• Informacje na temat:

  łapicki zapasiewicz

Artykuły na temat: łapicki zapasiewicz
 • Jacek Kawalec: Od "Randki w ciemno" do "Rancza"

  ...-latek trafiłem do obsady "Nocy listopadowej" w Teatrze Dramatycznym. Podczas prób i spektakli z bliska mogłem patrzeć na pracę mistrzów: Zbigniewa Zapasiewicza, Gustawa Holoubka, Piotra(...) na swej drodze tak wybitnych artystów jak Zapasiewicz, Holoubek, Wardejn, Machulski, czy Prus wydawało mi się, że jestem zbyt skromną i mało znaczącą osobą, by zajmować ich czas rozmową. Ale mogłem...

 • "Ziemia obiecana": Reymont, Łódź i seks w karocy

  W sobotę, 21 lutego 2015, mija dokładnie 40 lat od premiery "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. Nominowana do Oscara ekranizacja powieści Władysława Reymonta nie tylko zaliczana jest do najlepszych dzieł reżysera, dodatkowo zawiera jedną z najbardziej sugestywnych scen erotycznych w historii polskiego kina.

 • Pogrzeb Zbigniewa Zapasiewicza

  W osobie Zbigniewa Zapasiewicza polska kultura straciła jednego z najwybitniejszych artystów scenicznych ostatniego półwiecza - te słowa znalazły się w liście prezydenta Lecha Kaczyńskiego odczytanym w środę podczas uroczystości pogrzebowych zmarłego w ubiegłym tygodniu wybitnego aktora teatralnego i filmowego.

 • Andrzej Łapicki: Ostatni z wielkich

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" - nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem. Miał niespełna 88 lat.

 • Artyści wspominają Łapickiego

  Andrzeja Łapickiego, który zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem, wspominają jego koledzy, artyści. "Był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów" - mówią zgodnie.

 • Marta Lipińska: 50 lat na scenie

  Już 3 marca wielki jubileusz 50-lecia pracy artystycznej jednej z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorek - Marty Lipińskiej. Wydarzenie jest tym bardziej niezwykłe, gdyż będzie to jednocześnie 50-lecie pracy aktorki w jednym teatrze - Teatrze Współczesnym w Warszawie.

 • "Ziemia obiecana": Młodzi, pełni entuzjazmu

  Twórcy i obsada "Ziemi obiecanej", wśród nich reżyser Andrzej Wajda oraz aktorzy Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn, spotkali się w niedzielę w Krakowie na uroczystym pokazie tego filmu w wersji zrekonstruowanej cyfrowo.

 • Wybierz Złote Kaczki

  Do 15 września można wybierać kandydatów do Złotych Kaczek, najstarszej polskiej nagrody filmowej. W tym roku uroczystość odbędzie się po raz 50., a zwycięzcy będą wyłonieni aż w 10 kategoriach.

 • Jacek Kawalec: Uroda wiecznego chłopca

  Jacek Kawalec uwielbia repertuar komediowy. Z sentymentem wspomina swoich 100 razy z Papkinem. My znamy go m.in. z "Randki w ciemno" i serialu "Ranczo".

Dyskusje na temat: łapicki zapasiewicz