• Informacje na temat:

  kloss podwójna stawka

Artykuły na temat: kloss podwójna stawka
 • „Stawka większa niż kłamstwo”: Tajemnice Hansa Klossa

  Na rynku, nakładem wydawnictwa Fronda, ukazała się książka Macieja Replewicza „Stawka większa niż kłamstwo”, opowiadająca o kulisach powstania kultowego serialu „Stawka większa niż życie”. Prezentujemy wam obszerny fragment pierwszego rozdziału tej publikacji.

 • Stawka większa niż życie

  ...wykorzystać go do złapania ludzi z ruchu oporu. Ruppert wraz z agentami Gestapo czeka na Annę, w ostatniej chwili Klossowi udaje się ją ostrzec. Gestapo żąda, aby Ruppert odnalazł Annę. Kloss sam stara się zdobyć plany von Henninga. Zaprzyjaźnia się z córką profesora, w czasie intymnego spotkania chce ją uśpić. Jednak Benicie Henning udaje się przejrzeć plany Klossa, celującą w Hansa unieszkodliwia...

 • Zmarł Janusz Morgenstern

  We wtorek nad ranem w wieku 89 lat zmarł wybitny reżyser filmowy Janusz Morgenstern. Wśród jego bogatego dorobku znajdziemy takie serialowe perły jak "Stawka większa niż życie", "Polskie drogi" czy "Kolumbowie".

 • Aktor jednej roli?

  ...to dopiero w 1967 r. gwiazdor zagrał najważniejszą postać w swojej karierze - Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie". I choć potem Karewicz grał w wielu produkcjach, żadna z nich nie była równie popularna co "Stawka...". Dopiero teraz jest szansa, że aktor powtórzy sukces sprzed lat. Właśnie realizowane są zdjęcia do kinowej kontynuacji serialu "Kloss - podwójna stawka". Aktor...

 • "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć": Gdzie ten styl? Prawdziwy taki?

  Zbliża się koniec II wojny światowej. Hans Kloss jest w najwyższej formie. Podwójny agent wpada na trop nazistowskiej kradzieży. W drogę jak zwykle wchodzi mu Hermann Brunner, plany krzyżuje rodzące się uczucie do młodziutkiej Niemki.

 • Aktor jednej roli?

  Choć rola Brunnera była epizodyczna, to i tak przeszła do historii polskiego kina.