• Informacje na temat:

  księżna diana i elżbieta ii

Artykuły na temat: księżna diana i elżbieta ii
 • Księżna Diana: mija 19 lat od jej śmierci. Wokół tego wypadku wciąż jest wiele wątpliwości

  ...i samobójczymi myślami wytrzymała jeszcze 8 lat. Do roku 1992, który królowa Elżbieta II nazwała "strasznym". To wtedy Karol i Diana ogłosili separację, a w księgarniach ukazał się bestseller Andrew Mortona "Diana(...)Diana poznała brytyjskiego następcę tronu pod koniec 1977 roku, kiedy to przybył do rodzinnej posiadłości Spencerów na zaproszenie jej 6 lat starszej siostry Sary. To właśnie Sara początkowo brana...

 • Film o śmierci Diany wzbudza kontrowersje

  Kontrowersje na festiwalu w Cannes wzbudziła projekcja filmu dokumentalnego "Unlawful Killing" na temat śmierci księżnej Diany. W dokumencie powtarzane są spiskowe sugestie, jakoby za tę śmierć mogły odpowiadać brytyjskie elity. Pokazane zostało ponadto zdjęcie umierającej księżnej.

 • A miało być tak pięknie! Meghan w potrzasku jak Diana?

  ...innej znawczyni brytyjskiego dworu, Melanie Bromley, Meghan zaczyna być rzeczywiście krytykowana w przykry sposób, podobnie jak kiedyś księżna Diana. "Media publikowały o niej plotki, zanim w końcu(...) królewskiej Sarah Bradford. Czy „toksyczna” siła monarchii ma potencjał, by uderzyć także w Meghan?  Trzeba mieć nadzieję, że nie. Księżna Sussex ma kochającego męża, a Diana miała ekscentrycznego...

 • Elżbieta II nie obejrzy "Królowej"

  Brytyjska królowa Elżbieta II nigdy nie zdecyduje się pójść na seans nominowanej do Oscara "Królowej" Stephena Frearsa, gdyż nie chce patrzeć, jak ktoś inny odgrywa jej rolę.

 • Pogrzeb księżnej Diany pełen był niedomówień

  Księżna Diana (+36 l.) zginęła w tragicznym wypadku 31 sierpnia 1997 roku. Jej pożegnanie w dniu pogrzebu wzbudziło wiele emocji.

 • Film o "królowej ludzkich serc"

  Dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts zagrała księżną Dianę w filmie, który przedstawiać będzie dwa ostatnie lata życia "Lady Di".

 • Księżna Kamila ma problem z alkoholem? Zaskakujące doniesienia zagranicznej prasy

  Środa, 8 marca. W jednej z sal Pałacu Buckingham w Londynie odbywa się przyjęcie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Gospodarzem spotkania jest żona następcy brytyjskiego tronu, księżna Kamila (69 l.). W świetnym humorze wita i zabawia przybyłych gości. Z każdym zamienia kilka zdań, co jakiś czas sięgając po kolejny kieliszek z napojem…

 • Watts boi się porównań z Lady Di

  Naomi Watts ma wielkie obawy dotyczące tego, jak zostanie odebrany film o księżnej Dianie, w którym gra główną rolę. Najbardziej boi się, że ekranizacji nie zaakceptują synowie zmarłej w 1997 roku w wypadku samochodowym Lady Di.

 • Księżna Kate niebawem znów zostanie mamą! Tak wygląda królewski poród!

  ...„bezbolesnego” porodu. Także w pałacu, niemal sto lat później, rodziła przyszła Elżbieta II. Dopiero córka królowej, księżna Anna, zdecydowała się na bezpieczniejszy poród w szpitalu St Mary. Tak narodziła się nowa tradycja.  W St Mary urodziła też książęta Williama i Harry’ego księżna Diana. Pilnowano, by noworodek nie został podmieniony. W 1926 r. narodzinom Elżbiety (przyszłej królowej) świadkował...

 • Książę Harry bohaterem filmu

  Życie brytyjskiego księcia Harry'ego - syna słynnej księżnej Diany i drugiego w kolejności pretendenta do brytyjskiego tronu - posłuży za podstawę dla scenariusza filmowego.