• Informacje na temat:

  ludowych motywów

Artykuły na temat: ludowych motywów
 • Sebastian Karpiel-Bułecka i Paulina Krupińska szczęśliwi! Mogą liczyć na pomoc mamy wokalisty

  ...mieć detale nawiązujące do motywów podhalańskich.   Ale najważniejsze jest to, że na ślubie pojawi się ukochana mama Sebastiana. Po ponad dziesięciu latach postanowiła wrócić z emigracji za oceanem...

 • Haydamaky "Ukrop": O Ukrainie z podniesioną głową

  20 kwietnia w klubie Hydrozagadka w Warszawie odbędzie się koncertowa premiera płyty "Ukrop" ukraińskiej grupy Haydamaky.

 • Serialowy przewodnik

  Sprawdź, co zobaczymy w serialach w nadchodzącym tygodniu!

 • Andriej Konczałowski gościem Sputnika

  Ważnym punktem programu trwającej w Warszawie 8. edycji festiwalu Sputnik jest retrospektywa twórczości Andrieja Konczałowskiego, w ramach której prezentowane jest sześć ostatnich filmów rosyjskiego reżysera.

 • 45 lat "Czterech pancernych i psa"!

  "Czterej pancerni i pies" mają już 45 lat. I mimo że - zwłaszcza dla psa - jest to wiek bardzo sędziwy, nadal cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Nie zaszkodziło im nawet to, że ideologicznie są wstydliwym zabytkiem poprzedniej epoki. Czemu zawdzięczają sukces?

 • "SuperSTARcie" gwiazd w TVP2

  Reni Jusis, Natasza Urbańska, Mieczysław Szcześniak i Tomasz "Titus" Pukacki - to między innymi oni w nowym muzycznym show Dwójki "SuperSTARcie" będą walczyć o tytuł najbardziej wszechstronnego polskiego artysty. Pierwszy odcinek show już w piątek, 3 października, w TVP2. Wśród jurorów ulubieniec telewidzów - Wojciech Mann.

 • Blondynka pachnie snem

  ...świata w Wilkowyjach, ale i uczy się ludowych mądrości, jakie oferują jej mieszkańcy serialowej wsi. Jedną z głównych kreacji w "Ranczu" jest podwójna rola Cezarego Żaka, który odgrywa duet proboszcza...

 • Festiwal Muzyki Filmowej: "Gra o tron", "Star Trek" i gry wideo

  Świat gier wideo, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście, "Gra o tron" na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady i spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise - "Star Trek Live in Concert" - oto najważniejsze atrakcje programu tegorocznej edycji festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27-31 maja.

 • "Ludowe Oskary" w sądzie!

  Kancelaria reprezentująca w Polsce Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej pozwała Stowarzyszenie Twórców Ludowych za wręczanie nagród "Ludowy Oskar". Akademia zastrzegła nazwę "Oscar" i domaga się zmiany nazwy polskiej nagrody. Proces ruszy w lipcu.

 • Magdalena Kumorek wydała płytę

  Magdalena Kumorek, znana z serialu "Przepis na życie", wydała album pt. "Śmiercie". Inspiracją do stworzenia krążka była poezja Bolesława Leśmiana oraz muzyka ludowa. Jak przyznaje artystka, początkowo nie miała w planach wydania płyty.