• Informacje na temat:

  klasyczna historia

Artykuły na temat: klasyczna historia
 • Rozenek dogryza Kaczoruk! "Klasyczny przykład hipokryzji"

  Małgorzata Rozenek-Majdan (37 l. lub nawet mniej!) wciąż nie przepuszcza okazji, by wbić szpilę Renulce Kaczoruk (30 l.) i jej konkubentowi...

 • Dobrze wysmażona wołowina. 10 najciekawszych beefów w historii polskiego rapu

  Rywalizacja rodzi konflikty. Gdzie jak gdzie, ale akurat w rapie zawsze było ich pod dostatkiem, bo konkretny beef jest jedną z najważniejszych składowych tej muzyki. Postanowiliśmy więc zebrać dla was dziesięć najciekawszych starć, jakie miały miejsce na polskiej scenie. Wybór jest oczywiście do bólu subiektywny, dlatego czekamy na wasze propozycje w komentarzach!

 • Nieszczęśliwą miłość Justyna Kowalczyk (31 l.) przypłaciła depresją. Mężczyzna, któremu zaufała, zawiódł ją. Złamane serce leczy sportem. Czy to jej pomoże?

 • Małgorzata Socha przerzuca się na świerszczyki

  Małgorzata Socha to kolejna z gwiazd polskiego dubbingu filmu "Pinokio". W najnowszej ekranizacji klasycznej baśni Carlo Collodiego gwiazda serialu "Przyjaciółki" użyczyła głosu świerszczowi Koko.

 • Kożuchowska i Karolak: Klasyczni i zwariowani

  ..."Rodzinka.pl" to historia zabawnej pięcioosobowej rodziny: Natalia i Ludwik Boscy, para po trzydziestce, poznała się jeszcze na studiach, na początku lat 90. Wzajemna fascynacja i miłość od pierwszego wejrzenia - tak zaczęło się ich wspólne życie. Dziś są rodzicami trzech chłopców: Tomka, Jakuba i Kacpra. Każdy z nich to indywidualista z inną pasją, temperamentem i charakterem... "Są bardzo...

 • "Dziewczynka z kotem" : Aria dziewczęcego buntu

  W świecie 9-letniej Arii rządzi chaos. Tradycyjne życie rodzinne nie istnieje. Klasyczny dom to pojęcie z bajek. Poczucie bezpieczeństwa, odpowiedzialność za bliskich i obowiązki wobec innych członków rodziny to mrzonka, podobnie jak uczucia względem własnych dzieci.

 • "Barwy szczęścia": Widzowie lubią niedoskonałych

  Niedługo trzydziestka, a dyplom zrobił pan w ubiegłym roku. Skąd ten poślizg? - Do szkoły teatralnej wybrałem się późno, bo długo szukałem swojej drogi. Aktorstwo wydawało mi się zbyt elitarne, nie dla mnie. Myślałem: "Zwykły chłopak ze Śląska w szkole aktorskiej? No, nie..." I szukałem bardziej przyziemnego zajęcia. Najpierw była historia sztuki, potem psychologia stosowana, a po...

 • "Gorący pościg", czyli trochę uzbrojone i w sumie niebezpieczne

  Główny pomysł scenariuszowy komedii "Gorący pościg" (na ekranach od 15 maja) oparto na klasycznym schemacie "buddy movies" - filmów o niedobranych parach ludzi, których zetknęły ze sobą niecodzienne okoliczności i którzy zmuszeni są do współpracy.

 • Spoglądając w gwiazdy

  W listopadzie ubiegłego roku mogliśmy śledzić losy fikcyjnej pierwszej załogowej misji na Marsa. Seria "Mars", bo o nim mowa, łączył elementy serialu fabularnego z sekwencjami dokumentalnymi, ilustrując dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Marsa. Historia produkcji, której akcja osadzona jest zarówno w przyszłości, jak i teraźniejszości, opowiadana była z perspektywy odbywającej się...

 • Klątwa "Poltergeista"

  Wielbiciele horrorów nie mogą się doczekać premiery współczesnej wersji klasycznego "Ducha" z 1982 roku. Nowy film pojawi się na ekranach w Polsce 29 maja pod oryginalnym tytułem "Poltergeist". Fani gatunku pamiętają, że wokół pierwszego filmu, który zebrał wiele pochwał i nagród, w tym trzy nominacje do Oscara, narosło też sporo legend.