• Informacje na temat:

  kuroń

Artykuły na temat: kuroń
 • Jan Kuroń zostanie ojcem!

  To nazwisko znają wszyscy. Jacek Kuroń (†70) był legendą Solidarności i organizatorem akcji gotowania zupy dla najbardziej potrzebujących - kuroniówki. Jego syn Maciej (†48) przerósł ojca(...). Jan Kuroń (30 l.) razem z młodszym bratem, Jakubem, zadebiutował przed pięcioma laty w programie "Kuroniowie rozgryzają" - panowie prezentowali  swoje umiejętności i przygotowywali potrawy stworzone...

 • Gwiazdy Charytatywnego Balu Dziennikarzy 2015

  7 lutego w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbył się coroczny Charytatywny Bal Dziennikarzy. Jedna z najważniejszych imprez w polskim show biznesie zgromadziła zarówno przedstawicieli świata mediów, biznesu jak i polityki. Dochód z tegorocznego balu zasili konto Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".

 • Aneta Kuroń urodziła! Syn czy córka?

  Jan Kuroń właśnie po raz pierwszy został ojcem!

 • Grzegorz Łapanowski: To nie czas na eksperymenty

  Grzegorz Łapanowski na Wielkanoc piecze pasztet, robi majonez, zajada faszerowane jajka i żurek z purée ziemniaczanym. "Lepiej eksperymentować z tym, co ma swoje źródło w przeszłości" - radzi wierny tradycyjnej kuchni prowadzący program "Top Chef", którego obecnie możemy też oglądać na parkiecie "Tańca z Gwiazdami".

 • Jan Kuroń podjął zaskakującą decyzję. Znajomi nie dowierzają

  ...​Piękna żona, zdrowy syn i uwielbienie widzów. Jan Kuroń (34 l.), syn zmarłego przed dziewięcioma laty Macieja (†48 l.), znanego kucharza, i wnuk nie mniej słynnego Jacka (†70 l.), legendarnego opozycjonisty z czasów PRL-u, naprawdę ma czym się pochwalić. Dlaczego więc teraz porzucił to wszystko i wyjechał w głuszę na długie tygodnie?

 • "Kuroniowie rozgryzają"

  Od 27 marca, w każdą sobotę o 14:35, na antenie kanału Kuchnia.tv widzowie mogą oglądać nowy program kulinarny - "Kuroniowie rozgryzają".

 • Jan Kuroń opublikował emocjonalny wpis po festiwalu w Opolu. Odpowiedział Janowi Pietrzakowi

  Jan Pietrzak (80 l.) podczas swojego jubileuszu w Opolu pozwalał sobie na niewybredne aluzje pod adresem Adama Michnika i Jacka Kuronia. Zareagować postanowił wnuk Kuronia, Jan Kuroń.

 • Legia Honorowa dla Wajdy

  Andrzej Wajda otrzyma z rąk francuskiego ministra ds. europejskich Pierre Moscovica komandorię Legii Honorowej Republiki Francuskiej. To najwyższe francuskie odznaczenie reżyser odbierze w czwartek, 21 czerwca, w warszawskiej rezydencji ambasadora Francji.

 • Jan Kuroń: W szkole odstraszył swoją przyszłą żonę?

  Choć Jan Kuroń poznał swoją przyszłą żonę, Anetę, jeszcze w szkole, wtedy nie zrobił na niej wrażenia. Ich miłość rozwinęła się dopiero kilka lat później. Nie sądzili, że jedno spotkanie zmieni tak wiele w ich życiu.

 • Bono, lider irlandzkiej formacji U2, otrzymał z rąk prezydenta Francji Jacquesa Chiraca, komandorię Legii Honorowej Republiki Francuskiej. To najwyższe francuskie odznaczenie wokalista odebrał w piątek, 28 lutego, w Paryżu.

Zdjęcia na temat: kuroń
Wideo na temat: kuroń
 • Jan Kuroń: Mieliśmy z bratem trochę inny pomysł na siebie

  W dzisiejszych czasach kucharz powinien być człowiekiem renesansu – twierdzi Jan Kuroń. Jego zdaniem dobry szef kuchni powinien mieć wiedzę nie tylko z dziedziny gotowania, lecz także z dietetyki(...) trochę inny pomysł na siebie, Kuba poszedł inną drogą, ja wyjechałem za granicę, tam pracowałem i studiowałem, bo chciałem poznać od kuchni inne kultury kulinarne dosłownie i w przenośni – mówi Jan Kuroń.

Dyskusje na temat: kuroń
 • Re: Osobno, ale razem

  Turcja ma piękne aktorki i aktorów , jako kraj jest w rozkwicie . Polska takich miala w latach 60 i 70 tych, kraj był w szczycie formy rozwoju i wszystko było piękne . WłAsnie wtedy zaczęły się akcje w stoczniach, KOR . Michnik Wałesa Kuroń w RE a także ostre anty rządowe kazania w kościołach - PAMIĘTAMY !!! Trzeba było obalić porządne państwo by było by tak jak w Chinach ;))

 • Re: "07 zgłoś się": Superglina z PRL-u

  teraz mało kogo było na to stać. Ludzie nie pamiętają, że to Solidarność była komuchami (Michnik, Kuroń to trockiści - odmiana komuchów gorszych niż stalinowcy, odmiana komuchów, którzy uważali, że

 • Re: "07 zgłoś się": Superglina z PRL-u

  . Z czego żyli "prześladowani" "opozycjoniści" jak Michnik i Kuroń, że kiedy chcieli to dostawali (nawet za Gomułki!) paszporty "na wsie strany mira" jeździli na długie wyjazdy do Francji i innych zachodnich

 • Re: Startuje nowy serial!

  dokładnie jak ma się opis gdzie wszędzie używa się (prasa telewizja) hasła opieka społeczna a film dofinansowywany z pieniędzy MPiPS, myślę ,że Kuroń w grobie się przewraca że 20 lat minęło jak pomoc społeczna wyszła ze zdrowia i opieki społecznej a wszyscy w Polsce nadal używają stwierdzenia opieka nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

 • Re: Kultowe seriale: 50 lat od premiery "Czterech pancernych i psa"

  Co tam pancerni! Dziś to jest sztuka;gotuje biedroń, kuroń,i reszta ferajny której nie sposób wymienić.Za moich czasów mniej poetów należało do lektur niż dzisiaj stojących przy kuchni w TV. A gdyby to żarł co proponują to podejrzewam ,że do następnej gwiazdki nie doczeka i to jest "sztuka"-a jeśli jeszcze występuje P.Szczuka i wypowiada się na temat wychowania dzieci to JUŻ POEZJA./ a ten

 • Re: Znów wystąpi na scenie Opery Leśnej w Sopocie!

  mówiły że wszystko i wszyscy z tamtego okresu są nic nie warci. Nadmienię tylko że Mazowiecki, Kuroń czy Wałęsa to ludzie którzy w owej komunie się wychowali i dorastali .