• Informacje na temat:

  krzysztof gradowski

Artykuły na temat: krzysztof gradowski
 • Rafał Królikowski

  ...  Królikowski to absolwent PWST w Warszawie z 1992 roku. Jego debiutem filmowym była rola w zrealizowanym w 1992 roku przez Andrzeja Wajdę " Pierścionku z orłem w koronie" . Kreacja diabła w kostiumowym filmie fantastycznym Krzysztofa Gradowskiego " Dzieje mistrza Twardowskiego" przyniosła mu uznanie jury dziecięcego na Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Aktor jest znany...

 • Wręczono nagrody festiwalu filmowego "Ale Kino!"

  Złote Koziołki - główne nagrody 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! otrzymały obrazy: "Daleko, daleko", "Głos pozbawionych głosu", "Bursztynowy amulet" i "Noc ponchongasów". Werdykt ogłoszono w sobotę, 6 grudnia, w Poznaniu.

 • ...). Zagrał m.in. w takich sztukach jak: "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, "Między nami dobrze jest" w reżyserii Grzegorza Jerzyny i "Romulus Wielki" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Jak aktor filmowy zadebiutował w 1995 roku w filmie "Dzieje mistrza Twardowskiego" Krzysztofa Gradowskiego. Do jego ważniejszych ról należy kreacja w "Gniewie" (1997) Macieja Ziębińskiego...

 • Ok.100 produkcji na Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!"

  Ponad 100 filmów składa się na program 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Produkcje z całego świata będzie można zobaczyć w poznańskich kinach od 30 listopada. Większość filmów pokazywana jest w Polsce po raz pierwszy.

 • ...) Agnieszki Holland, Diabeł Niemczyk w "Dolinie Issy" (1982) Tadeusza Konwickiego, Magister Pigularz II w "Podróżach Pana Kleksa" (1986) Krzysztofa Gradowskiego. Zagrał w wielu serialach, m.in...

 • Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!" rozpoczęty

  Koncertem największych przebojów z cyklu filmowego o Panu Kleksie rozpoczął się w niedzielę, 30 grudnia, w Poznaniu Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Widzowie przez tydzień zobaczą ponad sto pełno- i krótkometrażowych produkcji nakręconych dla dzieci i młodzieży.

 • "Wędrujące Ale Kino!" dla najmłodszych

  Osiem miejscowości z całej Polski weźmie udział w 5. Festiwalu Filmów Młodego Widza "Wędrujące Ale Kino!". W jego trakcie pokazywane są wybrane produkcje z ostatniej edycji festiwalu "Ale Kino!" w Poznaniu.

 • Krzysztof Kolberger spoczął w czwartek, 13 stycznia, na stołecznych Starych Powązkach. Artystę pożegnali członkowie rodziny, przyjaciele, przedstawiciele środowiska aktorskiego i licznie przybyli mieszkańcy stolicy.

 • Pogrzeb Kolbergera w czwartek

  Pogrzeb Krzysztofa Kolbergera odbędzie się w czwartek, 13 stycznia, w Warszawie. O godz. 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza odprawiona zostanie msza święta. Artysta spocznie na Starych Powązkach.

 • Ostatnia droga Kolbergera

  Krzysztof Kolberger spoczął w czwartek, 13 stycznia, na stołecznych Starych Powązkach. Artystę pożegnali członkowie rodziny, przyjaciele, przedstawiciele środowiska aktorskiego i licznie przybyli mieszkańcy stolicy.

Zdjęcia na temat: krzysztof gradowski