• Informacje na temat:

  kobuszewski jubileusz

Artykuły na temat: kobuszewski jubileusz
 • Benefis Jana Kobuszewskiego

  Jan Kobuszewski, czyli Jan z pierwszego polskiego serialu "Barbara i Jan", hucznie świętował 55-lecie pracy artystycznej. Z okazji jubileuszu aktora Teatr Kwadrat, z którym Jan Kobuszewski związany jest już od 25 lat, zorganizował specjalne widowisko z udziałem mnóstwa gwiazd.

 • Wielki aktor żegna się z widzami!

  Jan Kobuszewski, czyli Jan Buszewski z pierwszego polskiego serialu "Barbara i Jan", postanowił pożegnać się z aktorstwem i przejść na emeryturę. Zanim to jednak nastąpi, wspaniałego aktora będzie można podziwiać w widowisku "Dusza Kobusza", które inauguruje działalność nowej sceny Teatru Kwadrat.

 • "Barbara i Jan": Pierwszy polski serial

  Prawie 50 lat temu, 5 stycznia 1965 roku, zaczęła się nowa epoka w historii polskiej telewizji. Widzowie obejrzeli odcinek pierwszego rodzimego serialu "Barbara i Jan" z Janiną Traczykówną i Janem Kobuszewskim w tytułowych rolach.

 • Dwa jubileusze Jana Kobuszewskiego

  Aktor komediowy, filmowy i teatralny Jan Kobuszewski świętował w niedzielę (17 grudnia) na Jasnej Górze jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Dziękował także za 50 lat małżeństwa.

 • Gloria Artis dla Jana Kobuszewskiego

  Aktor komediowy, filmowy i teatralny Jan Kobuszewski zostanie odznaczony medalem "Zasłużony kulturze - Gloria Artis" podczas uroczystości zorganizowanej z okazji 50-lecia pracy artystycznej w warszawskim Teatrze Kwadrat - poinformował w czwartek, 5 października, sekretariat teatru.

 • Co wiemy o telewizji?

  Z jakiego programu pochodzi cytat: "Magda, pocałuj Pana!"? W jakim serialu padło słynne zdanie: "Jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję"? Jak powstają scenariusze popularnych seriali? Kiedy po raz pierwszy na ekranach telewizorów pojawiła się prognoza pogody? Odpowiedzi na te pytania już dzisiaj w "Wielkim Teście o Telewizji"!