• Informacje na temat:

  książce postaciami

Artykuły na temat: książce postaciami
 • ...w książce „Villas” Jerzego Danilewicza i Izy Michalewicz.

 • "Teoria wszystkiego": Geniusz kontra choroba

  Wchodząca 30 stycznia na ekrany naszych kin "Teoria wszystkiego" to niezwykle piękna i budująca historia, przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów, słynnego astrofizyka Stephena Hawkinga.

 • "Terror": Jared Harris i Tobias Menzies na szaleńczej wyprawie

  Jedną z wiosennych nowości serialowych jest "Terror", 10-odcinkowa seria, dla której kanwą była powieść Dana Simmonsa pod tym samym tytułem. Osią wydarzeń przedstawionych w książce jest wyprawa Królewskiej Marynarki Wojennej w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Mieliśmy okazję zobaczyć cztery pierwsze odcinki nowej produkcji AMC. Choć akcja rozwija się dość powoli, to "Terror...

 • Kieliszek, wiadro i... pizza.10 najciekawszych wydań polskich płyt rapowych

  W czasach, gdy rynek muzyczny przesycony jest kolejnymi wydawnictwami, warto by album wyróżniał się nie tylko jakością, ale też stroną wizualną. Dobrze wiedzą o tym polscy twórcy rapowi, którzy od dobrych paru lat nie poprzestają tylko na dodawaniu gratisów w postaci plakatu czy wlepek. Poniżej przybliżamy wam 10 kreatywnych wydań płyt pozostających na długo w pamięci.

 • Bogumiła Wander: Mąż tak bardzo ją kochał, że zawoził na spotkania z... kochankiem

  Krzysztof Baranowski (79 l.) w "rozmowie rzece" z Beatą Biały pokazuje inną twarz, dokonując bilansu pełnego przygód życia oraz ujawniając cenę, jaką za nie zapłacił on i jego rodzina. W książce głos zabiera także Bogumiła Wander (74 l.) i opowiada o zakazanej miłości, zdradzając przy tym wiele nieznanych faktów. Premiera książki "Spowiedź kapitana" 18 kwietnia. Oto fragment!

 • Głośny dokument o scjentologii w czerwcu w HBO

  W środę, 3 czerwca, w paśmie Bez cenzury w HBO2 zostanie wyemitowany dokument HBO w reżyserii laureata Oscara, Alexa Gibney'a "Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary" (Going Clear: Scientology and the Prison of Belief). Film był jedną z najgłośniejszych produkcji prezentowanych podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Sundance.

 • "Czarne chmury": Leonard Pietraszak - portret prawdziwy

  ...​Jakim jest aktorem, wiemy wszyscy, wystarczy przypomnieć sobie jego znakomite role filmowe i teatralne. O tym, jakim jest człowiekiem, zdecydował się opowiedzieć sam w książce "Ucho od śledzia". Portret znakomitego aktora i fascynującego człowieka uzupełniają wspomnienia jego przyjaciół.

 • Meryl Streep znów jako Miranda Priestley?

  Film "Diabeł ubiera się u Prady" będzie można zobaczyć w wersji musicalowej, zapowiada broadwayowski producent. Wszystko odbędzie się w ramach współpracy z wytwórnią 20th Century Fox.

 • Doda i jej wszyscy faceci! Który do niej pasował najlepiej?

  ...emocji w polskich mediach. Do rozwodu doszło w maju 2008 roku. Obyło się jednak bez skandali i para rozstała się w zgodzie i przyjaźni. Jednak tuż po rozwodzie Majdan ujawnił w swojej książce, że(...) komfortowo" - pisał Darski w swojej książce. Cały związek i rozstanie z wokalistą wiele kosztowało celebrytkę. W tym ciężkim życiowym momencie znalazła pocieszenie w ramionach Błażeja Szychowskiego...

 • Weronika Rosati wygrała proces ws. książki Andrzeja Żuławskiego

  Reżyser Andrzej Żuławski i wydawca jego książki pt. "Nocnik" mają przeprosić aktorkę Weronikę Rosati i zapłacić jej 100 tys. zł zadośćuczynienia za możliwość identyfikowania fikcyjnej bohaterki książki z powódką oraz przypisanie jej "cech obraźliwych i fałszywych".

Zdjęcia na temat: książce postaciami
Dyskusje na temat: książce postaciami
 • Re: Umarł król, niech żyje król!

  Czytam książkę i muszę powiedzieć, że pomimo iż serial jest genialny to do pięt nie dorasta książce. Nie dlatego, że jest źle zrobiony, ale dlatego, że nie można filmem oddać jej głębi, a przede(...) z sag jest lepsza, bo obie powinny być obowiązkowe. W grze o tron mamy właściwie bohatera zbiorowego, ale autor pozwala nam się dobrze zapoznać nawet z postaciami trzecioplanowymi dzięki czemu