• Informacje na temat:

  leon niemczyk

Artykuły na temat: leon niemczyk
 • Leon Niemczyk: Nie zdążył poznać prawdy

  Zanim los rozdzielił Leona (†82 l.) i starszego o trzy lata Ludwika (†92 l.) Niemczyków, byli kochającym się rodzeństwem. Ich relacje zniszczyły niedomówienia związane ze zdradą. Gdyby poznali prawdę, zapewne wszystko potoczyłoby się inaczej... Po zakończeniu II wojny światowej Leon marzył o lepszym życiu na Zachodzie. Jednak tęsknota za matką była tak wielka, że zdecydował się wrócić do...

 • Lucyna Winnicka i Leon Niemczyk: W pociągu

  Dla filmu odkrył ich Jerzy Kawalerowicz.

 • Leon Niemczyk (†82) przez pół wieku miał żal do brata.

 • Telekamery mają już 18 lat! Kto w tym roku zdobędzie statuetkę?

  Już w poniedziałek, 9 lutego, na antenie TVP 2 zobaczymy relację z wręczenia Telekamer. Czytelnicy "Tele Tygodnia" wybierali swoich ulubieńców spośród kandydatów nominowanych w 11. kategoriach. Kto w tym roku otrzyma cenną statuetkę?

 • Leon Niemczyk: Przed jego pogrzebem wybuchł skandal!

  Kiedy Leon Niemczyk (†82 l.) zachorował, zwrócił się w kierunku wiary. Zanim odszedł, wyspowiadał się z całego życia.

 • Kto zajrzy na ul. Ćwiartki?

  Dworzec kolejowy w kamienicy? U Kiepskich nawet to jest możliwe. Jak Ferdynand da sobie radę z zagrożeniem? Powstają odcinki nowej serii "Świata według Kiepskich", w której pojawią się m.in. Jan Wieczorkowski, Michał Koterski i Henryk Gołębiewski.

 • "Ranczo": 7. rocznica śmierci Leona Niemczyka

  ...29 listopada mija 7 lat od dnia śmierci Leona Niemczyka - aktora, który zagrał w ponad 70 serialach, a w sumie na małym i dużym ekranie pojawił się w ciągu swej 50-letniej kariery w blisko 500 produkcjach!

 • Leon Niemczyk: Lew ekranu

  Wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich aktorów, Leonowi Niemczykowi będzie można oglądać od wtorku w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja "Lew ekranu" powstała dla uczczenia 90. rocznicy urodzin artysty.

 • "Lew ekranu" - wystawa poświęcona Leonowi Niemczykowi

  Wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich aktorów, Leonowi Niemczykowi, aktorowi, który zagrał w ponad 70 serialach, będzie można oglądać od wtorku w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja "Lew ekranu" powstała dla uczczenia 90. rocznicy urodzin artysty.

 • Leon Niemczyk nie żyje

  W środę, 29 listopada, w godzinach popołudniowych, w Warszawie zmarł znany aktor Leon Niemczyk. Miał 83 lata, od roku chorował na raka. Bez wątpienia był jednym z najbardziej znanych polskich aktorów powojennych, a w swej trwającej ponad 50 lat karierze zagrał w kilkuset filmach i wielu popularnych serialach.

Zdjęcia na temat: leon niemczyk
Wideo na temat: leon niemczyk
 • Telekamery 2017: Paweł Królikowski o swojej przygodzie z serialem „Ranczo”

  W 2017 roku Złotą Telekamerę zdobyło „Ranczo”. Czym dla Rafała Królikowskiego była praca na planie i co stało za sukcesem tego serialu? Aktor zdradza również, czego dowiedział się od legendy polskiego kina, Leona Niemczyka...

 • Ratujmy Mikołaja

  Elf Bernard marzy, aby trafić do elitarnej grupy naukowców pracujących w tajnym laboratorium Świętego Mikołaja. Jednak, za sprawą niefortunnego wynalazku, poczciwy pechowiec niechcący ujawnia lokalizację laboratorium chciwemu miliarderowi. Złoczyńca pragnie ukraść sekrety Mikołaja i wejść w posiadanie magicznej Kuli Czasu, która umożliwia wręczenie prezentów dzieciom na całym świecie w zaledwie jedną noc. Jedynym sposobem na powstrzymanie zła, naprawienie szkód, uratowanie Mikołaja i świąt...

 • Jej droga

  Luna i Amar to kochająca się para młodych Bośniaków, która musi stawić czoła przeciwnościom losu zagrażającym ich związkowi. Dowiadują się, że aby zachować nadzieję na upragnione dziecko, powinni porzucić rozrywkowy tryb życia. Co gorsza, Amar zostaje zwolniony z pracy za nadużywanie alkoholu. Załamanemu mężczyźnie pomocną dłoń podaje kolega z wojska, który przeszedł na wahabizm - radykalną odmianę islamu. Pozornie niewinna praca nauczyciela informatyki sprawia, że również Amar odnajduje sens...

Dyskusje na temat: leon niemczyk