• Informacje na temat:

  krauze and rezyser

Artykuły na temat: krauze and rezyser
 • Gwarancje Kultury 2014 rozdane!

  Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze i Zbigniew Waleryś otrzymali za film "Papusza" Gwarancję Kultury, nagrodę TVP Kultura. Specjalne mistrzowskie Supergwarancje odebrali Andrzej Wajda i Martin Scorsese. Gala odbyła się w piątek, 11 kwietnia, na antenie TVP Kultura.

 • Znamy skład jury w Gdyni

  Organizatorzy ogłosili pełne składy Jury Konkursu Głównego oraz Konkursu Kina Niezależnego i Konkursu Młodego Kina podczas 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dotąd byli znani jedynie przewodniczący: Krzysztof Krauze i Janusz Zaorski.

 • Warszawa: Lekcje mistrzowskie

  "Z papieru na ekran" - pod tym hasłem w dniach 18-21 marca, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, odbędą się otwarte lekcje mistrzowskie, pokazy filmów oraz warsztaty scenariuszowe. Zajęcia poprowadzą znani reżyserzy i scenarzyści z Polski oraz Wielkiej Brytanii.

 • Poznaliśmy kandydatów do Złotej Żaby

  14 filmów wystartuje w tym roku w konkursie o Złotą Żabę na 13. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2005, który rozpocznie się 26 listopada w Łodzi. O Złotą Żabę walczyć będą dwa polskie filmy: "Jestem" Doroty Kędzierzawskiej i "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauze.

 • Festiwal Camerimage w Łodzi

  Uroczystą galą rozpoczął się w sobotę, 26 listopada, w Łodzi Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2005. O główne nagrody imprezy - Złotą, Srebrną i Brązową Żabę - rywalizować będą autorzy zdjęć do 14 filmów.

 • Festiwal Camerimage 2005: Gwiazdy

  Ralph Fiennes, Val Kilmer, Jiri Menzel, Andrzej Konczałowski i Gustaw Holoubek - to niektóre gwiazdy tegorocznego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2005, który rozpocznie się w sobotę, 26 listopada, w Łodzi. W tym roku o główne nagrody festiwalu - Złotą, Srebrną i Brązową Żabę - rywalizować będą autorzy zdjęć do 14 filmów.

 • 24 filmy, wśród nich nowe produkcje Janusza Morgensterna i Agnieszki Holland, będą walczyć o Złote Lwy na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Gdyński festiwal po raz ostatni odbędzie się we wrześniu, jego przyszłoroczna edycja zostanie zorganizowana w maju.

 • Kultura w TVP2 bez Wojciecha Manna

  Rozmowy Hanny Krall i Janusza Głowackiego, kilkanaście premier filmowych i emisji koncertów od jazzu po pop znalazło się w ofercie kulturalnej telewizyjnej "Dwójki". Jesienią na antenę nie wróci program "Kocham to, co lubię" Wojciecha Manna.

 • Film polski 2011: Nagrody i wydarzenia

  Srebrny Niedźwiedź w Berlinie dla operatora Wojciecha Staronia, nominacja "W ciemności" Agnieszki Holland do nagrody Critics' Choice Movie Award oraz Złota Żaba na Plus Camerimage, przyznana Jolancie Dylewskiej to najważniejsze wyróżnienia dla polskich filmowców w 2011 roku.

 • Kinowe premiery 2006 roku

  Nowy film o Jamesie Bondzie, dwie nowe polskie komedie romantyczne, ekranizacja bestsellerowej powieści "Kod Leonarda da Vinci" - takie atrakcje czekają widzów w kinach w 2006 roku. Rok wydarzeń w polskich kinach rozpocznie 6 stycznia premiera filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" - wyreżyserowanej przez Andrew Adamsona ( "Shrek" ) ekranizacji pierwszego tomu sagi C.S

Wideo na temat: krauze and rezyser
 • Miłość i inne używki

  "Miłość i inne używki" to wzruszająca historia niezależnej Maggie (Anne Hathaway), która uważa się za samowystarczalną dziewczynę nie potrzebującą nikogo. Wszystko się zmienia, gdy poznaje równie niezależnego Jamie'ego Randalla (Jake Gyllenhaal) - pełnego uroku faceta, który zdobywa nie tylko kobiety, ale i klientów, ponieważ jest przedstawicielem farmaceutycznym. Ani Maggie, ani Jamie nie chcą związku, ale uzależniają się od najmocniejszego narkotyku - miłości. Zazwyczaj najpierw się...

 • Polański. Ścigany i pożądany

  Dokument "Polański. Ścigany i pożądany" próbuje odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę wydarzyło się w 1977 roku i dlaczego Roman Polański, oskarżony o gwałt na 13-latce, uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Półtoragodzinny film dokumentalny "Polański. Ścigany i pożądany" powstawał pięć lat. W tym czasie reżyserka, Marina Zenovich, zdołała dotrzeć do najważniejszych osób związanych z głośnym procesem, w tym do samej ofiary Samanthy Gailey. Wywiady, które znalazły się w...

 • Strasznie głośno, niesamowicie blisko

  "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" to film Stephena Daldry'ego, trzykrotnie nominowanego do Oscara reżysera mającego na swoim koncie tak głośne produkcje jak "Billy Elliot", "Godziny" oraz "Lektor". W swoim najnowszym obrazie twórca mierzy się z jedną z największych traum współczesnego świata - zamachami z 11 września. 11 września 2001 zmieniło się życie tysięcy ludzi, w tym również 11-letniego Oskara Schella (Thomas Horn). Jego ojciec Thomas (Tom Hanks), który feralnego dnia był w...