• Informacje na temat:

  korczak

Artykuły na temat: korczak
 • Dałkowska o paleniu i sadzeniu trawki

  Ewa Dałkowska (63 l.), aktorka znana m.in. z filmów "Medium", "Korczak" czy "Bez znieczulenia", opowiedziała o czasach młodości. Była niepokorna i zbuntowana, lubiła ryzyko i eksperymenty. Zdarzało jej się nawet palić trawkę.

 • "Body/Ciało": Jest zwiastun

  Można już zobaczyć zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", który za kilka dni zostanie pokazany w konkursie głównym Berlinale 2015.

 • Marzena Trybała: Nie chciała grać nago i uciekła z planu

  ...dwudziestu latach w filmie "Korczak", w epizodycznej roli. *** Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

 • Artur Pontek: Radosna nowina

  Artur Pontek niecierpliwie czeka, aż jego bohater z serialu "Ojciec Mateusz" się zakocha. Jednak w życiu prywatnym szczęścia ma o wiele więcej. Przygotowuje spektakl dla dzieci, a w maju jego rodzina powiększy się o kolejnego malucha!

 • Młodszy syn Justyny Steczkowskiej zebrał owacje na stojąco!

  ...okiem fachowców. "Rodzice wybrali przedszkole prowadzone wg metody Marii Montessori, która, tak jak Janusz Korczak, stawiała na szacunek do małego człowieka i zachęcała go do samodzielnego odkrywania...

 • Tomasz Ziętek: Ze śmiercią mu do twarzy

  Powiedzieć o Tomaszu Ziętku, że ze śmiercią mu do twarzy, to jak nic nie powiedzieć. Na dużym ekranie debiutował jako... martwy Zbyszek Godlewski, niesiony na drzwiach w "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". Trzy lata później ginął za ojczyznę jako Jan Bytnar "Rudy" w "Kamieniach na szaniec". Teraz oko w oko ze śmiercią stanie w wyczekiwanym obrazie "Body/Ciało".

 • Małgorzata Pieczyńska szczęśliwa, że wyjechała z Polski! "Syn nie ma kredytów, jest wolny"

  ...z nieba. Ojciec męża był w Domu Sierot Janusza Korczaka i idee doktora zawsze były w naszym domu obecne. Rodzice Gabrysia popularyzowali myśl pedagogiczną doktora i nawet założyli w Szwecji towarzystwo jego imienia. Janusz Korczak sformułował pięć nakazów: pocałuj, przytul, pochwal, posłuchaj, pociesz oraz pięć zakazów: nie bij, nie zawstydzaj, nie strasz, nie krzycz, nie lekceważ. Gdybyśmy...

 • Małgorzata Szumowska o "Body/Ciało"

  5 lutego w Berlinie rozpoczyna się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...".

 • Andrzeja Wajdy "Korczak" (miała wtedy 10 lat!). Później zagrała jeszcze m.in. w filmach "Sprawa kobiet" Janusza Zaorskiego czy "Liście Schindlera" Spielberga...

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski laureatami Wielkiego Splendora

  Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski zostali laureatami Wielkiego Splendora - nagrody Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczono w poniedziałek podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Zdjęcia na temat: korczak
Dyskusje na temat: korczak