• Informacje na temat:

  kloss

Artykuły na temat: kloss
 • „Stawka większa niż kłamstwo”: Tajemnice Hansa Klossa

  .... Zapytałem: - Jak powstał Kloss? Morgenstern wyjaśnił: - To był pomysł Safjana i Szypulskiego dla Teatru Telewizji. Ale modelem nie była konkretna postać, to raczej życiorysy kilku osób skupione w jednej(...) Stawki większej niż życie. Kto był pierwowzorem Klossa? Co w serialu było historyczną prawdą? Książka jest próbą odpowiedzi na te pytania.

 • Pochowano Stanisława Mikulskiego

  Minister kultury, artyści i mieszkańcy Warszawy pożegnali w piątek Stanisława Mikulskiego, którego pogrzeb odbył się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. - Serialowy Kloss, grany przez tego aktora, uosabia bohaterstwo i odwagę - powiedziała Małgorzata Omilanowska.

 • Kobiety Hansa Klossa

  Czy Kloss był kobieciarzem? Agent J-23 po służbie często bawił się w towarzystwie pięknych kobiet... Dlaczego tak łatwo ulegały jego urokowi?

 • Patryk Vega o Stanisławie Mikulskim

  "Jako dziecko - podobnie jak miliony nie tylko Polaków - byłem fanem 'Stawki większej niż życie'. W tamtych czasach Stanisław Mikulski był niemalże bogiem" - wspomina Patryk Vega, u którego aktor zagrał swoją ostatnią rolę na dużym ekranie - po 40 latach ponownie wcielił się w postać Hansa Klossa w obrazie "Stawka większa niż śmierć".

 • "Stawka większa niż życie": Kloss wciąż czuje się młodo!

  Stanisław Mikulski, czyli niezapomniany Hans Kloss z kultowej "Stawki większej niż życie", od dawna już wiedzie - jak żartuje - spokojny żywot emeryta. Całe lato spędza razem z żoną na Mazurach, gdzie kiedyś wybudował piękny dom...

 • Stanisław Mikulski nie żyje

  Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim jako odtwórca roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie", nie żyje. Zmarł w czwartek, 27 listopada, nad ranem. Miał 85 lat.

 • To miała być wojna z Klossem

  Twórcy serialu nie ukrywali, że wybierają się na wojnę z Klossem, i zamierzają ją wygrać. Kompozytor Stanisław Syrewicz zapytany o motyw muzyczny do "Tajemnicy twierdzy szyfrów" w ramach żartu zanucił kilka taktów ze "Stawki większej niż życie". Sukces wydawał się gwarantowany.

 • Stanisław Mikulski: W mundurze było mu do twarzy

  "Dobrze sprawdzał się w filmach, które dotyczyły wojny (...) w mundurze było mu do twarzy" - o zmarłym dzisiaj Stanisławie Mikulskim mówi krytyk Andrzej Bukowiecki.

 • Kloss wraca na ekrany!

  Stanisław Mikulski, jak przed laty, wcieli się w rolę Hansa Klossa, zaś Emil Karewicz - w Hermanna Brunnera. - Obaj panowie, mimo wieku, mają wciąż świetną kondycję, emanują fantastyczną energią(...) nad ich głowami przelatywały spreparowane odłamki po eksplozji - opowiadał Patryk Vega. Obraz pod tytułem "Hans Kloss - Stawka większa niż śmierć", będzie nowoczesnym szpiegowskim filmem wojennym...

 • Mikulski nie zmarł, tylko "się ukrywa"? Internauci komentują

  "Ludzie , zrozumcie, że to as wywiadu i on teraz się ukrywa a w mediach podali, że zmarł. To bujda , obce wywiady deptały mu po piętach i dlatego zrobili mu operację plastyczną i teraz ma nową tożsamość i będzie działał w Azji a może w Ameryce, kto to wie. Trumna będzie pusta bo muszą zainscenizować pogrzeb aby wszystko było wiarygodne" - to jeden z komentarzy, które znalazły się pod informacją o śmierci Stanisława Mikulskiego.

Zdjęcia na temat: kloss
 • Hans Kloss z serialu „Stawka większa niż życie”
Wideo na temat: kloss