• Informacje na temat:

  lew małpa

Artykuły na temat: lew małpa
 • Recenzja Ed Sheeran "X": Cały ten cyrk

  Czy na drugiej płycie Eda Sheerana znalazły się numery na poziomie "I See Fire"?

 • Podziękował duchom i zjawom

  Tajski reżyser Apichatpong Weerasethakul, który zdobył Złotą Palmę 63. edycji Festiwalu w Cannes z "Uncle Boonmee who can recall his past lives", jest autorem kina osobliwego i eksperymentalnego, w którym charakter nadprzyrodzony odgrywa bardzo ważną rolę.

 • Skuszona niewinnością

  "Magiczna podróż do Afryki" , reż Jordi Llompart, Hiszpania 2010, dystrybutor: Kino Świat, premiera kinowa: 13 sierpnia 2011

 • Amerykańska Nowa Fala w polskim plakacie filmowym

  Na wystawę Amerykańska Nowa Fala w polskim plakacie filmowym zaprasza od czwartku Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja została przygotowana specjalnie dla serbskiego reżysera Emira Kusturicy i prezentowana była na festiwalu filmowym w Mokrej Gorze w Serbii.

 • Filmy pod choinkę

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i wiele osób myśli o sprawieniu najbliższym prezentu w postaci kasety video, bądź płyty DVD. Oferta na rynku jest niezwykle bogata - wybierać można pomiędzy specjalnymi świątecznymi zestawami a edycjami wydanymi wcześniej, jednak wartymi zainteresowania.

 • Wielki przekręt Diaz i Firtha

  Rozśmieszanie ludzi to poważna sprawa - przekonują Cameron Diaz i Colin Firth, gwiazdy produkcji "Gambit, czyli jak ograć króla", diabelnie inteligentnej komedii o niezwykłym przekręcie. Aktorzy przyznają jednak, że bawili się świetnie w trakcie kręcenia zdjęć do filmu Michaela Hoffmana.

 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in. Andrzej Łapicki, Adam Hanuszkiewicz oraz wybitny prezenter telewizyjny Jan Suzin. Filmowy świat pożegnał również: Tony'ego Scotta, Theo Angelopoulosa i Michaela Clarke'a Duncana. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Lech Janerka: Puszka-cacuszko

  Ceniony muzyk i wokalista Lech Janerka i rysownik Tomasz Broda przygotowują wspólną książkę dla dzieci. "Puszka-cacuszko" ukaże się w połowie listopada, a do książki będzie dodana płyta kompaktowa z nową wersją piosenki "Słoń" z repertuaru Klausa Mitffocha, grupy tworzonej przez Janerkę (w oryginale "Powinność kurdupelka").

 • Video, DVD: "Tarzan"

  W środę, 11 maja na video i DVD (do wypożyczenia i sprzedaży) zadebiutuje specjalna edycja animowanego przeboju "Tarzan" . Wśród materiałów dodatkowych, o jakie wzbogacone będą płyty DVD, znaleźć będzie można między innymi wiele ciekawych reportaży o powstaniu obrazu.