• Informacje na temat:

  korona czeska

Artykuły na temat: korona czeska
 • "Korona królów": Nowe intrygi i zdrady

  ...wszystkim wszystko, umawiał się z każdym i nie dotrzymywał słowa, kombinował jak mógł. Oczywiście  po to, by królestwo zyskało jak najwięcej. Korona była dla niego najważniejsza, ale to nie tylko władza...

 • Czeski Hollywood rośnie w siłę

  Czeski Hollywood do końca bieżącego roku znacznie się rozbuduje. W praskiej dzielnicy Barrandov wyrosną nowe studia filmowe, które w myśl założeń mają być największymi w Europie - informuje w poniedziałek, 30 stycznia, czeski dziennik "Mlada fronta Dnes".

 • "Korona królów": Andrzej Hausner w roli Kazimierza

  ..., a jednocześnie bardzo samotna. "Korona Królów" to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja nowej telenoweli historycznej produkowanej przez TVP rozpoczyna się...

 • Rusza Brutal Assault!

  Trzy dni metalowego szaleństwa, dwie sceny, ponad 60 zespołów z całego świata - w czwartek, 6 sierpnia, startuje czeski Brutal Assault Festival, którego jednym z patronów medialnych jest INTERIA.PL.

 • Kosztowny rozwód czeskiego premiera

  Eksmałżonka byłego czeskiego premiera Mirka Topolanka , Pavla Topolankova , oprócz mieszkania na praskich Hradczanach, domu pod Pragą, willi w Beskidach i samochodu, uzyskała zobowiązanie, że dawny szef rządu wypłaci jej w ratach w sumie 1,8 mln koron, czyli ok. 290 tys. zł.

 • Nikt nic nie wie, czeski film...

  Gdy na ulicach Pragi hollywoodzka ekipa filmuje najnowszego Jamesa Bonda, Polacy kręcą western z Bogusławem Lindą. Polska kinematografia stoi w miejscu. W tym czasie czeski przemysł filmowy podbija świat.

 • Farna ukarana za jazdę po pijanemu

  Dwa lata bez prawa jazdy i grzywna - to kara, na jaką czeski sąd skazał Ewę Farnę (19 l.) za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

 • Menzel ekranizuje Hrabala

  Światowej sławy czeski reżyser Jirí Menzel ( "10 minut później: Wiolonczela" ), twórca nagrodzonego Oscarem filmu "Pociągi pod specjalnym nadzorem", dokona filmowej adaptacji powieści Bohumila Hrabala, "Obsługiwałem angielskiego króla".

 • Ewa Farna i jej mąż zdecydowali się na poważny krok

  Wspaniałe nowiny z życia Ewy Farnej (25 l.) i jej męża. Media donoszą, że małżonkowie kupili imponujący dom. Czyżby przygotowywali się do powiększenia rodziny?

 • Vondraczkova będzie tańczyć z gwiazdami

  Znana czeska piosenkarka Helena Vondraczkova będzie tańczyć w Polsce w telewizyjnym programie "Taniec z gwiazdami" - poinformował w środę czeski dziennik bulwarowy "Blesk".

Wideo na temat: korona czeska
 • Czeski błąd

  W idealnym świecie Ona i On przysięgliby sobie miłość i żyliby razem długo i szczęśliwie. W filmach Jana Hřebejka świat nie jest jednak idealny. W najnowszym dziele tego cenionego na świecie reżysera, Ona i On wpadają w pułapkę własnych tajemnic i niedomówień. Jeden skrywany przez całe życie sekret rozsypuje poukładane i, wydawałoby się, szczęśliwe życie kilku osób. Czy miłość rozgrzesza wszystkie błędy? Czy coś może być usprawiedliwieniem dla kłamstwa? Hřebejk w swoim gorzko-komediowym stylu...

 • Cztery słońca

  Jára (Jaroslav Plesl) to ojciec rodziny, który mając już czterdzieści lat, wciąż jest jeszcze niezbyt dojrzały. Nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów, a jego częste wpadki są wręcz komiczne. Wraz ze swoją partnerką Janą (Anna Geislerová) wychowują dwoje dzieci. Starszy z nich to Véna (Marek Šácha), dojrzewający syn Járy z pierwszego małżeństwa. Odgrywa on w tej historii kluczową rolę wraz ze swym przyjacielem, punkiem Jerrym (Jiří Mádl). Jana nie jest szczęśliwa w tym związku....

 • Do Czech razy sztuka

  Śmieszne po czesku! Po "Butelkach zwrotnych" - kolejny sukces czeskiej komedii. "Do Czech razy sztuka" - komedia, która stała się jednym z największych sukcesów cze-skiego kina ostatnich lat. To najnowsza produkcja twórców "Obsługiwałem angielskiego króla". Reżyserem filmu jest specjalista od czeskiego humoru - Jan Hřebejk ("Piękność w opałach", "Niedźwiadek", "Na złamanie karku"). Pełna ironicznych żartów komedia o poszukiwaniu szczęścia w miłości. Autorem scenariusza jest popularny czeski...

Dyskusje na temat: korona czeska