• Informacje na temat:

  kukliński bohater czy zdrajca

Artykuły na temat: kukliński bohater czy zdrajca
 • Pułkownik Kukliński: Życie jak film

  Jak informuje "Rzeczpospolita", trwają przygotowania do realizacji co najmniej kilku filmów o Ryszardzie Kuklińskim. Andrzej Trzos- Rastawiecki, autor dokumentu z 1997 roku "Pułkownik Kukliński", ma już gotowy scenariusz filmu fabularnego "Zeznanie". Dariusz Jabłoński jest w trakcie kręcenia obrazu dokumentalnego, ale szykuje się także do fabuły.

 • "Jack Strong" : Specjalista od dobrej akcji

  "Jack Strong" to kolejny (po "Pokłosiu") film Władysława Pasikowskiego, w którym reżyser podejmuje kwestie drażliwe dla polskiej polityki. Tym razem jednak nikogo nie oskarża, ani nie zadaje kłopotliwych pytań. Jasne jest, że opowiada historię pułkownika Kuklińskiego, bo widzi w nim bohatera, a nie narodowego zdrajcę.

 • Emocjonalna prawda o homoseksualizmie

  Z sześciu piątkowych premier najwięcej emocji wzbudza "Obywatel Milk" Gusa van Santa. Nie tylko dlatego, że otrzymał aż 8 nominacji do Oscara, ale też dzięki podjętej w niej przez amerykańskiego reżysera tematyce.

Dyskusje na temat: kukliński bohater czy zdrajca
 • Re: Zagra polskiego Bonda!

  Marcin Dorociński to dla mnie najlepszy polski aktor . Kukliński to postać wielce problematyczna: nie wiadomo do tej pory czy to zdrajca czy bohater. Szkoda Dorcińskiego do tej roli. No chyba, że sie mylę. ps: szkoda, że zabili prof. Szaniawskiego, bardzo by pomógł przy realizacji filmu.