• Informacje na temat:

  mały biały domek

Artykuły na temat: mały biały domek
 • Piotr Kraśko: Czy zaprosi ojca na rodzinny jubileusz?

  ...szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji dla prywatnej stadniny. Kiedy tu trafiliśmy, zobaczyłam na wzgórzu mały, biały drewniany domek. Powiedziałam: to tutaj zamieszkamy. I tak się stało" – wspomina...

 • Peter Jackson, hobbit i smok

  Dawno, dawno temu Peter Jackson był zaledwie mało znanym "cudownym dzieckiem reżyserii", które co jakiś przypominało o sobie niskobudżetowymi horrorami, jak "Zły smak" czy "Martwica mózgu".

 • Śpiewa jazz i gra na skrzypcach

  ...wyciągnąłem skrzypce i, sam sobie akompaniując, zaśpiewałem "Mały biały domek". Komisji spodobała się moja prezentacja - wspomina aktor. Zdolnościami Maćka zachwyciła się kilka lat temu Carmen Moreno...

 • Maciej Zakościelny: Policjant, żołnierz, strażak

  Deklaruje, że chciałby zagrać brzydala, do roli mógłby przytyć albo schudnąć. Tymczasem filmowcy widzą w Macieju Zakościelnym tylko przystojniaka. Do tego odważnego i honorowego.

 • "Miłość": Już gorzej być nie może!

  Historia skomplikowanej relacji małżeńskiej trzydziestolatków, którym pozornie nie brakuje niczego do szczęścia. Nowy film Sławomira Fabickiego, nominowanego w 2002 roku do Oscara za "Męską sprawę" oraz znanego z głośnej kilka lat temu produkcji "Z odzysku".

 • "Chwała dziwkom": Seks-turysta patrzy

  "Chwała dziwkom" to ostatnia część "trylogii pracy" Michaela Glawoggera ("Megacities" - 1998; "Śmierć człowieka pracy" - 2005). Tym razem reżyser tropiący skutki globalizacji i zmiany w świecie pracy współczesnego człowieka próbuje udokumentować najstarszy zawód świata. Wybiera trzy lokalizacje: Tajlandię, Bangladesz i Meksyk.

 • Cannes: Wielkie święto kina

  "Killing Them Softly" Andrew Dominika z Bradem Pittem w roli głównej, "Amour" Michaela Hanekego i "Beyond the Hills" Cristiana Mungiu - m.in. te produkcje będą walczyć o Złotą Palmę na tegorocznym festiwalu w Cannes. 65. święto kina we Francji rozpocznie się w środę, 16 maja.

 • Wenecja: Horror żałobnika

  Festiwal w Wenecji jest już na półmetku, więc można mówić o pierwszych faworytach i rozczarowaniach.

 • Wiosenny weekend w kinie

  W pierwszy wiosenny weekend (19-21 marca) w kinach zadebiutuje aż siedem filmów: komedie "Lepiej późno niż później: Something's Gotta Give" , "Po drugiej stronie łóżka" i "Straszny film 3" , dramaty "Dróżnik" i "Powrót" , western "Zaginione" oraz trójwymiarowa produkcja "Obcy. Kosmiczna Inwazja 3D" .

 • Remake, sequel, powtórka z rozrywki

  Remake kultowego "Złego porucznika" Abla Ferrary, sequel brytyjskiego horroru "Zejście", kontynuacja dziecięcej animacji "Psy i koty"..., czyli w kinach nadal "powtórka z rozrywki". Wśród 7 premier tygodnia znalazło się też miejsce dla aż 3 komedii.