• Informacje na temat:

  made in japan

Artykuły na temat: made in japan
 • Przewodnik rockowy: Pamięci Jona Lorda

  Pierwotnie miał to być radosny, dynamiczny i pełen dumy tekst o moich ulubieńcach w dniach ich największej chwały. Miał być, bo 16 lipca, podczas mojej wakacyjnej eskapady (i dlatego nie mogłem napisać niczego natychmiast) dotarł do mnie lakoniczny SMS od jednego z przyjaciół: Jon Lord umarł dziś na raka trzustki! Naprawdę cicho jęknąłem...

 • Najlepszy album koncertowy. Lista!

  Płyta "Live And Dangerous" zespołu Thin Lizzy została wybrana najlepszym rockowym albumem koncertowym.

 • Yngwie Malmsteen: Byłbym lepszym gitarzystą dla Deep Purple!

  Szwedzki wirtuoz gitary - Yngwie Malmsteen - wśród wielu muzyków cieszy się opinią wielkiego zarozumialca. O tym, że takie opinie na jego temat nie są bezpodstawne przekonuje wywiad, którego muzyk udzielił prestiżowemu japońskiemu magazynowi "Burrn!". Znalazł się on w lutowej edycji pisma.

 • Maraton z animacją w Krakowie

  Coś dla miłośników animacji! W krakowskim klubie "Rotunda" odbędzie się wyjątkowe święto. W poniedziałek, 22 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji, widzowie obejrzą starsze i najnowsze, wyróżniane i nagradzane na świecie animacje (w tym reklamy) z Japonii i Stanów Zjednoczonych.

 • Deep Purple: Grupa z castingu

  Deep Purple lubi nasz kraj - występował w Polsce już 10 razy. Grupa złożona z dinozaurów rocka od wielu lat gra muzykę niemal żywcem wyjętą z lat 70. Tym razem na koncercie wystąpi też polski zespół SBB. Wspólny występ dwóch legend odbędzie się 9 października na Torwarze w Warszawie.

 • Przewodnik rockowy: Monterey Pop Festival

  Niektóre elementy życia w epoce PRL-u (czyli w okresie, który zwykło się dziś - moim zdaniem zresztą niesłusznie - nazywać komuną), mogą być dla naszych rodaków urodzonych po wprowadzeniu stanu wojennego, właściwie niezrozumiałe. Bo to, bo sio, bo owo... Spokojnie, nie, nie będę tu nawet próbował się nimi zajmować, bowiem mądrzej, głębiej i piękniej opowiadali już o nich naukowcy, literaci oraz filmowcy.

 • Przegląd kina japońskiego

  Pokaz "Brutalnego gliny" w reżyserii Takeshiego Kitano, zainauguruje w piątek, 25 listopada, w Warszawie przegląd o nazwie "Nie tylko Kurosawa. Kino japońskie pięciu dekad". Filmy będą pokazywane w kinie Iluzjon, które należy do Filmoteki Narodowej.

 • Deep Purple: Od babci do prezydenta

  Tuż przed kolejną wizytą grupy Deep Purple w Polsce przypominamy mniej znane ciekawostki z ponad 40-letniej kariery tej legendarnej hardrockowej formacji.

Wideo na temat: made in japan
 • Papryka, sex i rock'n'roll

  Rodzice Miklósa Fenyö wracają na komunistyczne Węgry w połowie lat sześćdziesiątych, kiedy wszyscy inni uciekają na Zachód. Dla zbuntowanego Mikiego, ubranego w hawajską koszulę i z idealnie wystylizowanymi włosami, powrót z Ameryki i życie pod kontrolą komunistycznej dyktatury oznacza dramat. Jego dawni, węgierscy przyjaciele nie wiedzą co zrobić z jego pstrokatymi ciuchami, dziwnym, amerykańskim akcentem i kolekcją Buddy'ego Holly. Jego miłość z dzieciństwa traktuje go chłodno i z...

 • Made in Poland

  "Made in Poland" - dwa dni z życia chorego z nienawiści chłopaka z bloków o imieniu Boguś (Piotr Wawer), który porzuca ministranturę i z napisem "fuck off" wytatuowanym na czole rusza przez osiedle, nawołując do buntu. Nikt jednak nie jest zainteresowany rewolucją, a demolowanie budek telefonicznych i samochodów nie przynosi ulgi, tylko kłopoty. Na swojej drodze konfrontuje się ze swoimi dawnymi mistrzami: księdzem, którego do pracy na blokowisku zesłał podczas widzenia sam Jezus Chrystus...

 • Mad Max: Na drodze gniewu

  Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe'ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy...

Dyskusje na temat: made in japan