• Informacje na temat:

  kazimierz białowąs

Artykuły na temat: kazimierz białowąs
 • Wybrano najlepszy debiut filmowy

  Film "Być jak Kazimierz Deyna" Anny Wieczur-Bluszcz został najlepszym pełnometrażowym debiutem 31. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Nagrodą była statuetka "Wielkiego Jantara 2012" i 20 tys. zł. oraz pióro z dedykacją i dyplom prezydenta RP.

 • Gdynia Film Festival: Co w Panoramie?

  Jakiś czas temu poznaliśmy tytuły filmów, które powalczą w Konkursie Głównym tegorocznego Gdynia Film Festiwal. Teraz ogłoszone także te, które widzowie imprezy obejrzą w Panoramie Polskiego Kina.

 • Koszalinem zawładną kobiety

  Znane są już tytuły pierwszych produkcji zakwalifikowanych do konkursu głównego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie. Co ciekawe, wszystkie z nich wyreżyserowały kobiety.

 • "Jesteś bogiem" na otwarcie "Młodzi i Film"

  31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" otworzy 10 września przedpremierowy pokaz specjalny bardzo oczekiwanego, szczególnie przez młodą publiczność, filmu "Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida - przewodniczącego festiwalowego Jury Konkursu filmów krótkometrażowych. Na projekcji obecni będą twórcy filmu.

 • "Ścinki" zgarnęły Munka

  Magdalena Gubała i Szymon Uliasz za film "Ścinki" otrzymali tegoroczną Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka za najlepszą reżyserię. Nagroda w kategorii najlepsze zdjęcia przypadła Jakubowi Kijowskiemu za zdjęcia do filmu "Sekret" w reż. Przemysława Wojcieszka.

 • "Pokłosie" otworzy "Cinergię"

  Pokaz najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Pokłosie" z udziałem jego twórców, otworzy w piątek, 9 listopada, w łódzkim kinie Bałtyk 17. Forum Kina Europejskiego "Cinergia". Gośćmi Forum mają być znakomici reżyserzy Andriej Konczałowski oraz Ulrich Seidl.

 • Andriej Konczałowski przyjedzie do Łodzi

  Znakomity rosyjski reżyser Andriej Konczałowski, austriacki reżyser Ulrich Seidl i aktorka Margarethe Tiesel przyjadą do Łodzi na 17. Forum Kina Europejskiego "Cinergia", które odbędzie się w dniach 9-16 listopada.

 • Najlepsi debiutanci polskiego kina

  MIjający rok nie był sezonem aktorskich debiutów. Jedynym nowicjuszem, który zdołał wybić się ponad przeciętność rywalizując z bardziej doświadczonymi artystami, okazał się odtwórca roli Magika w filmie "Jesteś bogiem" - Marcin Kowalczyk. Nie znaczy to, że brakuje nazwisk, które warto obserwować w najbliższej przyszłości.

Wideo na temat: kazimierz białowąs
 • Być jak Kazimierz Deyna

  Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera - miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi...

 • Układ zamknięty

  Inspiracją dla scenarzystów "Układu zamkniętego", Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po… 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.