• Informacje na temat:

  korczak

Artykuły na temat: korczak
 • Dałkowska o paleniu i sadzeniu trawki

  Ewa Dałkowska (63 l.), aktorka znana m.in. z filmów "Medium", "Korczak" czy "Bez znieczulenia", opowiedziała o czasach młodości. Była niepokorna i zbuntowana, lubiła ryzyko i eksperymenty. Zdarzało jej się nawet palić trawkę.

 • "Body/Ciało": Jest zwiastun

  Można już zobaczyć zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", który za kilka dni zostanie pokazany w konkursie głównym Berlinale 2015.

 • Anna Mucha przeżywa spore zmiany w życiu! To dopiero początek!

  Głośno ostatnio o Annie Musze. Czy to nas dziwi? Niespecjalnie. O aktorce, celebrytce, osobowości medialnej jest głośno właściwie od jej debiutu w filmie "Korczak" Andrzeja Wajdy w 1990 roku. Dziewięcioletnia wówczas Ania zagrała Sabinkę, wychowankę Korczaka. Na jednorazowym spotkaniu z mistrzem się nie skończyło, 6 lat później zagrała w "Pannie Nikt". W międzyczasie w "Liście Schindlera" Stevena...

 • Artur Pontek: Radosna nowina

  Artur Pontek niecierpliwie czeka, aż jego bohater z serialu "Ojciec Mateusz" się zakocha. Jednak w życiu prywatnym szczęścia ma o wiele więcej. Przygotowuje spektakl dla dzieci, a w maju jego rodzina powiększy się o kolejnego malucha!

 • Stulecie Winnych

  Korczaka, w Instytucie Pedagogicznym, Marię Grzegorzewską. Nauka pochłania ją do tego stopnia, że mimo próśb Pawła, nie przyjeżdża na świąteczny festyn do Brwinowa. Tymczasem właśnie tam, po raz pierwszy(...) Winny oświadcza się Zosi, a rodzice młodych czym prędzej planują ślub. O swoim ślubie z Anią ciągle marzy Paweł, a o założeniu rodziny z nim marzy Mania. Ania, staje się ulubioną studentką Korczaka. Po...

 • Tomasz Ziętek: Ze śmiercią mu do twarzy

  Powiedzieć o Tomaszu Ziętku, że ze śmiercią mu do twarzy, to jak nic nie powiedzieć. Na dużym ekranie debiutował jako... martwy Zbyszek Godlewski, niesiony na drzwiach w "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". Trzy lata później ginął za ojczyznę jako Jan Bytnar "Rudy" w "Kamieniach na szaniec". Teraz oko w oko ze śmiercią stanie w wyczekiwanym obrazie "Body/Ciało".

 • Marzena Trybała: Nie chciała grać nago i uciekła z planu

  ...dwudziestu latach w filmie "Korczak", w epizodycznej roli. *** Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

 • Małgorzata Szumowska o "Body/Ciało"

  5 lutego w Berlinie rozpoczyna się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, Złotego Niedźwiedzia, ubiega się w tym roku 19 filmów. Polskę reprezentuje "Body/Ciało" - najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię...".

 • Anna Mucha: Nieoczekiwana zmiana miejsc!

  Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi. Anna Mucha może pochwalić się już 30-letnią aktywnością zawodową.  Po raz pierwszy stanęła przed kamerą w 1989 roku na planie samego mistrza Andrzeja Wajdy. W filmie „Korczak” zagrała Sabinkę – wychowankę tytułowego bohatera. Lepiej późno niż wcale? Jest jedną z nielicznych, którym dziecięcą popularność udało się utrzymać w dorosłym życiu. Dziś możemy...

 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski laureatami Wielkiego Splendora

  Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski zostali laureatami Wielkiego Splendora - nagrody Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczono w poniedziałek podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Zdjęcia na temat: korczak
Dyskusje na temat: korczak