• Informacje na temat:

  kolor purpury

Artykuły na temat: kolor purpury
 • "Hannibal": Oswajanie potworów

  ...sezonie sfilmowano walkę Hannibala z Crawfordem. Kręcenie rzutów nożami, okładania pięściami i duszenia trwało blisko 20 godzin. - Serial jest mroczny. Specjalnie używamy ciemnych kolorów, fioletów, purpury, granatu. Krew jest brunatna, bo w dziennym świetle te obrazy byłyby nieznośne. Nie mógłbym na nie patrzeć. Dlatego "Hannibal" to trochę serial fantasy- wyjaśnia scenarzysta. - Często zmieniamy...

 • "Selma": O Martinie Lutherze Kingu

  "Selma" - nominowany do Oscara, jeden z najgłośniejszych i najwyżej ocenianych amerykańskich filmów, jest w programie 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, który rozpoczyna się 5 lutego.

 • "Selma": Odmienił oblicze Ameryki

  Jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów roku, nagrodzony Złotym Globem i Oscarem (za najlepszą piosenkę - John Legend, feat. Common "Glory") i nominowany do blisko siedemdziesięciu prestiżowych nagród. Oscarowa "Selma" to oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca historia laureata pokojowej Nagrody Nobla - Martina Luthera Kinga.

 • "Selma": Te kobiety zmieniły bieg historii

  Brały udział w marszach i bojkotach, były bite, represjonowane i ponosiły ofiarę za ideę równości. Coretta Scott King, Amelia Boynton, Annie Lee Cooper, Diane Nash, Richie Jackson - matki i żony wielkich przywódców ruchu, który pół wieku temu na zawsze odmienił oblicze USA. Ich pamięć utrwala "Selma" - jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów roku.

 • Miłosne trójkąty

  Jeden mężczyzna i dwie kochające go kobiety - o takich nietypowych związkach opowiadają wchodzące 28 listopada na ekrany naszych kin filmy "3 serca" i "Siostry i Schiller". Wśród premier znajdują się również m.in.: sequel "Szefów wrogów", animacja "Wielka Szóstka", thriller "November Man" i komedia romantyczna "Scenariusz na miłość".

 • "Jurassic World": Dinozaury znów na ekranie

  Czy ktoś wyobraża sobie dinozaury wyglądające, brzmiące i poruszające się inaczej niż te, które zobaczyliśmy w kultowym "Jurassic Park"? To nie tylko film, to nasza wspólna pamięć. A teraz dinozaury powracają. Ale "Jurassic World" to nie tylko przepełniony efektami specjalnymi wizualny majstersztyk, to także próba odpowiedzi na pytanie o to, co dzieje się, gdy człowiek próbuje zaburzyć naturalny porządek.

 • Rekord "Koloru purpury" na Broadwayu

  "Kolor purpury", który wystawiany jest właśnie na Broadway'u, bije wszelkie rekordy popularności. Przedstawienie w ciągu zaledwie jednego tygodnia przyniosło zyski przekraczające milion dolarów (dokładnie 1,1 miliona). Jest to kolejny rekord w nowojorskim box office.

 • Rusza piąta DVDmania!

  15 listopada firmy Warner Bros. Poland i Columbia TriStar Home Entertainment rozpoczynają kolejną promocję cenową filmów wydanych na płytach DVD. Na rynek trafią 32. filmy, których cena nie powinna przekroczyć 49,90 złotych! Promocją zostały objęte między innymi takie przeboje, jak: "Kolor purpury" , "W imię ojca" , "Psychoza" , "Grinch - Świąt nie będzie" .

 • Prince pozwany za purpurę

  Prince został pozwany przez właściciela wynajmowanej przez artystę posiadłości w Hollywood za bezprawne zmiany fasady budynku. Słynny muzyk, twórca wielkiego przeboju "Purple Rain", postanowił przemalować ściany domu na kolor... purpurowy.

 • Tydzień na DVD

  W tym tygodniu na płytach DVD ukaże się kilka interesujących tytułów. Zadowoleni powinni być przede wszystkim miłośnicy filmowej klasyki, na dyskach zadebiutują bowiem obrazy "Kolor purpury" , "Olbrzym" i "Pierwszy krok w kosmos" (1 sierpnia - DVD do wypożyczenia i sprzedaży).

Wideo na temat: kolor purpury
 • Faust

  Swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego Aleksander Sokurow radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez wewnętrzne impulsy chciwości i żądzy. To ostatnia część tetralogii Sokurowa o ludziach władzy. Bohaterami poprzednich części byli: Hitler, Lenin i japoński cesarz Hirohito. Faust jest filmem, który na zawsze odmieni twoje życie... Faust Sokurowa nie jest adaptacją...

 • Dom

  Dom

  Och to Buw, sympatyczny przybysz z innej planety, której mieszkańcy zmieniają kolor w zależności od nastroju, w jakim się znajdują. Pewnego dnia Buwy postanawiają znaleźć sobie nowy dom. Lądują na Ziemi z zamiarem podbicia jej i przenoszą wszystkich ludzi w inne miejsce. Och dostaje mieszkanie i zaprasza inne Buwy na parapetówkę. Niechcący wysyła zaproszenie do wszystkich we wszechświecie, w tym do największego wroga Buwów, niesamowitego Gorga. Zdradza mu tym samym miejsce pobytu swoje i...

 • Code Blue

  Marian jest pielęgniarką, praca w szpitalu niemal zupełnie ją pochłania. Opiekuje się umierającymi, asystuje przy śmierci, czasami ją przyspiesza. W zamian zatrzymuje i kolekcjonuje drobne przedmioty należące do zmarłych pacjentów. Mimo że jest realną postacią, pełni w tej historii rolę metafory, przywodzi na myśl Charona, z uwagą i współczuciem przeprowadzającego ich na drugi brzeg Styksu. Wrażenie potęguje muzyczna klamra, którą stanowi średniowieczna pieśń o Najświętszej Dziewicy,...