• Informacje na temat:

  kino anioły

Artykuły na temat: kino anioły
 • ​Wiosenne nowości w Polsce!

  Nowe seriale i sezony proponują HBO, Canal+ i ale kino+. Co zobaczymy tej wiosny?

 • "Piąte: nie odchodź" : I anioły słabego filmu nie uratują

  Wszystko, co daje nadzieję, jest dobre - mówi jedna z bohaterek "Piąte: Nie odchodź", tworząc jakby aktualizację dekalogu. Innym nowym przykazaniem jest także tytuł tego filmu. Niestety, Katarzyna Jungowska nie zagoni wielu wiernych do swojego kościoła.

 • Jarosław Zieliński: Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione

  Przetakiewicz: "Piotr, niech Anioły nad Tobą czuwają. Byłeś postacią wielowymiarową. Wielki talent, inteligencja, kreatywność, wspaniałe poczucie humoru oraz to, co najcenniejsze i podziwiam(...): "Spotykaliśmy się przy okazji pewnego filmowego projektu , długo rozmawialismy o wielkiej pasji, jakim było dla niego kino ... Takim Go zapamiętam. W technikolorze...". Borys Szyc: "Nie mam słów...

 • Olbrychski, Szaflarska i Hoffman ze Złotymi Aniołami Tofifest

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest ogłosił nazwiska laureatów honorowych Złotych Aniołów. Otrzymają je znakomici aktorzy Daniel Olbrychski i Danuta Szaflarska oraz reżyser Jerzy Hoffman. Podczas rozpoczynającej się 18 października imprezy pokazanych zostanie ponad 150 filmów.

 • Mistrzowie grozy

  ...beznadziejności, strach i walka o przetrwanie są wyczerpujące. To nie jest głupiutki serial, w którym chodzi tylko o to, żeby się bać. Anioły i demony Znajomość sił nadprzyrodzonych to domena dwóch(...). Za to ludzie nadal lgną do wampirów. A to wszystko przez uzależniającą krew i podobno nieziemski seks. Cóż, możemy tylko wierzyć na słowo. Kino dla dorosłych. Dla tych, którzy wolą łagodniejsze...

 • Złote Anioły Tofifest czekają

  Ponad 100 filmów w kilkunastu pasmach i czterech konkursach. Nagrody specjalne dla Kazimierza Kutza, Małgorzaty Szumowskiej i Magdaleny Berus. Unikatowe przeglądy kina Kolumbii, Syrii i Rumunii. To tylko niektóre z atrakcji w programie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, który ogłoszono podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

 • Kariera zagraniczna mnie nie zajmuje

  ...przerwie, znów gra w Teatrze Rozmaitości rolę Rona Cohna ("Anioły w Ameryce") i przygotowuje się do kreacji Stanleya Kowalskiego w "Tramwaju zwanym pożądaniem" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego (u boku Isabelle Huppert). O mitach tworzonych przez kino, rodzinie, pracy na zachodzie, Marlonie Brando i Alu Pacino oraz o tym, czy to nie wstyd zagrać w "Samotności w sieci" z Andrzejem Chyrą...

 • Ruszył toruński festiwal TOFFI

  Pierwszy w Polsce przegląd filmografii Theo van Gogha, holenderskiego filmowca zamordowanego przez islamskiego fundamentalistę, otworzył w środę, 18 października, toruński festiwal filmowy TOFFI. Jest to jedyny w kraju festiwal pokazujący wyłącznie profesjonalne kino niezależne.

 • Sezon ogórkowy w kinach

  Co prawda sezon ogórkowy jeszcze trwa, ale żeby do kin nie trafił ani jeden dobry tytuł? Recenzenci nie oszczędzili ani polskiej odpowiedzi na "Diabeł ubiera się u Prady" ("'Miłość na wybiegu' to typowe kino 'jednorazowego użytku'"), ani tak uznanego twórcy jak Wim Wenders ("'Spotkanie w Palermo' jest bezwstydnym kiczem").

 • Jakie seriale warto oglądać?

  Drugi sezon "Gry o tron", nowa polska produkcja "Krew z krwi" z Agatą Kuleszą w roli głównej, czwarty sezon "Mentalisty" oraz kryminał "Morderca z Whitechapel" - m.in. te seriale proponują polskim widzom na wiosnę kanały telewizyjne HBO, Canal+ i ale kino+.