• Informacje na temat:

  łódź stolicą

Artykuły na temat: łódź stolicą
 • Kocha Łódź, wybrała Warszawę!

  Agnieszka Więdłocha, czyli Joanna z „M jak miłość”, przez dwa lata dzieliła swój czas między Warszawę i Łódź. Mnóstwo czasu spędzała w pociągach, bo nie mogła się zdecydować, gdzie osiąść na stałe! W końcu wybrała stolicę.

 • Polański honorowym obywatelem Łodzi

  Roman Polański został honorowym obywatelem Łodzi. Tamtejsza rada miejska po burzliwej dyskusji nadała słynnemu reżyserowi tytuł honorowego obywatela miasta, choć przeciwko tej uchwale ostro protestowali radni Akcji Wyborczej Solidarność, przypominając niechlubne ich zdaniem fakty z życiorysu artysty.

 • Krystian Wieczorek znów zakochany? Paparazzi przyłapali go z tajemniczą kobietą!

  ...stąd.  Jednak Krystian Wieczorek nie ukrywa, że aktorstwo nie jest dla niego najważniejsze.  Podobno teraz marzy o założeniu rodziny. Czytaj dalej na następnej stronie  Łódź odkrył dzięki ojcu...

 • W Łodzi powstała pierwsza w Polsce Komisja Filmowa - Łódź Film Commission (ŁFC)). Instytucja ma bezpłatnie pomagać producentom filmowym i promować łódzką branżę filmową.

 • Będzie kolejna seria „Komisarza Aleksa”!

  ...zobaczyć na małym ekranie, jak piękna jest teraz Łódź i jak się fantastycznie rozwija.  Myślę, że mam wspaniałą wiadomość dla widzów: komisariat policji w Łodzi nadal będzie czynny! Krzysztof Lang(...) stolicą kina – uważa Krzysztof Lang. - Przemysł włókienniczy upadł, a kinematografia może się tu odrodzić. Z Warszawy jedzie się teraz do Łodzi godzinę, kręci się taniej niż w stolicy, a co...

 • Lankosz promuje Łódź

  Borys Lankosz, reżyser głośnego filmu "Rewers", nakręcił w Łodzi krótki film promujący miasto jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. "Odkryta" (Decouverte) ma nawiązywać do najbardziej znanych filmów noir. W tej nietypowej reklamie Łodzi grają: Emilia Komarnicka i Łukasz Konopka.

 • "Dzwony wojny": Nowy serial TVP i BBC na rocznicę I wojny światowej

  ...cztery miesiące, jak się teraz nie zaciągniemy, to ominie nas cała zabawa. Zapakują cię na łódź i jedziesz do obcego kraju, po drodze poznając mnóstwo nowych kumpli. Ale przeskoczmy parę lat naprzód...

 • Czy Camerimage odmieni Łódź?

  Drugiego grudnia, w piątym dniu festiwalu Camerimage miało miejsce wydarzenie bez precedensu w historii tej imprezy. Frank Gehry, jeden z najsłynniejszych architektów świata, nie dość że był gościem organizatorów, to jeszcze zademonstrował w formie wizualizacji i makiet efekty jednej ze swoich najnowszych prac, którą jest... nowe Centrum Festiwalowo-Kongresowe w Łodzi.

 • Kraków stolicą krótkiego metrażu

  W piątek, 25 maja, o godzinie 17.00 w kinie "Kijów" w Krakowie, już po raz 41. rozpoczął się festiwal filmów krótkometrażowych. W tym roku impreza międzynarodowa i ogólnopolska debiutuje pod wspólną nazwą: Krakowski Festiwal Filmowy. Podczas ceremonii otwarcia, Smoka Smoków, nagrodę przyznawaną przez organizatorów festiwalu za całokształt twórczości, odbierze osobiście wybitny czeski twórca filmów animowanych Jan Svankmajer.

 • Gwiazdy na Camerimage

  Łódź, za sprawą VII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage 2000", stała się filmową stolicą Polski. O Złotą, Srebrną i Brązową Żabę walczy tam 18 operatorów światowej klasy. Gwiazdą trzeciego dnia festiwalu jest Billy Williams, twórca zdjęć do takich filmów jak "Ghandi" czy "Nad złotym stawem".