• Informacje na temat:

  krzysztof janczar wojna domowa

Artykuły na temat: krzysztof janczar wojna domowa
 • Krzysztof Janczar świętuje 70. urodziny!

  We wtorek 7 stycznia na urodzinowym torcie Krzysztofa Janczara, czyli Pawła Jankowskiego z kultowej "Wojny domowej", zapłonie 70 świeczek! W 2020 roku aktor świętować też będzie 55-lecie pracy artystycznej oraz 10. rocznicę dołączenia do obsady "Klanu", w którym wciela się w Bolka Kazunia.

 • "Wojna domowa" bawi od 50 lat

  Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Kazimierz Rudzki, Andrzej Szczepkowski i Jarema Stępowski - to gwiazdy serialu "Wojna domowa". Choć telewizyjna produkcja w reżyserii Jerzego Gruzy powstała 50 lat temu, nadal bawi nowe pokolenia widzów.

 • 50-lecie serialu "Wojna domowa"

  Perypetie bohaterów bawią kolejne pokolenia. Konflikty na linii rodzice-dzieci, mimo upływu lat wciąż toczą się o to samo. „Wojna domowa” świętowała 50. urodziny na I Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu. A my wspominamy początki kultowej produkcji.

 • Irena Kwiatkowska i Kazimierz Rudzki: Serialowi małżonkowie nie mieli dzieci

  Ona - trochę staromodna i zapracowana matka Polka (w tej roli Irena Kwiatkowska), on - tradycjonalista (Kazimierz Rudzki), zupełnie nierozumiejący problemów swojego dorastającego syna Pawła (Krzysztof Musiał-Janczar). Serialowi rodzice Pawła z kultowego serialu "Wojna domowa"prywatnie nie mieli dzieci.

 • Gwiazdy po latach: "Wojna domowa"

  Jak wychować dzieci w realiach PRL-u i nie zwariować? Jak to jest być zbuntowanym nastolatkiem w latach 60.? Zabawne i nieco ironiczne spojrzenie na obyczajowość polskiego społeczeństwa tamtych czasów - tak w skrócie można by podsumować serial "Wojna domowa". Co stało się z jego bohaterami?

 • Zmarła Małgorzata Lorentowicz-Janczar

  Aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Lorentowicz-Janczar, odtwórczyni między innymi roli Radczyni w "Weselu" Andrzeja Wajdy , znana także z występu w serial u "W labiryncie" Pawła Karpińskiego i w filmie "Cudzoziemka" Ryszarda Bera, zmarła w niedzielę, 8 maja, w Warszawie - poinformował zaprzyjaźniony z nią aktor Krzysztof Wakuliński. Małgorzata Lorentowicz-Janczar miała 78 lat.

 • Nie żyje Jerzy Gruza

  Zmarł Jerzy Gruza, autor kultowych produkcji "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Dzięcioł" czy "Pierścień i róża". Twórca zmarł 16 lutego w Warszawie. Miał 87 lat.

 • Jerzy Gruza: Osiemdziesięciolatek

  Jerzy Gruza, autor kultowych seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", obchodzi w środę, 4 kwietnia, 80. urodziny.

 • Marzy mu się romans

  Krzysztof Janczar debiutował w roku 1965 rolą Pawła Jankowskiego w kultowej już "Wojnie domowej". Teraz oglądamy go w "Klanie", w roli pociesznego Bolka Kazunia, spokrewnionego z Lubiczami, hodowcy drobiu spod Woli Tureckiej. - Uwielbiam ten jego styl - mówi o swoim bohaterze.

 • Trzy kultowe seriale na DVD

  "Lalka", "Wojna domowa" i "Czarne chmury" - dziś na DVD ukazują się trzy polskie popularne seriale telewizyjne. Dystrybutorem wydawnictw jest Galapagos Films.

Dyskusje na temat: krzysztof janczar wojna domowa
 • Re: Krzysztof Janczar świętuje 70. urodziny!

  Serial "Wojna domowa" przesympatyczny . Wszystkie postaci rewelacyjne .Przypomnę jeszcze o super dziewczynie - Anuli :) Aż ciepło się na sercu robi wracając do tych perełek . Pan Tadeusz i pan Krzysztof doskonali aktorzy . Na szczęście w Panu Krzysztofie nie ma tego widocznego przytłaczającego smutku i strachu , jak u ś.p. pana Tadeusza . Zdrowia i radości życzę :)

 • Re: Krzysztof Janczar świętuje 70. urodziny!

  Świetna była Wojna domowa, a pani Irena Kwiatkowska wymiatała. Paweł też był super. I wszyscy pozostali. A dziś kto? Mroczki i Cichechłopki i Wieniawy, fuuuuj.

 • Re: Serialowe dzieci: Co się z nimi stało?

  Drugi raz czytam, że Krzysztof Janczar w serialu "Wojna domowa' grał jako Krzysztof Musiał. Krzysztof Musiał jest synek Tadeusza Janczara, który naprawdę nazywał się Tadeusz Musiał - sprawdźcie choćby w Wikipedii.

 • Re: 50-lecie serialu "Wojna domowa"

  Krzysztof Musiał wystepował pod własnym nazwiskiem, bo Janczar to pseudonim jego ojca Tadeusza

 • Re: Jak wyrosły dziecięce gwiazdy "Klanu"?

  Takim dziecięcym aktorom jak chociażby Krzysztof Janczar ( Wojna Domowa) czy Henryk Gołębiewski (Podróż za jeden uśmiech) mogą co najwyżej buty czyścić. A oni wcale nie uważali się za gwiazdy. Byli zwykłymi nastolatkami grającymi w filmach. Ale cóż jak się ma rodziców albo krewnych w branży to talent nie potrzebny.