• Informacje na temat:

  lata kina

Artykuły na temat: lata kina
 • "M jak miłość": Barbara Wypych porównana do legendarnej gwiazdy polskiego kina!

  Barbara Wypych, czyli policjantka Sonia Krawczyk z „M jak miłość”, jest jedną z ulubionych aktorek... Krystyny Jandy. Wielka gwiazda polskiego kina i teatru niedawno porównała swą młodszą koleżankę do legendarnej Kaliny Jędrusik! - To Kalina naszych czasów – napisała o Basi w swoim dzienniku.

 • 2014: Rok sukcesów polskiego kina

  To wspaniały, ważny rok dla polskiego kina. Przemawiają za tym między innymi: wielki, międzynarodowy sukces "Idy" Pawła Pawlikowskiego, rekordowa popularność rodzimych filmów w kinach oraz popularyzowanie w USA arcydzieł polskiej kinematografii przez legendarnego twórcę, laureata Oscara Martina Scorsese.

 • Choć ma dopiero 23 lata, na koncie już 12 ról filmowych. W brawurowych "Córkach dancingu" wcieliła się w uwodzicielską złotą syrenę, która zagryza ludzi. W tym roku zobaczymy ją jeszcze w aż czterech produkcjach, m.in. serialu "Bodo", gdzie zagra największą miłość Eugeniusza Bodo, Adę. Czytaj dalej na następnej stronie... Michalina Olszańska ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną...

 • Filmy François Truffaut znów w kinach

  Aby uczcić pamięć jednego z najbardziej błyskotliwych europejskich reżyserów i jednocześnie najwierniejszego miłośnika kina - François Truffaut, Vivarto przygotowało subiektywny przegląd jego najważniejszych dzieł, który rozpocznie się w Bydgoszczy w kinie Jeremi 4 grudnia pokazem pierwszego filmu reżysera - "400 batów".

 • Andrzej Łapicki: Niezapomniany mistrz teatru i kina

  Odszedł ostatni z wielkich, niedościgniony wzór dla innych artystów - tak o śmierci Andrzeja Łapickiego (†88 l.) cztery lata temu informowały wszystkie gazety w kraju.

 • Wojciech Jerzy Has: Wizjoner kina. Pamiętajmy o nim!

  "Wizjoner", "magik", "oryginał polskiego kina" - tak o nim pisano. Gdyby Wojciech Jerzy Has żył, miałby 90 lat. Uznawany za jednego z najwybitniejszych reżyserów kina światowego, ostatnie lata swojego życia spędził samotnie, zapomniany przez widzów, chorując w mieszkaniu na łódzkim blokowisku.

 • "Klan": Legenda kina w „Klanie”!

  Kariera 67-letniej dziś Haliny Golanko zaczęła się jak w hollywoodzkim filmie. Niestety, zjawiskowo piękna aktorka na długie lata wycofała się z aktorstwa, by teraz dołączyć do obsady „Klanu”. Poznaj szczegóły!

 • Gwiazdy kina w polskim zajeździe

  Scarlett Johansson, George Clooney i Bill Murray to tylko niektórzy goście zajazdu w miasteczku Palisades - tuż koło Nowego Jorku. Właścicielką zabytkowego obiektu jest polska dziennikarka.

 • Maciej Góraj był nadzieją polskiego kina. Z dnia na dzień stracił wszystko

  W latach 70. i 80. Maciej Góraj (67 l.) uchodził za jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Nie był jednak w stanie utrzymać rodziny w Polsce i musiał wyemigrować za ocean.

 • Gwiazdy kina czytały "Naszą klasę"

  Amerykańskie gwiazdy filmu i teatru Ellen Burstyn i Kathleen Turner wzięły udział w czytaniu scenicznym sztuki Tadeusza Słobodzianka "Nasza klasa" w Nowym Jorku. Reżyserem czytania był Cosmin Chivu.

