• Informacje na temat:

  kazimierz górniczy

Artykuły na temat: kazimierz górniczy
 • Kazimierz Kutz kończy 85 lat

  Reżyser, który pokazał Śląsk Polsce, polityk, co z niejednego pieca chleb jadł, kąśliwy felietonista, który jako pisarz zadebiutował po osiemdziesiątce - Kazimierz Kutz w niedzielę, 16 lutego, kończy 85 lat.

 • Kutz gościem specjalnym JSF

  Kazimierz Kutz będzie w sobotę, 20 marca, gościem specjalnym 6. Jazzowych Spotkań Filmowych. Jest to cykl imprez, który trwa od grudnia w warszawskim kinie Kadr. Koncertom jazzowym towarzyszą projekcje filmów.

 • "Pina": Przedpremierowo

  Film "Pina" Wima Wendersa zachwyciła publiczność tegorocznego Berlinale i stała się wydarzeniem festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W czwartek, 22 września, trójwymiarowe dzieło Wima Wendersa, poświęcone legendarnej tancerce i choreografce, będzie można obejrzeć w 10 kinach w Polsce.

 • Nagroda dla Gajosa

  Nagrodę Złotego Berła - wyróżnienie Fundacji Kultury Polskiej - przyznano w tym roku wybitnemu polskiemu aktorowi Januszowi Gajosowi ( "Tam i z powrotem" , "Zemsta" ). Wręczenie nagrody w Teatrze Stanisławowskim w Warszawie zaplanowano na 5 września.

 • Koncert pamięci Kieślowskiego

  Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpiła w sobotę, 11 marca, w uroczystym koncercie, poświęconym zmarłemu przed 10 laty wybitnemu reżyserowi Krzysztofowi Kieślowskiemu ( "Trzy kolory" , "Podwójne życie Weroniki" ). Koncert był częścią kongresu "Krzysztof Kieślowski in memoriam", a zarazem symboliczną inauguracją Roku Kieślowskiego.

 • Berła dla Gajosa i Adamczyka

  Nagrodę Złotego Berła - wyróżnienie Fundacji Kultury Polskiej - odebrał w poniedziałek, 5 września, w Warszawie wybitny polski aktor i reżyser, Janusz Gajos. Tzw. Małe Berło - nagrodę przyznawaną przez laureata Złotego Berła - otrzymał aktor Piotr Adamczyk.

 • Franciszek Pieczka ma 80 lat!

  Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorów, odtwórca znakomitych ról w filmach "Żywot Mateusza" i "Austeria", niezapomniany Gustlik z serial u "Czterej pancerni i pies", skończy w piątek, 18 stycznia, 80 lat.