• Informacje na temat:

  kazimierz górski

Artykuły na temat: kazimierz górski
 • "W rytmie serca": Zbigniew Zamachowski zawita do Kazimierza nad Wisłą

  W 6. odcinku "W rytmie serca" w jednym z gościnnych epizodów zobaczymy Zbigniewa Zamachowskiego, który kilka miesięcy temu odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej i osiągnięcia w pracy artystycznej. Aktor pojawi się w Kazimierzu jako zwolniony właśnie z więzienia z powodu śmiertelnej choroby... szwagier Zycha (Piotr Fronczewski).

 • "Prison Match": Nowy dokument Janusza Mrozowskiego

  Po raz pierwszy na świecie, dwie więzienne drużyny piłkarskie, polska i włoska, każda złożona z sześciu więźniów i pięciu strażników, odegrają mecz w barwach narodowych. Aby wygrać, będą musieli rozwinąć ducha zespołu, pokonując uprzedzenia i znajdując wspólny język. O tym niezwykłym wydarzeniu opowie długometrażowy film dokumentalny Janusza Mrozowskiego. Ze swoja kamerą towarzyszyć on będzie obu drużynom - od zamkniętych i ciasnych cel więziennych, aż do otwartego stadionu pod rzymskim niebem.

 • "Komisarz Alex": Morderstwo w klubie golfowym

  Młody pracownik klubu golfowego, Rafał Skalik (Daniel Misiewicz), zawiadomi policję, że jego szef został zamordowany. Nie przyzna się jednak Górskiemu (Krystian Wieczorek) i Lucynie (Magdalena Walach), iż sam miał zamiar zabić prezesa, ale... ktoś go ubiegł.

 • Mateusz Kościukiewicz: Na drodze do sportowej kariery

  W czasie gdy ekrany polskich kin podbija biograficzny film o Zbigniewie Relidze - "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, w Zabrzu pada pierwszy klaps na planie kolejnego polskiego "biopiku". Jan Kidawa-Błoński ("W ukryciu") zaczyna kręcić film o legendarnym śląskim piłkarzu Janie Banasiu.

 • "Barwy szczęścia": Powiedzieli sobie „tak”, czyli śluby w serialach

  Amelia (Stanisława Celińska) i Tomasz (Kazimierz Mazur) oraz Waleria (Ewa Ziętek) i Stefan (Krzysztof Kiersznowski) z „Barw szczęścia”, Honorata (Aleksandra Konieczna) i Roman (Waldemar Obłoza) z „Na Wspólnej”, Wiga (Dorota Kamińska) i Paweł (Tomasz Stockinger) oraz Sandra (Magdalena Górska) i Norbert (Jakub Świderski) z „Klanu” to pary, które stanęły na ślubnym kobiercu w mijającym w 2016 r.

 • Filmowi twórcy o MUNDIALU!

  Mundialowe emocje sięgają zenitu. W piątek, 9 czerwca ruszają mistrzostwa, a Polska rozegra swój pierwszy mecz. Zbigniew Zamachowski ( "Zmruż oczy" ) oraz Kazimierz Kutz ( "Pułkownik Kwiatkowski" ) powiedzieli w rozmowie z INTERIA.PL co sądzą o polskiej drużynie i jaki obstawiają wynik w meczu Polski z Ekwadorem.

 • Rio 2016: Grzegorz Hedwig przeżył tragedię. Na torze motywuje go pamięć o zmarłej siostrze

  Grzegorz Hedwig (28 l.), reprezentant Polski w kajakarstwie górskim, zaliczył dobry start na igrzyskach olimpijskich w Rio. Z siódmego miejsca pewnie awansował do półfinału zawodów. Kolejny raz na torze pojawił się we wtorek, 9 sierpnia. Był o włos od finału, ale odpadł z rywalizacji. Mało kto wie, że nasz zawodnik przeżył wielki rodzinny dramat, a do występów motywuje go pamięć o zmarłej...

 • Serialowe role mu się nie mylą!

  Przemysław Bluszcz gra obecnie w kilku produkcjach, ale nie ma mowy o tym, aby role zaczęły mu się mylić - są zbyt różnorodne. A najbardziej dumny jest ze współpracy z żoną Anną.

 • Hotel 52

  W mieszkaniu Artura pojawia się jego wujek, Jerzy Górski (gościnnie w tej roli: Bronisław Wrocławski). Artur nie wpuszcza go do środka, a Dorota bez wahania...

 • W tym roku zamiast transmisji z gali rozdania nagród Wiktory 2006 widzowie Jedynki zobaczą jedynie 25-minutowy skrót. TVP nie zdradza dlaczego nie będzie relacji "na żywo".