• Informacje na temat:

  klaus vaclav

Artykuły na temat: klaus vaclav
 • Schwarzenegger w Łodzi?

  Prezydenci Polski, Izraela i Czech potwierdzili swój udział w sierpniowych obchodach 65. rocznicy likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto w Łodzi. Jest prawdopodobne, że do Łodzi przyjedzie także m.in. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa obchodów Agnieszka Ostapowicz.

 • Kolejny sukces Marcina Koszałki

  Izraelski dramat "Restoration" (oryg. "Boker Tov, Adon Fidelman") Yossiego Madmoniego uznano w sobotę, 9 lipca, za najlepszy film 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Marcin Koszałka zdobył nagrodę za "Deklarację nieśmiertelności", w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

 • Echa festiwalu w Karlowych Warach

  Zmasowane zwycięstwo Polaków - tak czeskie media skomentowały w poniedziałek, 11 lipca, nagrody, jakie na jubileuszowym, organizowanym już po raz 40. międzynarodowym festiwalu filmowym w Karlowych Warach, otrzymał film "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauze .

 • Schwarzenegger nie przyjedzie do Łódzi

  Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger nie przyjedzie do Łodzi na obchody 65. rocznicy likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto. Do urzędu miasta dotarł faks z biura gubernatora informujący, że nie będzie on uczestniczył w tych uroczystościach - poinformował doradca prezydenta Łodzi ds. kontaktów z diasporą żydowską Jarosław Nowak.