• Informacje na temat:

  krystyna feldman

Artykuły na temat: krystyna feldman
 • Krystyna Feldman: 70 lat czekała na główną rolę

  Krystyna Feldman (†91 l.) zagrała wiele ról, ale na tę największą musiała poczekać naprawdę długo. W jej życiu prywatnym też nie zawsze było kolorowo. Najszczęśliwszy okres w jej życiu zaczął się, gdy wyjechała do Katowic. Aktorka związała się wówczas ze starszym od niej o 31 lat Stanisławem Brylińskim. Niestety, nie było im dane długo cieszyć się wspólnym szczęściem...

 • Jerzy Gruza z nagrodą na Prowincjonaliach

  Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" Jerzy Gruza odbierze we Wrześni (Wielkopolskie) nagrodę honorową Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Festiwal rozpocznie się w środę, 18 lutego.

 • Krystyna Feldman obiecała to sobie przed śmiercią. Słowa dotrzymała

  Krystyna Feldman (†90 l.) była cenioną i uwielbianą aktorką. Była to kobieta zagadkowa, która nawet prawdę o swojej rzeczywistej dacie urodzin zabrała do grobu. Przed laty obiecała sobie pewną rzecz i słowa dotrzymała. Jej ostatnią wolą było to, aby "zestarzeć się na wesoło".

 • Główna nagroda Prowincjonaliów dla filmu "Bogowie"

  Film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" został uhonorowany główną nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego na zakończonym w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni (Wielkopolskie) Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia.

 • Krystyna Feldman miała wiele sekretów. Jeden z nich zabrała ze sobą do grobu

  Gdy Krystyna Feldman (†90 l.) zakochała się w starszym o 30 lat mężczyźnie, była najszczęśliwsza na świecie. Mimo że jej mama sprzeciwiała się ich związkowi, postawiła na swoim.

 • Kto zajrzy na ul. Ćwiartki?

  Dworzec kolejowy w kamienicy? U Kiepskich nawet to jest możliwe. Jak Ferdynand da sobie radę z zagrożeniem? Powstają odcinki nowej serii "Świata według Kiepskich", w której pojawią się m.in. Jan Wieczorkowski, Michał Koterski i Henryk Gołębiewski.

 • Zaskakujące znalezisko w domu Krystyny Feldman!

  Krystyna Feldman (†91 l.) nie przestaje zaskakiwać nawet po swojej śmierci...

 • Pogrzeb Krzysztofa Krauzego

  Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu oraz instytucji kultury pożegnali wybitnego reżysera Krzysztofa Krauzego, który został w środę, 7 stycznia, pochowany na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie).

 • Uznawana była za jedną z najlepszych polskich aktorek charakterystycznych, znanych głównie z wyrazistych epizodów. Krystyna Feldman urodziła się 1 marca 1916 roku we Lwowie. Pochodziła z rodziny artystycznej - była bowiem córką śpiewaczki operowej i aktora. Po ukończeniu Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Warszawie, jako siedemnastolatka zadebiutowała na scenie Teatru Miejskiego we Lwowie.

 • Zmarła Krystyna Feldman

  W wieku 86 lat zmarła w Poznaniu na raka płuc popularna aktorka teatralna i filmowa Krystyna Feldman. Znana jest z ról m.in. w filmach: "Mój Nikifor" i "Pogrzeb kartofla", a popularność zdobyła rolą babci Kiepskiej w serial u telewizyjnym "Świat według Kiepskich".

Zdjęcia na temat: krystyna feldman
Wideo na temat: krystyna feldman
 • Jako w piekle, tak i na Ziemi

  Dwójka archeologów poszukuje zaginionego skarbu w katakumbach pod Paryżem.

 • Tatarak

  Historia starzejącej się, doświadczonej życiem i schorowanej doktorowej Marty borykającej się z nudą i wspomnieniami. Żyje ze swym mężem w małym miasteczku. Przypadek sprawi, że przypomni sobie, czym jest miłość, a nawet fizyczna fascynacja. Spotkanie z młodym mężczyzną i jego tragiczna śmierć w trakcie wspólnej kąpieli wywołują w niej uczucia i reakcje, jakich sama się nie spodziewała.

 • Rewers

  Akcja filmu, rozgrywa się w dwóch planach czasowych - we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), "szara myszka", która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się...

Dyskusje na temat: krystyna feldman