• Informacje na temat:

  kino wygrywa

Artykuły na temat: kino wygrywa
 • "Barwy szczęścia": Iwona Pyrka powraca!

  ...mało. Zazwyczaj w weekendy jestem na planie zdjęciowym lub próbach, ale jeśli zostanie mi kilka godzin chętnie pożytkuję je na sport, kino lub teatr. Uwielbiam też wyjazdy, nawet te krótkie, bo tylko(...) marzeniem jest rola kontrastująca z warunkami fizycznymi, więc chętnie zagrałabym silną, niezależną uwodzicielkę, która wygrywa w starciu ze światem lub taką, która z determinacją broni swoich idei. Mam...

 • Polskie kino wygrywa

  Producenci rodzimych filmów już wiedzą, jak pogodzić zysk z jakością - informuje "Rzeczpospolita".

 • "M jak miłość": Istotne jest być, a nie mieć

  ...tym uważałem, że najlepiej będzie, jeśli zostanę reżyserem. Może zrobię jakiś film tak po mojemu, zdobędę fach filmowy - kino ma to coś. Pana kryzysy mobilizują? - Tak! Gdy za pierwszym razem nie(...). Pachnie  życiową rewolucją. Ale współproducent "Pierwszej miłości" nie odpuszcza. Chcą, żebym został we Wrocławiu. Uff, klęska urodzaju! - Wygrywa jednak Warszawa, czuję ją intuicyjnie Kiedy pan...

 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".

 • Pani Puchalska od zwierząt

  ...trzeciej? - Odłożyłyśmy na chwilę wspólne pisanie, bo obie jesteśmy bardzo zajęte. Na razie skupiam się na pisaniu scenariusza filmowego. To będzie kobiece kino. W reżyserii twojego męża? - Z Gregiem (Zgliński - przyp. aut.) mamy mnóstwo wspólnych projektów, bez przesady. Zresztą powiedziałam, że to będzie kino kobiece... (śmiech) Co czułaś, gdy pierwszy raz zobaczyłaś na scenie Teatru...

 • "Ex Machina" : Porozmawiajmy o seksie (androidów)

  "Ex Machina" to bezpardonowy przykład na to, do czego prowadzi twórcza konsekwencja. Znany do tej pory ze scenariuszy (m.in. "W stronę słońca" czy "28 dni później") Alex Garland tym razem sam stanął za kamerą i wyreżyserował własny tekst. Efekt robi wrażenie.

 • Izabela Zwierzyńska wróciła do "Barw szczęścia"

  Po rocznej przerwie Izabela Zwierzyńska wróciła na plan serialu "Barwy szczęścia". Jak zapowiada, jej wątek będzie intrygujący, zdradziła też, co zmieniły w jej życiu rozpoczęte studia aktorskie.

 • "Gottland" : Milczenie jest Czechem

  Zrealizowany przez szóstkę czeskich filmowców "Gottland" to próba filmowej adaptacji bestsellerowych reportaży Mariusza Szczygła. Ambitnym reżyserom brakuje poczucia humoru, a ich historii lekkości narracyjnej, ale mimo wszystko udało im się zrealizować nowoczesny dokument, w którym elementy fikcji są kreatywnie wykorzystywane w celu opowiadania o cieniach przeszłości i urokach teraźniejszości.

 • Manoel de Oliveira nie żyje

  W czwartek przed południem w Porto zmarł 106-letni Manoel de Oliveira, najstarszy reżyser świata. Pomimo sędziwego wieku Portugalczyk był nadal aktywny zawodowo.

 • "Smoleńsk": Zdjęcia w USA

  Ekipa filmu "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauzego od 17 do 21 kwietnia będzie pracować w USA. Zdjęcia z udziałem Beaty Fido, grającej główną bohaterkę, dziennikarkę prowadzącą śledztwo ws. katastrofy, odbędą się w Chicago.