• Informacje na temat:

  lech jaruzelski

Artykuły na temat: lech jaruzelski
 • ...z Piotrem Bałtroczykiem i Olafem Lubaszenką prowadził Sopocką Noc Kabaretową. Jako artysta kabaretowy występuje w monologach. Specjalizuje się w parodii naśladując głosy znanych osób, m.in. Lecha Wałęsy, Tadeusza Mazowieckiego, Andrzeja Leppera, Adama Michnika, Wojciecha Jaruzelskiego, czy Jana Pawła II. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych : m.in. jako: Cynik z "Aktorów prowincjonalnych" (1978

 • Włochy: Emisja filmu "Polski papież"

  Wojciech Jaruzelski powiedział telewizji RAI, że "Jan Paweł II zasługuje na to, by uznano go za świętego". Wywiad z generałem, a także m.in. z Lechem Wałęsą, oraz wspomnienia ostatnich chwil życia papieża znalazły się w filmie dokumentalnym, nadanym w niedzielę, 26 marca, we włoskiej telewizji publicznej RAI.

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra

 • Owacje na stojąco dla Wałęsy

  Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła Lecha Wałęsę po pokazie filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w środę, 4 grudnia, w Kongresie USA. Były prezydent apelował do Amerykanów, by budować nowy świat w oparciu o wartości i krytykował dzisiejszy kapitalizm.

 • Dokument o Kuklińskim w kinach

  Film dokumentalny "Gry wojenne" o płk. Ryszardzie Kuklińskim, wyreżyserowany przez Dariusza Jabłońskiego, trafi 23 stycznia do polskich kin.

 • "Gry wojenne" w TVP1

  W listopadzie 2009 roku Telewizja Polska rozpocznie emisję pięcioodcinkowego serial u dokumentalnego "Gry wojenne", który pokazuje historię człowieka uważanego przez historyków za najważniejszego szpiega w historii zimnej wojny.

 • Dokument o Janie Pawle II

  "Karol Wojtyła - tajemnice papieża" - taki tytuł będzie nosił film dokumentalny o Janie Pawle II, którego realizację niemiecka telewizja publiczna ZDF rozpoczyna w piątek, 13 stycznia, w Rzymie i Watykanie. Reżyserem filmu o papieżu z Polski jest Gero von Boehm, rolę Jana Pawła II powierzono Michaelowi Mendlowi ( "Upadek" , "Weiser" ) - poinformowała stacja ZDF.

 • Film o Solidarności dla Discovery

  Pod koniec sierpnia na terenie Stoczni Gdańskiej realizowane będą jedne z ostatnich zdjęć filmu "Solidarność, początek rewolucji". Jest to pierwsza polska produkcja dla międzynarodowej sieci Discovery Network Inc.

 • "Popiełuszko" na festiwalu w Rzymie

  Ksiądz Jerzy Popiełuszko to nie tylko męczennik, ale także bohater narodowy - pisze w poniedziałek watykanistka włoskiego dziennika "Il Messaggero" w związku z zapowiedzianą na 19 października, w 25. rocznicę jego śmierci, specjalną projekcją filmu o kapelanie Solidarności na festiwalu w Rzymie.

 • Sukcesy polskiego dokumentu

  Rozpoczął się festiwal filmów krótkometrażowych Norwegian Short Film Festival w Grimstad. W specjalnej sekcji pokazany zostanie na nim dokument Dariusza Jabłońskiego "Gry wojenne".