• Informacje na temat:

  konflikt w syrii

Artykuły na temat: konflikt w syrii
 • Elżbieta Dzikowska: Nie rozumiem stosunku Polaków do uchodźców. Podobno jesteśmy katolikami

  Podróżniczka Elżbieta Dzikowska (79 l.) uważa, że Polacy mają zbyt mało empatii wobec uchodźców z państw arabskich. Podkreśla, że Polska jest krajem chrześcijańskim, a do pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie nakłania sam papież Franciszek. Elżbieta Dzikowska przypomina także, że Polacy również migrowali i na całym świecie byli dobrze przyjmowani, nawet w muzułmańskim Iranie.

 • Angelina Jolie apeluje o pomoc dla uchodźców z Syrii

  Angelina Jolie wezwała społeczność międzynarodową do zapewnienia ochrony uchodźcom z ogarniętej wojną domową Syrii. "To okropne, widzieć jak tysiące uchodźców toną u brzegów najbogatszego kontynentu" - powiedziała gwiazda na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 • ...wyjeżdżać z naszego kraju". W wywiadzie, którego udzielił na jednym z ostatnich pokazów mody, podkreśla, że tak naprawdę nie wie, czy Polska powinna, czy nie powinna przyjmować uchodźców z Syrii. - Haha, ja lubię sam być uchodźcą, haha, lubię często wyjeżdżać z naszego kraju, haha, haha - żartował. - A tak poważnie, to jest to bardzo trudna sprawa i światowy konflikt. Jak w każdej sytuacji jest...

 • Roger Waters przeciw interwencji w Syrii

  Słynny muzyk Roger Waters, ekslider zespołu Pink Floyd, podczas wizyty w Bukareszcie opowiedział się przeciw zbrojnej interwencji w Syrii.

 • "Barwy szczęścia": Miłość i kłamstwa

  Agata i Paweł zorganizują seans w Feel Good i wyświetlą film o wojnie w Syrii, na który zaproszą Nabila wraz z bratem i kuzynem. A do tego poproszą uchodźców o pomoc w przygotowaniu całego wieczoru(...). A gdy Walawska zaprotestuje, dojdzie do ostrej kłótni! Jak bardzo konflikt rodziców wpłynie na małą Ewę? I czy Piotr kolejny raz spróbuje walczyć o córkę w sądzie? Ciekawych zapraszamy do TVP2

 • O.S.T.R. i Hades w szokującym klipie

  W niedzielę, 2 grudnia, odbyła się premiera nowego klipu polskich raperów O.S.T.R. i Hadesa. Teledysk "600 dni" przedstawia drastyczne zdjęcia zbrodni wojennych w Syrii.

 • ..., Krzysztofa Dzikowskiego. Powodem niesnasek między nimi stała się... popularna piosenka. O konfliktach między autorami tekstów opinia publiczna dowiaduje się rzadko. Wszystko dlatego, że albo(...) serca naszych sąsiadów zza Odry, przynosząc członkom zespołu pokaźny dochód w niemieckiej walucie. Niestety, Dzikowski nigdy tych pieniędzy nie zobaczył. W tym czasie wyjechał na kontrakt do Syrii...

 • Emocjonalne przemówienie Angeliny Jolie

  Angelina Jolie w emocjonalnym przemówieniu wezwała członków Rady Bezpieczeństwa ONZ do jak najszybszych działań, mających na celu walkę z przestępstwami seksualnymi, do których dochodzi na obszarach ogarniętych wojną. Hollywoodzka aktorka wzięła udział w posiedzeniu ONZ w poniedziałek, 24 czerwca.

 • Skompletuj wyprawkę szkolną i wygraj super nagrodę!

  ..., często są bezdomne, cierpią głód i choroby. Znalazły się w takiej sytuacji często na skutek klęsk żywiołowych czy konfliktów zbrojnych lub z powodu złej sytuacji ekonomicznej w kraju, w którym(...) wspólne działania St-Majewski, UNICEF i Biedronki przynoszą już wymierne efekty m. in. w Nepalu, Syrii, Iraku czy Sudanie Południowym w postaci np. edukacyjnych produktów humanitarnych wspierających naukę...

 • Ciężkie życie metala w Iraku

  Iraccy heavymetalowcy szukają swego miejsca w świecie. Członkowie grupy "Acrassicauda", uważający swój zespół za jedyny grający w Bagdadzie ostrego rocka, uciekli z Iraku do Syrii, a stamtąd dalej do Turcji, z obawy przed pogróżkami sekciarskich bojówek. Teraz czterej młodzi muzycy być może będą musieli wracać.