• Informacje na temat:

  kobiety rpa

Artykuły na temat: kobiety rpa
 • Książę Harry i Meghan Markle: brytyjskie media ujawniają nowe fakty nt. ukochanej księcia!

  ...małżeństwo zakończyło się rozwodem, co dla członków królewskiej rodziny jest zapewne niewygodnym faktem. Były mąż kobiety jest namawiany do ujawnienia kulisów ich rozstania. Będzie skandal?

 • "Difret": 14-latka porwana, zamknięta i zgwałcona

  Hirut wybiega ze szkoły. Ma dopiero 14 lat, niebieską spódniczkę do kostek, fioletowy sweter, warkocze i zeszyt w ręku. Zajeżdża jej drogę kilku mężczyzn na koniach. Za jednego z nich nie chciała wyjść za mąż. Wystarczy, że straci dziewictwo i będzie musiała zostać jego żoną. Zostaje więc porwana, zamknięta, zgwałcona. Straci godność, zyska męża. "Tradycja telefy ma tysiące lat, ale nie jest wyłącznie afrykańskim problemem" - tłumaczy etiopski reżyser, Zeresenay Mehari.

 • ...dzień.Matka pyta o szczegóły o dokładny pobyt,a po rozmowie szybko dzwoni po lotniskach,aby jak najszybciej dostać się do dziewczyny Łukasza.Na szczęście znalazła lot z przesiadkami do RPA i bez(...) na propozycję kobiety ?O tym w następnych odcinkach.

 • Krzysztof Krauze w Afryce

  Krzysztof Krauze ( "Mój Nikifor" , "Plac Zbawiciela" ) wyjedzie w styczniu do Rwandy i RPA, by rozpocząć prace nad filmem, którego akcja rozegra się w Afryce.

 • Adam Fidusiewicz gorzko o roli w "W pustyni i w puszczy": "Była krytyka i nieprzyjemności"

  ...- To była wielka przygoda, także dla mojej mamy, która pojechała do Afryki razem ze mną. Spędziliśmy 4 miesiące w egzotycznych plenerach RPA, Namibii i Tunezji. Właśnie w Tunezji, w Tauzar były(...) każdego związku, bo wiem, jakie turbulencje mogą towarzyszyć miłości. Nie mam jednego obrazu idealnej kobiety. Lubię regularne rysy twarzy, smukłą powabną sylwetkę przypominającą elfa. Co oferuję...

 • Filmowa wizja futbolu

  Piłka nożna dominuje w ostatnim czasie na ekranach polskich telewizorów. Dzięki mundialowi w RPA na konto TVP, wpłynęły już miliony złotych. Fenomen tej dyscypliny sportu starają się też czasem wykorzystywać także filmowcy. Oto kilka najbardziej spektakularnych prób zmierzenia się z tematem.

 • Pistorius był fanatykiem broni. Dlaczego zabił swoją dziewczynę?

  ..., że był fanatykiem broni. W jednym z wywiadów wyznał, że w obawie przed bandytami (w RPA, gdzie mieszka, jest bardzo wysoki współczynnik przestępczości, dostęp do broni jest więc powszechny) sypia z pistoletem, karabinem maszynowym, a pod łóżkiem trzyma kij do krykieta i bejsbola. Bezsenność próbował leczyć na... strzelnicy. W 2009 roku był już aresztowany za uderzenie przypadkowej kobiety - miał...

 • AfryKamera w Warszawie

  Pięćdziesiąt produkcji fabularnych i dokumentalnych m.in. z RPA, Demokratycznej Republiki Konga, Nigerii i Rwandy znajdzie się w programie 7. edycji Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. Impreza rozpocznie się w czwartek, 19 kwietnia, w warszawskiej Kinotece.

 • Żona Korzeniowskiego: nie chcę już, żeby Robert wrócił

  ...z Krakowa, z wykształcenia prawniczki, byłej pracownicy firmy turystycznej. Para poznała się na safari w RPA. Dla niej po dziewiętnastu latach małżeństwa zostawił żonę oraz dwie córki - Angelikę ( 17(...). Sportowiec obecnie poszukuje pierścionka zaręczynowego dla nowej kobiety.

 • Podgląda randkę hipopotamicy!

  Na mapie drugiej serii programu "Kobieta na krańcu świata" znalazły się m.in.: RPA, Indonezja, Indie i Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków.

Wideo na temat: kobiety rpa
 • Kobiety bez mężczyzn

  "Kobiety bez mężczyzn" to debiut fabularny Shirin Neshat, nakręcony na podstawie zakazanej w Iranie powieści Shahrnoush Parsipour pod tym samym tytułem. Film porusza problem różnych odcieni kobiecości Iranek, widziany jednak nie z perspektywy lokalnej, a zewnętrznej - oczami mieszkającej od lat za granicą irańskiej feminizującej multimedialnej artystki. Odcina się ona od przesadnego krytycyzmu, zachowuje obiektywizm ocen, a nawet wyraża artystyczny zachwyt elementami irańskiej architektury i...

 • Wszystkie kobiety Mateusza

  Mateusz Kłos od zawsze dbał o swoje kobiety. Kiedy 70-letni artysta, hulaka i wielbiciel płci pięknej umiera, wcale nie kończy to problemów... ich mężów. Mateusz odwiedza je we śnie, pomaga im wydobyć na nowo ich kobiecość, pewność siebie i niezależność. Zaniepokojeni mężczyźni, bliscy utraty swoich kobiet, muszą w końcu nauczyć się je rozumieć.

 • Kobiety z 6. piętra

  Jean-Louis (znany z Nieba nad Paryżem Fabrice Luchini) był statecznym mężczyzną i ojcem rodziny... dopóki nie poznał hiszpańskich pokojówek mieszkających na szóstym piętrze w jego kamienicy. Jedna z nich, niezwykle piękna Maria, wprowadza porządek w domu Jean-Louisa i jak się potem okazuje chaos w jego sercu. Zderzenie hiszpańskiego temperamentu z konserwatyzmem francuskiej klasy średniej tworzy prawdziwie wybuchową komediową mieszankę. Paryż, lata 60. XX wieku. Spokojne życie konserwatywnej...