• Informacje na temat:

  łomnicki

Artykuły na temat: łomnicki
 • Dominika Ostałowska, urodziła się 18 lutego 1971 roku w Warszawie. Tam też ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, a następnie - w 1994 roku - Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Rok później senat tej uczelni przyznał jej Nagrodę im. Tadeusza Łomnickiego.

 • "Dom": Tomasz Borkowy marzy o nowych odcinkach

  W pamięci widzów zapisał się jako Andrzej Talar z kultowego serialu " Dom". Dziś Tomasz Borkowy mieszka w Edynburgu, gdzie jako dyrektor artystyczny firmy Universal Arts zajmuje się promocją międzynarodowych spektakli.

 • Byliśmy jak rodzina

  Choć słynny "Dom" Jana Łomnickiego po raz pierwszy na ekranach pojawił się w 1980 roku, nie ma nikogo, kto by o nim nie słyszał. - Napawa mnie to dumą! - zdradza Barbara Sołtysik.

 • Byli kochankami w serialu "Dom"

  W latach 80. ubiegłego wieku cała Polska w napięciu śledziła odcinek za odcinkiem serialu "Dom", by przekonać się, czy Basia Lawinówna zostanie z mężem Andrzejem Talarem, czy wybierze swoją młodzieńczą miłość - Łukasza Zbożnego.

 • "Dom": Portret narodowy

  ...brzmiały sztucznie. Szantaż emocjonalny Reżyser serialu Jan Łomnicki długo szukał odpowiedniego odtwórcy do roli Andrzeja Talara. W końcu jeden ze znajomych polecił mu Tomasza Borkowego. Aktor szybko znalazł uznanie w oczach reżysera, ale... odmówił przyjęcia roli, tłumacząc się innymi planami artystycznymi. Zaproponował Łomnickiemu, by zastąpił go młodszy kolega - Krzysztof Pieczyński...

 • "Pan Wołodyjowski": Azja na palu, biust Ireny Karel i ciężarówka

  Polacy szturmowali kasy kin, by ujrzeć wbijanego na pal Azję, biust Ireny Karel i ciężarówkę!

 • Gorzkie słowa Mariana Opani! "Chciałbym umrzeć w..."

  ...tak efektownie jak Tadeusz Łomnicki na scenie, ale tak jak na przykład słynny operator Witold Adamek. Poszedł na grób rodziców, pyk! i już go nie ma. O takiej śmierci marzę. Nie chcę leżeć miesiącami...

 • Marta Lipińska: Nie tylko "Ranczo"

  Czy można sobie wyobrazić serial "Ranczo" bez Michałowej?

 • Tomasz Borkowy: Chodzi mu po głowie pomysł na kontynuację "Domu"!

  Niewiele brakowało, aby nie zagrał w serialu Jana Łomnickiego. Za pierwszym razem odmówił przyjęcia roli Talara, bo w planach miał... ambitniejsze zajęcie. - Przygotowywałem imprezę na krakowskim(...). - Łomnicki sądził, że popełnił błąd obsadowy. Spięliśmy się o słynne powiedzonko "Wiśta wio, łatwo powiedzieć". Doprowadzało mnie ono do szewskiej pasji, brzmiało kompletnie niewiarygodnie - wspomina nasz...

 • "Dom": Jedyny taki serial!

  Pamiętacie Ryszarda Popiołka ze słynnym "Koniec świata!" czy Mundka Wrotka z jego "Riki tiki tak"? Filmowa saga o mieszkańcach warszawskiej kamienicy przy Złotej ma 35 lat.

Zdjęcia na temat: łomnicki
Dyskusje na temat: łomnicki