• Informacje na temat:

  legendy tvp

Artykuły na temat: legendy tvp
 • ..., odszedł z TVP. Poświęcił się dziennikarstwu sportowemu i reportażom. Jego pasją były samochody. Bywał pilotem kierowcy rajdowego Sobiesława Zasady (86 l.), dzięki któremu odnalazł mieszkającego...

 • Daniel Olbrychski: Wielki uczeń wielkiego mistrza

  Wielki aktor, legenda polskiego kina. Jeden z najlepszych aktorów Andrzeja Wajdy. Daniel Olbrychski kończy dziś 70 lat.

 • "Korona królów": Dagmara Bryzek - nowa twarz TVP

  Dagmara Bryzek to wschodząca gwiazda polskiej telewizji. Jak dotąd mogliśmy ją oglądać w jednym z cyklu filmów krótkometrażowych "Legendy polskie" ('Smok") oraz w kilku odcinkach "M jak miłość". Jesienią zagra Jadwigę Andegaweńską w trzecim sezonie "Korony królów".

 • Olga Lipińska: Wraca jej kultowy kabaret

  Olga Lipińska to kobieta-legenda, dzięki której telewizja w latach PRL-u dawała nam sporo radości i spontanicznego śmiechu. Jej kabaret do dziś nie ma sobie równych, a postaci takich, jak Turecki, Basieńka czy Czesio ze świecą szukać.

 • Tomasz Lis zarobił krocie w TVP?

  O zarobkach Tomasza Lisa (50 l.) w TVP krążą legendy. Niejeden dziennikarz próbował się dowiedzieć, jak wyglądała tajemnicza umowa kontrowersyjnego redaktora ze stacją. Czy teraz wreszcie prawda wyszła na jaw?

 • "TOTART, czyli odzyskiwanie rozumu" : Szukając Zbigniewa Sajnóga

  Dokumentalny film "TOTART, czyli odzyskiwanie rozumu" to sprawnie i przebojowo opowiedziana historia jednego z najciekawszych zjawisk kontrkulturowej sceny artystycznej na mapie Polski przełomu lat 80. i 90. Naszpikowany licznymi archiwaliami oraz współczesnym komentarzem czołowych członków ruchu - na czele z Pawłem Konjem Konnakiem i Tymonem Tymańskim - obraz Bartosza Paducha jest przy okazji interesującą próbą naszkicowania portretu lidera TOTART-owej zawieruchy - poety i performera...

 • Adam Słodowy: Co się stało z legendą TVP?

  Adam Słodowy (95 l.) przez lata prowadził bijący rekordy oglądalności program "Zrób to sam". Jego cenne rady odmieniły i ułatwiły życie wielu Polaków...

 • Acid Drinkers w Stalowej Woli: Titus, bądź Titusem!

  W piątek (28 listopada) wieczorem odbierał róże w programie "SuperSTARcie", dzień później przyjechał z Acid Drinkers na koncert do Stalowej Woli. W klubie Labirynt zabrzmiało mnóstwo klasyków z zabójczego debiutu obchodzącej 25-lecie istnienia grupy.

 • Wiedzieliście, że legendy szklanego ekranu, Irena Dziedzic (89 l.) i Jan Suzin (†82), byli kiedyś parą?

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

Dyskusje na temat: legendy tvp
 • Re: "Bodo": Miał być hit! Co się stało?

  TVP jest telewizją publiczną, z jawnym budżetem. Dlaczego chodzą tylko legendy o budżecie tego filmu, przypominam że zaczętego i rozpasanego przez poprzednich pełowskich władców dla pełowskich aktorzyn?

 • Re: Legendy TV: 51 lat "Bonanzy"

  TVP emituje "Bonanzę" bo nędza.

 • Re: Legendy TV: 51 lat "Bonanzy"

  OGLĄDAM CODZIENNIE SERIAL W TVP 1 . KOCHAM TEN SERIAL!!

 • Re: Legendy TV: 51 lat "Bonanzy"

  ,wyciąganego bez skrupułów z kieszeni biednych emerytów i rencistów zatrudniać tzw.gwiazdy z dyrektorskimi pensjami,może TVP zrobiłaby coś w celu poprawy swego wizerunku i zakupiła ten wspaniały(...) sam w domu"). Osobiście pamiętam Bonanzę z czasów,gdy powstał kanał TVP3(dla niewtajemniczonych-obecne TVP Info) i nadawano tam dużo fajnych filmów,z Bonanzą(z niemieckim dubbingiem-chyba kupiony był