• Informacje na temat:

  małgorzata niemen i farida

Artykuły na temat: małgorzata niemen i farida
 • Farida Gangi i Czesław Niemen: Ten romans był skazany na niepowodzenie?

  ..., w czasach, gdy tak mocno się kochali. Piosenka od lat chroniona jest przez włoskie prawo. W Polsce artystka musiała bronić swej własności w sądzie, bo upomniała się o nią Małgorzata Niemen, wdowa po(...)Kiedy Farida Gangi (71 l.) przyjeżdża do Warszawy, pierwsze kroki kieruje na Powązki. Kupuje kwiaty, zapala znicze i, wspominając dawne czasy, nawet nie próbuje powstrzymywać łez... Tu spoczywają...

 • Bogumiła Wander i Czesław Niemen: Co tak naprawdę ich łączyło?

  O bardzo bliskiej zażyłości pomiędzy Bogumiłą Wander a Czesławem Niemenem dowiadujemy się dopiero teraz...

 • Wyrok w sprawie utworu Czesława Niemena. Wdowa dostanie... 156 zł

  156 złotych - tyle będzie musiało zapłacić wdowie po Czesławie Niemenie stowarzyszenie Muzyczne Brzmienia za bezprawne wykonanie utworu artysty. Wyrok wydał właśnie Sąd Okręgowy w Poznaniu. Małgorzata Niemen-Wydrzycka domagała się 50 tysięcy złotych.

 • Rodzina Niemena walczy o piosenkę

  W Poznaniu córki Czesława Niemena zeznawały w czwartek (9 czerwca) w procesie o naruszenie praw autorskich po ojcu. Chodzi o zadośćuczynienie od poznańskiego stowarzyszenia, które bez zgody rodziny upubliczniło utwór Czesława Niemena i włoskiej piosenkarki Faridy "Musica Magica".

 • Sąd uznał prawa autorskie rodziny Niemena

  Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał w czwartek (26 stycznia) prawa autorskie rodziny Niemena do utworu "Musica Magica" i zamówi opinie biegłego, który ustali, jakie prawa i w jakim stopniu zostały naruszone przez wykonanie tej piosenki na koncercie w Poznaniu w 2009 roku.