• Informacje na temat:

  legendzie filmu

Artykuły na temat: legendzie filmu
 • Szkoła

  Maks Nowacki z licealnej 2c pragnie zostać aktorem, ale nie ma powodzenia na castingach. Gdy znajduje informację o naborze do filmu o legendzie Piasta...

 • Zdzisław Maklakiewicz oczami córki

  "Maklak. Oczami córki" - to próba spisania wspomnień o Zdzisławie Maklakiewiczu, legendzie polskiego kina i życia towarzyskiego Warszawy lat 60. i 70., dokonana przez jego córkę - Martę. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 • "Stan Against Evil": "Będziemy oblewać was krwią przez godzinę" - rozmawiamy z Janet Varney

  O serialu "Stan Against Evil", litrach sztucznej krwi i flakach, "Legendzie Korry" oraz "Voyage to the Stars" rozmawiamy z Janet Varney, serialową Evie.

 • "Disco polo" : Bohaterowie tamtych lat?

  W kolorowych latach 90, kiedy ludzie bogacili się z dnia na dzień i panowała całkowita "wolność", to, co wcześniej wydawało się niemożliwe, nagle stało się osiągalne. Ameryka przestała być odległą wyspą i stała się wzorem do naśladowania - rajem, który wreszcie można było urządzić sobie nad Wisłą.

 • "Dziewczyny ze Lwowa": Krzysztof Czeczot w roli Zenka Martyniuka!

  Krzysztofa Czeczota, czyli Jacka Malickiego z "Dziewczyn ze Lwowa" oraz niezapomnianego Maćka Szymczyka z "BrzydUli" i Krzyśka Kempę z "Singielki", już wkrótce zobaczymy na wielkim ekranie jako... Zenka Martyniuka. Właśnie zakończyły się zdjęcia do "Zenka" - filmu o życiu największej gwiazdy disco polo.

 • W hołdzie legendzie kina

  Lipiec w MGM HD upłynie pod znakiem jednej z największych legend światowego kina - Burta Lancastera, którego postać będzie w lipcu motywem przewodnim popularnego środowego cyklu "That's Hollywood".

 • Nie żyje René Auberjonois

  ...). Auberjonois był także świetnym aktorem dubbingowym. Jego głos słyszeliśmy m.in. w "Legendzie Tarzana", "Lidze Sprawiedliwych", "Avatarze: Legendzie Aanga", a nawet "Małej Syrence"! Oglądaliśmy go także...

 • O legendzie surfingu

  Zmierzenie się z mityczną dla surferów falą, zwaną Mavericks, jedną z największych na świecie, dla wielu śmiałków jest marzeniem życia. Wyzwanie podjął także 15-letni Kalifornijczyk Jay Moriarity. To postać autentyczna, otoczona w środowisku surferów prawdziwym kultem.

 • "M jak miłość": Łukasz w tarapatach - rozmowa z Jakubem Józefowiczem

  ...legendzie, który jest wystawiany nieustannie od 28 lat. Cieszę się, że jestem częścią tego składu, członkiem kolejnego pokolenia, które opowiada tę ponadczasową opowieść. Dotychczas częściej stałeś po(...) przepełniony zdjęciami do "M jak miłość", sześć razy wyszedłem na scenę w spektaklu "Metro", a w lutym czeka mnie premiera kinowa filmu "Planeta singli 3", który był kolejną niesamowitą aktorską przygodą...

 • Kolejny film o legendzie mody

  Francuski reżyser Jalil Lespert pracuje nad dokumentem poświęconym trwającemu 50 lat związkowi Yvesa Sainta Laurenta i Pierre'a Berge'a. To już drugi film o życiu słynnego projektanta. Dwa lata temu na ekrany trafiła "Szalona miłość" Pierre'a Thorettona.

Wideo na temat: legendzie filmu
 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.