• Informacje na temat:

  leszek pianista

Artykuły na temat: leszek pianista
 • Patrycja Markowska komentuje "romans" z Leszkiem Możdżerem

  Jesienią zeszłego roku wokalistka wywołała niemałą sensację, gdy w prasie pojawiły się jej wspólne zdjęcia z Leszkiem Możdżerem, na których pianista nie szczędzi jej czułych gestów. Menedżerka(...) dużo gorsze zdjęcia, niż te z Leszkiem. Bo Leszek po prostu odprowadzał mnie na dworzec, jak nagrywałam wokale u Grzesia w studiu". Wokalistka podkreśla, że ona i Możdżer to dwa kompletnie różne światy...

 • Podczas wielkiej finałowej Gali Muzyki Filmowej 100-lecie Amerykańskiego Związku Kompozytorów, Autorów i Wydawców ASCAP świętować będą nie tylko znakomici kompozytorzy, a wśród nich aż czterech zdobywców Oscara, ale także cenieni na całym świecie soliści. Koncert odbędzie się w niedzielę, 28 września, w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Krakowie.

 • Patrycja Markowska i Leszek Możdżer: Plotki znów wróciły!

  ...tłumaczyła wtedy, że piosenkarka i pianista znają się od wielu lat i są jedynie przyjaciółmi. "Przepraszam, ale to jakaś bzdura" - komentował natomiast doniesienia o potencjalnym romansie życiowy...

 • Jan A.P. Kaczmarek: Z muzyką jest trochę jak z miłością

  "Ida" dostała Oscara dokładnie 10 lat po tym, jak statuetkę za muzykę do "Marzyciela" otrzymał Jan. A. P. Kaczmarek. Kompozytor wierzy, że nie jest to zbieg okoliczności. O sekretach pracy dla kina i życiu ze "złotym rycerzem" Jan A.P. Kaczmarek opowiedział w RMF Classic.

 • Patrycja Markowska i Leszek Możdżer mają romans?!

  Te zdjęcia wzbudziły sensację. Plotki o kryzysie w związku Patrycji Markowskiej (36 l.) i Jacka Kopczyńskiego (45 l.) od razu odżyły. Jej partner mówi, że to jakaś bzdura.

 • Leszek Możdżer podbił Izrael

  Sala Opery w Tel Avivie wypełniona po brzegi, rzęsiste oklaski w trakcie i po występie - polski pianista jazzowy Leszek Możdżer został świetnie przyjęty w Izraelu.

 • Anna Maria Jopek i Leszek Możdżer rozumieją się bez słów?

  Anna Maria Jopek (47 l.) i Leszek Możdżer (47 l.) znają się i lubią od dłuższego czasu. Ostatnio mieli okazję wystąpić razem na scenie. Kompozytor nie może się nachwalić swojej koleżanki!

 • Leszek Możdżer: Liczy się człowiek

  Muzyk Leszek Możdżer obchodzi we środę (23 marca) 40. urodziny. Pianista ceniony zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Oczarowuje swoim kunsztem znawców muzyki jak i zupełnych amatorów, bo jak sam mówi - nie liczy się gatunek muzyczny, a człowiek, który tworzy dźwięki.

 • Koroniewska w Piernikowej Alei Gwiazd

  Aktorka Joanna Koroniewska i pianista jazzowy Bogdana Hołownia odsłonią swoje autografy w Piernikowej Alei Gwiazd podczas święta miasta, które będzie obchodzone w czerwcu.

 • Leszek Możdżer: Trio ze światłem

  Po ogromnym sukcesie albumu "The Time" (2005) - podwójna Platynowa Płyta - popularny jazzowy pianista Leszek Możdżer nagrał kolejną płytę w trio ze szwedzkim kontrabasistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i wirtuozem instrumentów perkusyjnych - Zoharem Fresco z Izraela. Efektem tego jest "Between Us And The Light", która ukazała się w piątek, 17 listopada.

Wideo na temat: leszek pianista
 • Jesteś Bogiem

  "Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym...

 • Beats of Freedom - Zew wolności

  Porywający film o polskim rocku w czasach PRLu. Legendy rockowego podziemia dzielą się wspomnieniami o muzyce, życiu i paranoicznej cenzurze. W czasach, gdy życie w Polsce kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem, zjawiskiem społecznym o kolosalnej sile rażenia, stała się przestrzenią ludzi wolnych. "Żelazna kurtyna" nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie dzięki muzyce poczuli własną siłę i godność. Polski rock od początku stał w kontrze do zastałej rzeczywistości...

 • Ki

  Ki

  Ki (Roma Gąsiorowska), energetyczna, zachłanna na życie matka dwuletniego Pio, pędząc przed siebie zderza się z Miko (Adam Woronowicz). To spotkanie dwóch światów, które właściwie nie powinny się spotkać. Długa droga do odkrywania siebie i uczenia się odpowiedzialności. Główna bohaterka - Ki nie zgadza się na ograniczenia jakie narzuca jej zajmowanie się własnym dzieckiem. Nie chcąc powielać schematu własnej matki, ucieka od stereotypu samotnej, umęczonej kobiety z dzieckiem. Stara się żyć...