• Informacje na temat:

  legnica

Artykuły na temat: legnica
 • Jarek Kret dumny z ukochanej!

  ...przejść obojętnie obok drugiego człowieka. Jest dumna ze swoich korzeni i na każdym kroku podkreśla, że to Legnica jest jej bazą, dzięki której ruszyła w świat - mówi tygodnikowi "Świat i ludzie" Jarosław Kret. Pierwsze zawodowe kroki stawiała w radiu Legnica. Kiedy stała się gwiazdą, gdy tylko mogła, przyjeżdżała do rodzinnego miasta. - Lubię z Beatą wracać do Legnicy, do jej wspaniałych...

 • Konkurs "Czarownica" rozstrzygnięty!

  Zakończył się nasz konkurs "Czarownica", w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody. Kto znalazł się na liście laureatów? Sprawdźcie!

 • Aktor, piłkarz, architekt - kim są kandydaci na Mistera Polski 2018?

  ..., mazowieckie Z numerem 18 Miłosz Socha, 23 lata, Częstochowa, śląskie Z numerem 19 Amadeusz Sulisz, 26 lat, Legnica, dolnośląskie Z numerem 21 Krzysztof Ślawski, 28 lat, Wrocław...

 • WOŚP 2015: Orkiestra gra nie tylko w Polsce

  11 stycznia nie tylko w całej Polsce (sztaby działają także w 15 innych krajach od USA, przez Islandię po Zjednoczone Emiraty Arabskie) odbywa się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcji tradycyjnie towarzyszą koncerty nie tylko największych gwiazd.

 • Beata Tadla wydaje czwartą książkę. Zdradza kulisy telewizji!

  Beata Tadla z wykształcenia jest kulturoznawcą, od początku kariery zawodowej związana jest jednak z mediami. Zaczynała jako dziennikarka Radia Legnica, potem pracowała w Radiu Eska i Radiu Plus. W telewizji można ją było oglądać m.in. w głównym wydaniu "Faktów" TVN oraz "Wiadomości" TVP. Jest też autorką trzech publikacji: "Pokolenie ’89. Dzieci PRL w wolnej Polsce", "Kto pyta nie błądzi...

 • Letnia Akademia Filmowa w Legnicy

  Około osiemdziesięciu młodych Polaków i Niemców pracuje nad własnymi animowanymi filmami, ucząc się od mistrzów tego gatunku podczas Warsztatów Filmu Animowanego, które trwają w ramach IX Letniej Akademii Filmowej w Legnicy.

 • "Świat według Kiepskich": Zamiast na miłość, czeka na kumpla

  Pani rodzinne miasto to Legnica... - O której mówimy mała Moskwa. Przez całe dzieciństwo byłam dwujęzyczna, bo mieszkałam w sąsiedztwie Gruzinów, Kazachów, Ukraińców, Litwinów. Nauczyłam się tańczyć kazaczoka i gdy tylko mama zabierała mnie do kawiarni, swoje musiałam odtańczyć. Mama była pewna, że zostanę artystką. Szybko zaczęła się pani kształcić w tym kierunku? - Nie, bo wylądowałam...

 • Warsztaty Filmu Animowanego w Legnicy

  Kilkudziesięciu młodych filmowców z Polski i Niemiec pracuje pod kierunkiem mistrzów filmu animowanego nad własnymi projektami w ramach X Warsztatów Filmu Animowanego, które trwają w Legnicy. Wśród prowadzących zajęcia są mistrzowie tego gatunku: Witold Giersz, Stanisław Lenartowicz i Piotr Dumała ( "Zbrodnia i kara" ).

 • Szymon Bielski (†43 l.), używający pseudonimu Marcin Torbiel, nie żyje. Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym 10 czerwca br.

 • Prawie stu młodych adeptów animacji filmowej z Polski i Niemiec przyjedzie w najbliższą sobotę, 18 sierpnia, do Legnicy, aby wziąć udział w Letniej Akademii Filmowej. Uczestnicy imprezy będą pod okiem mistrzów szlifować umiejętności w ramach Warsztatów Filmu Animowanego.

Dyskusje na temat: legnica