• Informacje na temat:

  kulturze fizycznej

Artykuły na temat: kulturze fizycznej
 • Więcej wilkołaków

  ..."Kiedy wszyscy wokół ciebie się zmieniają, trudno samemu pozostać takim samym" - mówi Joe Manganiello w wywiadzie dla E! News. Co ciekawe, zdanie można interpretować zarówno na płaszczyźnie duchowej jak i fizycznej zważywszy, że aktor wciela się w postać Alcide'a, który jest… wilkołakiem.

 • Krystyna Sienkiewicz: Aktorka niespokojna

  Aktorka, pisarka i plastyczka. Bezkompromisowa, szalona, miłośniczka zwierząt. Choć Krystyna Sienkiewicz 14 lutego kończy 80 lat, optymizmu i energii mogłaby pozazdrościć jej niejedna dwudziestolatka.

 • Fundacje kobiece złożyły zawiadomienie w sprawie Chajzera, Karolaka i Urbańskiego

  ..."Fundacja Feminoteka wraz z Fundacją przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Filipa Chajzera, Tomasza(...) przemocą, polegającą na wykorzystaniu swojej przewagi fizycznej, płciowej i rasowej nad pokrzywdzonymi oraz podstępem, polegającym na wykorzystaniu zaskoczenia i dezorientacji pokrzywdzonych dopuścili...

 • 55. Krakowski Festiwal Filmowy: Laureaci

  Poznaliśmy wszystkich laureatów 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W sobotę, 6 czerwca, wieczorem w kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Bohaterkami tegorocznego festiwalu okazały się polskie dokumentalistki, które zgarnęły trzy główne nagrody w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym, w którym rywalizowało ze sobą 20 dokumentów z różnych stron świata.

 • Henryk Gołębiewski znalazł pracę! "Przestałem pić"

  Filipka w serialu "Stawiam na Tolka Banana". Czasami dzwonię do Filipa Łobodzińskiego, serdecznie rozmawiamy. I to jest miłe. Poszedł pan wtedy do pracy fizycznej. Pan, który był idolem wielu(...) tam zatrudniony od 9 lat. Pracuję z moim przyjacielem. On też gra w filmach. Jesteśmy razem w kabarecie "Ro-Pa". Czasem jak ludzie słyszą nasze rozmowy o kulturze to się dziwią, nie wiedzą o co chodzi...

 • "Rękopisy nie płoną" : Kij w mrowisko

  "Rękopisy nie płoną" to film zakazany w Iranie; w Cannes uhonorowany Nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych FIPRESCI. To głos w wojnie o wolność słowa, artystycznej ekspresji i ludzkiej egzystencji. Głos silny, doniosły, wpisany w konwencję, ale nie bawiący się symboliką - nie ma w tym filmie miejsca na mowę ezopową. Mohammad Rasoulof mówi cenzurze głośne i wyraźne NIE.

 • Nie żyje Jan Kobuszewski

  ...osiągnięcia w pracy artystycznej". W 1981 r. wręczono mu Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury, a w 2006 r. - Złoty Medal - Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 1977 r. w jego ręce powędrował Złoty...

 • Wenecja: W szwedzkiej walizce ukryty jest skarb

  Jak co roku o tej porze, w pierwszych dniach września, Lido di Venezia zaczyna się powoli wyludniać. Nie widać tego jednak tak wyraźnie jak w poprzednich latach. Nie mogę się pozbyć wrażenia, że 71. edycję festiwalu w ogóle odwiedziło mniej gości niż zazwyczaj. Albo tylko ukrywają się w salach kinowych, bo w ostatnich dniach pogoda nie dopisuje. Na plażach nie ma prawie nikogo; wieje chłodny wiatr, pada deszcz, a słońce pojawia się zaledwie przelotnie.

 • Herkules wraca na duży ekran

  W piątek, 25 lipca, w polskich kinach zadebiutuje widowiskowy "Hercules" Bretta Ratnera z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. To kolejna ekranowa wersja przygód jednego z najsłynniejszych mitologicznych herosów.

 • "Polski rynek muzyczny? Trzeba być gotowym na wszystko"

  O trudnościach z wydaniem albumu "Nothing Serious", kondycji polskiego rynku fonograficznego oraz specyfice krakowskiej sceny muzycznej opowiedzieli Michał Smolicki i Łukasz Lembas z zespołu Bad Light District. Z muzykami rozmawiał Artur Wróblewski.