• Informacje na temat:

  krzysztof szmagier

Artykuły na temat: krzysztof szmagier
 • "07 zgłoś się": Borewicz nie miał szczęścia do kobiet

  Uwodził czy tak naprawdę kobiety go uwodziły? Był podrywaczem czy poszukiwaczem prawdziwego uczucia? Mimo pozorów, Borewicz nie miał szczęścia do pań. Ale nie decydował o tym los, lecz scenarzysta i reżyser Krzysztof Szmagier, który doskonale wiedział, że Borewicz trwający w stałym związku byłby kimś zupełnie innym.

 • Zmarł reżyser serialu "07 zgłoś się"

  W sobotę, 17 grudnia, w Warszawie w wieku 76 lat zmarł reżyser Krzysztof Szmagier, twórca popularnego serialu "07 zgłoś się". Jako filmowiec odznaczał się niebywałym słuchem na rzeczywistość - powiedział w rozmowie z PAP Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli w tym serialu.

 • "Przygody psa Cywila": Samorodny talent

  ...​Krzysztof Litwin publiczność zjednywał poczuciem humoru i chłopięcym wdziękiem. Przyjaciele cenili go za dobre serce, a reżyserzy zasypywali propozycjami ról. Jego karierę przerwała okrutna choroba.

 • Od teatru po komisariat

  Dziś o przygodach Borewicza mówimy: kultowy serial! Kiedy powstawał prawie 40 lat temu, twórcy nie mieli lekko. I nie chodzi tylko o problemy z cenzurą, czy drogą taśmę... Sam dobór obsady był nie lada wyzwaniem.

 • Zmarł reżyser serialu "07 zgłoś się"

  W sobotę, 17 grudnia, w Warszawie w wieku 76 lat zmarł reżyser Krzysztof Szmagier, twórca popularnego serialu "07 zgłoś się". Jako filmowiec odznaczał się niebywałym słuchem na rzeczywistość - powiedział w rozmowie z PAP Bronisław Cieślak, odtwórca głównej roli w tym serialu.

 • Odznaczenia dla aktorów

  Maja Komorowska ( "Cwał" ), Grażyna Szapołowska ( "Pan Tadeusz" ) i Stanisław Tym ( "Rejs" ) znaleźli się wśród osób, którym minister kultury Waldemar Dąbrowski wręczył w czwartek, 18 listopada, odznaczenia państwowe za zasługi dla kultury polskiej. Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się w siedzibie ministerstwa.

 • "07 zgłoś się": Mandat za barana

  Krzysztof Szmagier, reżyser i scenarzysta szukał do serialu "07 zgłoś się" nieznanych twarzy. Dlatego właśnie główną rolę zaproponował dziennikarzowi, Bronisławowi Cieślakowi, a Jerzego Rogalskiego, czyli porucznika Jaszczuka wypatrzył w jednym z prowincjonalnych teatrów.

 • Pies, przyjaciel aktora

  Mówi się "pieskie życie", tymczasem psie gwiazdy seriali mają życie pełne wrażeń. Trzeba jednak przyznać, że muszą się napracować. I często, podobnie jak ludzie, płacą za wysiłek wysoką cenę, jak Bej.

 • To on stworzył Borewicza

  Krzysztof Szmagier pisząc scenariusze wiele godzin spędził na komisariacie, a szukając aktorów podpatrywał ich w teatrze, bo... nie było wtedy castingów.

 • 07 w akcji: Benefis serialu

  "07 zgłoś się" jako polski Bond? Nic z tych rzeczy! Bronisław Cieślak mówi: - To byłoby karkołomne zadanie, świadczące o kompleksach.

Wideo na temat: krzysztof szmagier
 • 40. lat serialu "07 zgłoś się"

  Jego premiera odbyła się w Telewizji Polskiej w 1976 roku. Serial był emitowany w latach 1976-1987. Na przestrzeni 12 lat powstało 21 odcinków. Głównym reżyserem, a także współautorem scenariusza był Krzysztof Szmagier. Z okazji jubileuszu TVP Seriale przygotował specjalny program z udziałem aktorów. Grzegorz Miśtal rozmawiał z Bronisławem Cieślakiem, który brawurowo i z poczuciem humoru