• Informacje na temat:

  klaus maria brandauer

Artykuły na temat: klaus maria brandauer
 • Brandauer z nagrodą na Camerimage

  Klaus Maria Brandauer zostanie laureatem specjalnej nagrody na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage dla aktora ze szczególną wrażliwością wizualną.

 • ENH: Trwają przygotowania

  Około 480 filmów z ponad 50 krajów, wystawy, konkursy, koncerty oraz warsztaty znajdą się w programie 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Gościem tegorocznej edycji będzie m.in. wybitny austriacki aktor Klaus Maria Brandauer.

 • Startuje 10. Era Nowe Horyzonty

  Francuski reżyser Jean-Luc Godard, austriacki aktor Klaus Maria Brandauer oraz amerykański wokalista Mike Patton - to tylko niektórzy goście rozpoczynającego się w czwartek, 22 lipca, we Wrocławiu 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty.

 • Żaroodporny Sean Connery

  Sean Connery ( "Szukając siebie" , "Liga niezwykłych dżentelmenów" ) zrezygnował z planów występu w filmie "Embers" na podstawie powieści "Żar". Zainteresowanie projektem nadal wyrażają pozostałe gwiazdy, którym zaproponowano udział w realizacji - Winona Ryder ( "Mr. Deeds - Milioner z przypadku" ) i Klaus Maria Brandauer ( "Pożegnanie z Afryką" ). Przyczyn decyzji Connery'ego nie ujawniono.

 • Connery i Ryder u Formana?

  Sean Connery ( "Szukając siebie" , "Liga niezwykłych dżentelmenów" ), Winona Ryder ( "Stracone dusze" , "Mr Deeds - Milioner z przypadku" ) i Klaus Maria Brandauer ("Mefisto", "Pożegnanie z Afryką" ) być może znajdą się w obsadzie nowego filmu Milosa Formana ( "Lot nad kukułczym gniazdem" , "Amadeusz" ), zatytułowanym "Embers". Będzie to adaptacja wydanej również w Polsce książki "Żar

 • Piotr Adamczyk zagra papieża

  Potwierdziły się informacje, że to Piotr Adamczyk zagra Karola Wojtyłę w filmie Giacomo Battiato, "Karol. Historia człowieka, który został papieżem". Adamczyk wystąpi obok aktorów światowej sławy, między innymi Johna Malkovicha ( "Gra Ripley'a" ), Klausa Marii Brandauera ( "Pożegnanie z Afryką" ), czy Emmanuelle Beart ( "8 kobiet" ).

 • Włosi śladami Karola Wojtyły

  W Polsce przebywa już część ekipy, która realizować będzie film "Karol. Historia człowieka, który został papieżem". W przyszłym tygodniu przyjedzie reżyser Giacomo Battiato. Wówczas poznamy całą obsadę, w tym nazwisko odtwórcy postaci Karola Wojtyły.

 • ENH: Znamy szczegóły

  Już 22 lipca we Wrocławiu rusza jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Przez 11 dni widzowie będą mogli zobaczyć ponad 500 filmów z 50 krajów. 143 spośród nich będą miały swoją polską premierę.

 • Muzyczne Nowe Horyzonty

  W tym roku miłośników filmu i muzyki czeka niezapomniana podróż po dźwiękach. 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, obok sceny klubowej we wrocławskim Arsenale, zaprezentuje dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne.

 • Coppola rozczarowany Cannes

  Francis Ford Coppola przyznał w rozmowie z "Le Figaro", że jest rozczarowany, iż "Tetro" nie znalazł się w gronie filmów walczących o Złotą Palmę. "Festiwal nie dopuścił do mojego udziału w tej rywalizacji, twierdząc, że jest już zbyt dużo filmów i że przygotuje mi specjalną wieczorną galę. Odmówiłem" - mówił Coppola.

Wideo na temat: klaus maria brandauer
 • Sils Maria

  Bohaterką filmu jest Maria Enders (Juliette Binoche), która mając 18 lat, brawurowo przebiła się do pierwszej ligi aktorskiej występem w sztuce "MalojaSnake", w której zagrała Sigrid, doprowadzającą Helenę do samobójstwa. 20 lat później Maria zostaje poproszona o wręczenie nagrody autorce sztuki, żyjącej na dobrowolnym wygnaniu w Sils Maria. Na kilka godzin przed ceremonią dramatopisarka umiera, a życie Marii Enders zacznie się komplikować. Modna reżyserka prosi ją o ponowne zagranie w...

 • Dzień kobiet

  Halina skromna kasjerka w sieci handlowej Motylek marzy o zapewnieniu lepszego życia dla siebie i swojej 13 letniej, uzdolnionej informatycznie, córeczki Misi. Wkrótce nadarza się okazja i Halina zostaje kierownikiem sklepu. Szybko przekonuje się, że ceną za lepsze zarobki i poprawę standardu, życia jest nieuczciwość, wykorzystywanie pracowników, oszustwa. Z ofiary staje się katem dla swoich dawnych koleżanek kasjerek. Praca pochłania ją tak całkowicie, że nie zauważa iż Misia pogrąża się w...

 • Party Girl

  "Party Girl" to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut - Złotą Kamerę. Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu...