• Informacje na temat:

  mads mikkelsen aktor

Artykuły na temat: mads mikkelsen aktor
 • Większość widzów zapewne kojarzy jego charakterystyczną twarz z filmu, który jak do tej pory, jest największym kasowym przebojem w dorobku aktora.

 • "Michael Kohlhaas" : Królestwo za konia

  Michael Kohlhaas - postać wyjęta z inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami noweli Heinricha von Kleista - to żyjący w XVI-wiecznej Europie handlarz koni. Okradziony przez wpływowego barona, próbuje odzyskać swoją własność, ale trafia na mur układów. Nie znalazłszy sprawiedliwości w sądzie, skrzykuje armię i rusza na wojnę. Reżyser Arnaud des Palličres widzi w nim inkarnację ludzkiej woli: człowieka-tarana, którego można zniszczyć, ale nie pokonać.

 • "Hannibal": Byle dalej od banału

  Doktor Lecter ciekawi nas, bo chcemy zrozumieć naturę psychopaty. Ten jest w dodatku kulturalny i inteligentny! Opowiada nam o nim Mads Mikkelsen.

 • Mikkelsen: Posępny symbol seksu

  Mads Mikkelsen jeszcze zanim zdobył nagrodę za najlepszą rolę na tegorocznym festiwalu w Cannes, uważany był za jednego z najciekawszych europejskich aktorów ostatnich lat. Okrzyknięty "posępnym symbolem seksu" Duńczyk ma w dorobku bardzo różne role, zarówno złoczyńców, brutali i wojowników, jak i genialnego kompozytora Strawińskiego.

 • "M jak miłość": Tajemnica dodaje pieprzu - rozmowa z Pawłem Delągiem

  Jest jednym z nielicznych polskich aktorów, którzy radzą sobie na międzynarodowym rynku filmowym, ale nie daje o sobie zapomnieć swoim fanom w kraju. Niedawno dołączył do obsady „M jak miłość”. Michał, którego gra, jest bardzo tajemniczy i wzbudza niepokój, ale czy taki diabeł straszny, jak go malują?

 • Nie znał Bonda

  Mads Mikkelsen, czyli czarny charakter z "Casino Royale", przyznał, że dopiero niedawno zobaczył inne filmy z Bondem. Wcześniej jakoś nie miał na to ochoty, bo za serią o 007 nie przepada.

 • "Hannibal": Oswajanie potworów

  ...z odrazy i przerażenia. Pierwsze wrażenie Niełatwo jest grać w serialu takim, jak "Hannibal". Wcielający się w główną postać Mads Mikkelsen przyznaje, że niezbędny jest mocny żołądek, by wytrzymać niektóre inscenizacje miejsc zbrodni przygotowywane przez speców od efektów specjalnych. - Spędziłem mnóstwo czasu pokryty sztuczną krwią - mówi aktor. - Protezy, jakimi się posługujemy na...

 • Międzynarodowy Król Artur

  W miarę rozrostu obsady realizowanego obecnie wielkiego widowiska "Król Artur" powiększa się także jej różnorodność etniczna. Ostatnio swój udział w przedsiewzięciu potwierdzili ostatecznie Szwed Stellan Skarsgard ( "Ronin" , "Dom Glassów" ), Niemiec Til Schweiger ( "Bandyta" , "Wyścig" ), a także jeden z największych duńskich gwiazdorów - Mads Mikkelsen ( "Księga Diny" ).

 • "Hannibal": Powstanie nowe "Milczenie owiec"?

  ...okazać się grafik aktorów. Hugh Dancy (Will) pracuje obecnie na planie drugiego sezonu "The Path", Gillian Anderson kręci "Amerykańskich bogów"), Mads Mikkelsen ostatnio bryluje na dużym ekranie...

 • Przegląd francuskiego kina

  "Michael Kohlhaas" z Madsem Mikkelsenem, "Bettie wyrusza w drogę" z Catherine Deneuve oraz kasowy hit nad Sekwaną "Przychodzi facet do lekarza" - m.in. te filmy są w programie 5. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, organizowanego od piątku, 23 maja, w Warszawie i we Wrocławiu.