Zdjęcia na temat: lata kina
Dyskusje na temat: lata kina
 • Re: "Miodowe lata": Mija 20 lat od premiery kultowego sitcomu

  "Miodowe Lata" Kto normalny to oglądał? .. Oglądali, ale ludzie z prowincji - pamiętam jak dawniej jeździłem na wieś do Krakowa, do kuzynki. Tam zasiadali przed TV i oglądali Miodowe Lata. Smutne mieliście dzieciństwo , bez kina , bez teatru, bez opery. Imprezy pod remizą współczuje wszystkim wieśniakom.

 • Re: "Miodowe lata": Mija 20 lat od premiery kultowego sitcomu

  Jak można porównywać z Flipem i Flapem, to nie ten okres kina, gdzie tanie gagi były śmieszne. W latach 90 widz oczekiwał czegoś innego. Tak naprawdę czas polskiej komedii skończył sie na Barei, czy na trylogii Sami Swoi Chęcińskiego. Reszta produkcji wzorowana na zachodnich wzorcach po prostu nie pasuje do polskich realiów. Na siłę po prostu się nie da.

 • Re: "Cudowne lata": Co się stało z gwiazdami serialu?

  Panie dziennikarzyno z bożej łaski-najpierw sprawdź - potem pisz. Fred jest dość znanym reżyserem kina młodzieżowego, wystarczy sprawdzić filmweb zanim napisze się bzdury o tym że nic nie osiągnął patrząc tylko przez pryzmat aktorstwa.

 • Re: "Na dobre i na złe": Mijają trzy lata, a Adam i Wiki wciąż nie są razem

  Grał w 'Miasto 44'. Fajny film, fajnie zagrał. Emocjonalnie mi pasuje i na pewno w przyszłości jego udział w filmie czy serialu będzie zachętą dla mnie do pójścia do kina czy włączenia telewizora.

 • Re: "Na dobre i na złe": Kisielowa w Leśnej Górze!

  Różniatowska.......wybitna aktorka ? Może nie jestem wybitnym znawcą kina , TV oraz innych mediów ,ale pierwszy raz słyszę to nazwisko . ps.nie jestem młokosem - mam już swoje lata

 • Re: "Polskie drogi": Wojenna zawierucha

  Seriale mojego dzieciństwa, mimo wielokrotnego oglądania jeszcze dziś dostrzegam szczegóły, których wcześniej nie widziałem...I te "towarzyszu generale" jakoś minie przeszkadza - takie mieliśmy czasy, w takich czasach spędziłem najwspanialsze lata mojego życia (dzieciństwo). I aktorzy - wtedy młodziutcy, a jak wielu z nich wyrosło na wspaniałe gwiazdy polskiego kina.

 • Re: "Dziewczyny ze Lwowa": Rekordowa oglądalność serialu

  mieli dwa lata na napisanie dobrego scenariusza i nie dali rady, co dziwi bardzo. Masa wątków nielogicznych, banalnych plus aktorzy którzy szarżują, po co? Poziom trzyma kilku, ale Oni są legendami polskiego kina, więc inaczej być nie może.

 • Re: Upadłe gwiazdy: David Hasselhoff

  A wiecie co jeszcze rozwala umysł? 25 lat temu miałem kilka lat, wszystkie moje gwiazdy kina były piękne, młode, wysportowane. Dzisiaj patrzę na nich, a tu same stare dziadki... To mi o czymś przypomina. Podejrzewam, że na starsze lata dostanę głębokiej depresji - będę codziennie czytał o tym, że kolejna gwiazda mojej młodości wącha piasek od spodu. Później że moi znajomi, rodzina. Chyba już

 • Re: "Wakacje z duchami": Na tropie

  kupuje te polskie ''gwiazdy'' kina. A polskie dzieci? Kogo przez te lata interesowały polskie dzieci? Wyrosnie POkolenie dziaciaków, tak ubogich w fajne doznania, które nawet komuna serwowała nam, jako