• Informacje na temat:

  małgorzata gierszał

Artykuły na temat: małgorzata gierszał
 • Mocna wiosna w TVN: Co czeka widzów?

  ...takie jak na jej początku. Oprócz Roberta Więckiewicza i Artura Żmijewskiego w nowej odsłonie serialu zagrają m.in.: Małgorzata Foremniak, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Andrzej Grabowski, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Schuchardt, Andrzej Zieliński i Janusz Chabior. Do obsady dołączyli również aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Ziętek...

 • Jan Peszek: Łatwo jest manipulować historią

  "Hiszpanka" Łukasza Barczyka - długo wyczekiwana polska superprodukcja - wchodzi do kin 23 stycznia 2015. Historia o telepatach i Powstaniu Wielkopolskim przedstawia wizję patriotyzmu, która "demitologizuje powszechne społeczne przyzwyczajenia i poglądy" - mówi grający w filmie Jan Peszek. Aktor opowiada o tym, co działo się na planie i z czym kojarzą mu się truskawki z bitą śmietaną.

 • Kto dostanie Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego?

  ...nagrody był w 1969 roku Daniel Olbrychski. Zdobyli ją także m.in. Marian Opania, Małgorzata Potocka, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Dorota Segda, Marcin Dorociński, Kinga Preis, Sonia Bohosiewicz(...)". Magdalena Czerwińska, czyli Andżela z "Blondynki", za rolę w filmie "Kret". Jakub Gierszał, młodziutki student krakowskiej szkoły teatralnej, który dzięki roli Dominika w filmie "Sala samobójców" niemal...

 • Berlinale - polskie akcenty na festiwalu

  Projekcje "Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej i "Sekretu" Przemysława Wojcieszka będą wśród polskich akcentów na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Impreza rozpocznie się w czwartek, potrwa do 19 lutego.

 • Serialowcy na premierze "Sali samobójców"

  Monika Milewska z "Prosto w serce", Małgorzata Kożuchowska, czyli Hanka Mostowiak z "M jak miłość", Ewa Błaszczyk, czyli Elżbieta Rowicka z "Samego Życia", Hanna Śleszyńska, czyli Auguścikowa(...) z "Ratowników", i Bartosz Gelner, czyli Gąsior z "Ratowników". Odtwarzający główną rolę w filmie Jakub Gierszał na razie nie ma na swoim koncie udziału w żadnym serialu, ale niewykluczone, że telewizyjne...

 • Najgorętsze nazwiska polskiego kina

  Joanna Kulig okrzyknięta została przez Amerykanów "najbardziej elektryzującą aktorką". Z kolei Jakub Gierszał, dzięki roli w "Yumie", stał się "nowym Jamesem Deanem". Młode twarze polskiego kina mają wielkie ambicje i żadnych kompleksów. Podbiją Hollywood?

 • Kościukiewicz wśród Shooting Stars

  European Film Promotion ogłosiła w dniu dzisiejszym listę zwycięzców 17 edycji Shooting Stars 2014. W elitarnym gronie 10 najzdolniejszych europejskich aktorów młodego pokolenia znalazł się Mateusz Kościukiewicz - gwiazda wielokrotnie nagradzanego obrazu "W imię..." w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.

 • "Oż ty Karol", czyli powtórka z "Lejdis"

  Remake przeboju sprzed lat "Och, Karol 2" (21 stycznia), kolejna wariacja Andrzeja Saramonowicza na temat "Lejdis", czyli "Jak się pozbyć cellulitu" (4 lutego) i polska wersja "Bridget Jones" - "Wojna żeńsko-męska" Łukasza Palkowskiego (25 lutego) - to pierwsze polskie premiery 2011 roku.

 • Film polski 2011 - premiery oraz nowe produkcje

  Rozpoczęcie prac nad filmami "Wałęsa" Andrzeja Wajdy i "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz premiery "1920 Bitwy Warszawskiej" Jerzego Hoffmana i "Czarnego czwartku" Antoniego Krauzego są wśród najważniejszych wydarzeń w kinie polskim w 2011 roku.

 • Cybulski współczesny

  - Porwać pokolenie, stworzyć wzór na ekranie - to się zdarza, ale niezwykle rzadko - mówi Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika "Kino" i juror Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Czy któryś z młodych współczesnych aktorów jest w stanie dorównać legendzie odtwórcy roli Maćka Chełmickiego w "Popiele i diamencie"?