• Informacje na temat:

    marcel łoziński

Artykuły na temat: marcel łoziński
  • Jan Komasa i Tomasz Kot z medalami Gloria Artis

    Śpiewaczka operetkowa Grażyna Brodzińska, wokalistka Agnieszka Chylińska, językoznawca Jan Miodek, reżyser Jan Komasa i aktor Tomasz Kot są wśród artystów i uczonych uhonorowanych przez minister kultury Małgorzatę Omilanowską medalami "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

  • Dokument "Locked Down" ze Złotym Zamkiem

    Film Liat Mer "Locked Down" zdobył Złoty Zamek - główną nagrodę tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Off Cinema w Poznaniu. Werdykt jury został ogłoszony 22 listopada.

  • Nagrodzony Marcel Łoziński

    Wybitny polski dokumentalista Marcel Łoziński otrzyma Nagrodę Wolności im. Andrzeja Wajdy. Artystę uhonorowano za twórczość filmową i za zaangażowanie na rzecz demokracji. Wyróżnienie zostanie wręczone w Berlinie. Wynoszącą 10 tysięcy dolarów nagrodę ufundowała firma Philip Morris Companies Inc., a jej pierwszym laureatem był w 1999 roku właśnie polski reżyser Andrzej Wajda , który następnie

  • Marcel Łoziński bohaterem Łagowa

    Marcel Łoziński otrzyma Brylantowe Grono - nagrodę za całokształt twórczości, przyznawaną w tym roku po raz pierwszy podczas 37. Lubuskiego Lata Filmowego.

  • Marcel Łoziński: Dość "bajek i telenowel"

    Marcel Łoziński kończy właśnie swój najnowszy film zatytułowany "Tonia i jej dzieci". Dokumentalista przekonuje, że widzowie mają dość "bajek, telenowel (...) i sensacyjek".

  • Już w piątek na ekranach naszych kin pojawi się najnowszy film Marcela Łozińskiego "Jak to się robi" . Obraz jest efektem trzyletniej pracy reżysera, który w tym czasie obserwował przebieg eksperymentu, zorganizowanego przez Piotra Tymochowicza, znanego specjalistę od marketingu politycznego. Celem tego eksperymentu było udowodnienie, że każdy człowiek może zostać politykiem, co więcej - może

  • Łoziński: Wymiana dokumentalistów

    "Polscy i rosyjscy twórcy kina dokumentalnego powinni dążyć do jak największych kontaktów i ożywiać wymianę" - powiedział we wtorek, 6 kwietnia, w Moskwie polski reżyser filmów dokumentalnych Marcel Łoziński. Twórca jest gościem trwającej w Moskwie Panoramy Polskiego Kina Współczesnego.

  • Polityczny dokument Marcela Łozińskiego w kinach

    24 listopada do polskich kin wejdzie najnowszy dokument Marcela Łozińskiego "Jak to się robi", opisujący metody pracy specjalisty od politycznego PR-u, Piotra Tymochowicza. Obraz miał swoją premierę podczas lipcowego festiwalu Era Nowe Horyzonty, pokazany był także na festiwalu w Gdyni.

  • Łoziński ma szansę na Oscara!

    Film dokumentalny Marcela Łozińskiego "A gdyby tak się stało" znalazł się na tzw. "szortliście" krótkich dokumentów ubiegających się o tegoroczne Oscary.

  • Berlinale: Nagroda Łozińskiego

    Reżyser filmów dokumentalnych Marcel Łoziński został uhonorowany na trwającym w Berlinie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nagrodą Wolności im. Andrzeja Wajdy. Nagroda Wolności, którą jako pierwszy otrzymał Andrzej Wajda , przyznawana jest reżyserom z Europy Środkowej i Wschodniej za twórczość filmową i zaangażowanie na rzecz demokracji.

Wideo na temat: marcel łoziński
  • Brat

    Opowieść o dwóch utalentowanych braciach, stojących u progu piłkarskiej kariery i ich rywalizacji. Obaj usiłują wydostać się z biedy i ze świata przemocy. Film dostał nagrodę Złotego Jerzego na festiwalu w Moskwie.

  • Cokolwiek się zdarzy

    Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Ma mocne postanowienie, że nie zmieni ani jednej linijki tekstu. Jak ma się jednak to do rzeczywistości, w której zbliżające się przyjęcie, córka i sąsiedzi zupełnie nie ułatwiają realizacji planu? Czy da się przenieść literacką fantazję na karty rzeczywistości?

  • Facet (nie)potrzebny od zaraz

    Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na "starą pannę", nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) - koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki - Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać...