• Informacje na temat:

  leszek gorecki

Artykuły na temat: leszek gorecki
 • "Daleko od szosy": Pamiętacie Leszka Góreckiego? Krzysztof Stroiński szczerze go nie znosi!

  Krzysztof Stroiński, czyli niezapomniany Leszek Górecki z "Daleko od szosy", nie lubi wracać wspomnieniami do czasów, gdy grał w jednym najpopularniejszych polskich seriali. Twierdzi, że popularność, którą przyniosła mu rola Leszka, zaszkodziła jego karierze!

 • "Prawo Agaty": Niespodziewany zwrot w finale

  Absolutnie nic nie wskazywało na szczęśliwy finał szóstego sezonu "Prawa Agaty", a jednak... w ostatniej scenie Marek (Leszek Lichota) złoży namiętny pocałunek na ustach Agaty (Agnieszka Dygant). A sędzia Dorota Gawron (Daria Wiadawska) zostanie oczyszczona z korupcyjnych zarzutów.

 • Irena Szewczyk zdobyła popularność serialem "Daleko od szosy". Co dzisiaj robi?

  Popularność Irenie Szewczyk przyniósł serial "Daleko od szosy", gdzie wcieliła się w dziewczynę Leszka Góreckiego granego przez Krzysztofa Stroińskiego. Jak dziś wygląda jej życie?

 • "Matki, żony i kochanki": Kownacka zagrała żonę Stroińskiego

  Byli ulubioną przez widzów parą popularnego serialu "Matki, żony i kochanki". Oboje świetni aktorsko - zarówno w teatrze, jak i w filmach.

 • "Daleko od szosy": Życie napisało scenariusz

  ...- Pan tutejszy - zapytała Ania. - Tak. Mieszkam tu niedaleko – odpowiedział jej Leszek. Tak zaczęła się piękna historia miłosna, którą znamy od ponad 40 lat!

 • Rozpoczęły się "Prowincjonalia"

  Ponad 50 filmów polskich i zagranicznych obejrzą uczestnicy XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2006", który rozpoczął się w środę, 15 lutego we Wrześni (Wielkopolskie). Festiwal zainaugurował film dokumentalny w reżyserii Jana Sosińskiego "Bóg jest z nami mężczyznami". Specjalną nagrodę 'Prowincjonaliów" - statuetkę Jańcia Wodnika - otrzyma Wiesław Gołas. Impreza zakończy się w sobotę, 17 lutego.

 • Wciąż nam "Daleko od szosy"?

  ...wiedzie życie u boku swoich rodziców w małej wsi. Rodzina, choć jest pracowita, wciąż boryka się z biedą. Ich głównym zajęciem jest wyplatanie koszy. Leszek dorabia u innych gospodarzy, wynajmując się do(...) o dążeniu do innego życia, walce w imię swoich marzeń i ambicji. Dlatego też Krzysztof Stroiński, jako Leszek, wzbudził od razu ogromną sympatię widowni swoim zdecydowanym dążeniem do celu, mimo że sam obraz...

 • Zmarł twórca "Daleko od szosy"

  Zbigniew Chmielewski, reżyser i scenarzysta filmowy, twórca niezapomnianego serialu "Daleko od szosy", zmarł w wieku 82 lat.

 • "Prawo Agaty": Niespodziewany happy end w finale szóstego sezonu!

  Absolutnie nic nie wskazywało na szczęśliwy finał szóstego sezonu, a jednak... w ostatniej scenie Marek (Leszek Lichota) złoży namiętny pocałunek na ustach Agaty (Agnieszka Dygant). A sędzia Dorota Gawron (Daria Wiadawska) zostanie oczyszczona z korupcyjnych zarzutów.

 • W rocznicę tragedii: Amerykański minimalizm w Krakowie

  W niedzielę (11 września) staruje 9. już edycja festiwalu Sacrum Profanum. W tym roku uznany na całym świecie festiwal będzie koncentrował się na współczesnej amerykańskiej muzyce poważnej, a gwiazdami imprezy będą kompozytor Steve Reich oraz Jonny Greenwood z Radiohead, Tom Verlaine z Television, Adrian Utley z Portishead czy Will Gregory z Goldfrapp.

Zdjęcia na temat: leszek gorecki
Wideo na temat: leszek gorecki
 • "M jak miłość": Odcinek 1271.

  Asia odkrywa w końcu, że to Jacek został nowym właścicielem firmy, w której pracuje. Jest w szoku, od razu wybiega z biura i nie chce słuchać żadnych tłumaczeń. Później ukrywa jednak przed Tomkiem, że ma problem z jego przyjacielem. Wieczorem odbiera kolejny telefon z Salzburga - z informacją, że jej ojciec może nie przeżyć nocy. Tymczasem w bistro zjawia się nowy kurator Radka - Leszek Kowal

 • Beats of Freedom - Zew wolności

  Porywający film o polskim rocku w czasach PRLu. Legendy rockowego podziemia dzielą się wspomnieniami o muzyce, życiu i paranoicznej cenzurze. W czasach, gdy życie w Polsce kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem, zjawiskiem społecznym o kolosalnej sile rażenia, stała się przestrzenią ludzi wolnych. "Żelazna kurtyna" nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie dzięki muzyce poczuli własną siłę i godność. Polski rock od początku stał w kontrze do zastałej rzeczywistości...

 • Jesteś Bogiem

  "Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym...

Dyskusje na temat: leszek gorecki