• Informacje na temat:

  marcin nowel

Artykuły na temat: marcin nowel
 • Gwiazdy na premierze filmu "Oszukane"

  Na uroczystej premierze "Oszukanych", która odbyła się w czwartkowy wieczór w warszawskim Multkinie Złote Tarasy, stawiły się wszystkie gwiazdy grające w filmie Marcina Solarza. Na czerwonym dywanie(...) miłość może rozgrzeszyć wszystkie nasze działania. W role sióstr - Natalii i Magdy - wcieliły się w filmie Marcina Solarza aktorki-bliźniaczki Karolina i Paulina Chapko, które do tej pory miały okazję...

 • Najbardziej znane piosenki z polskich seriali

  Znasz je, mimo iż nie miałeś okazji posłuchać ich na żadnej liście przebojów. Rozpoznajesz je po kilku sekundach i dokładnie wiesz, skąd pochodzą. Co to za utwory? Hity z polskich seriali.

 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  ..., uznawany za najlepszy film w reżyserskiej karierze Stanisława Różewicza i dzieło wręcz unikatowe w skali światowej. Autorem scenariusza był brat reżysera, Tadeusz Różewicz. Składająca się z trzech nowel(...), Krystyna Feldman, Bolesław Płotnicki. W roli komentatora na stadionie wystąpił legendarny Jan Ciszewski. - Dworzec PKP, wnętrza i perony - "Piwo" (1965), nowela filmowa wyreżyserowana przez...

 • Film fabularny o katastrofie smoleńskiej

  "Prosto z nieba" to tytuł najnowszego filmu Piotra Matwiejczyka, którego tematem będzie katastrofa samolotu pod Smoleńskiem. Reżyser deklaruje, że jego obraz będzie apolityczny i przedstawi katastrofę widzianą oczami bliskich ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

 • Serialowy rekord Polski?

  Bednarek, Jan Piechociński, Laura Łącz, Maria Niklińska. Jak zapowiedział producent, Paweł Karpiński, w nadchodzącym sezonie "Klan" przywita nas bardziej dynamiczną aranżacją piosenki "Życie jest nowelą", a to za sprawą nowego autora muzyki - Marka Stefankiewicza. Pierwsze skrzypce w kwestiach scenariuszowych grać będzie natomiast Marcin Strzelecki. Co zatem nowego w "Klanie" piszczy? Doktor Paweł...

 • Benefis Jana Englerta

  Aktor, reżyser, pedagog i dyrektor Teatru Narodowego Jan Englert obchodził swój benefis w studiu radiowej Trójki. Na uroczystość przybyli przyjaciele aktora, wśród nich Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski i Marian Opania.

 • Gdynia: 11 filmów w Panoramie Polskiego Filmu

  W Panoramie Polskiego Filmu 38. Gdynia - Festiwal Filmowy zaprezentowanych zostanie 11 tytułów, które razem z sekcjami konkursowymi stanowią spektrum najciekawszych projektów filmowych ostatnich kilkunastu miesięcy.

 • "Młodzi i film" - pięć dni z debiutami

  15 filmów z 7 krajów świata będzie walczyło o "Wielkiego Jantara 2006" podczas 25. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Festiwal rusza 20 czerwca. Hasłem i przesłaniem tegorocznej edycji jest "Tolerancja i tożsamość".

 • Teresa Tuszyńska: Młoda, wspaniała, śliczna

  Teresa Tuszyńska? Nawet jeśli nie pamiętamy nazwiska, z pewnością kojarzymy uroczą dziewczynę z obcym akcentem partnerującą Zbigniewowi Cybulskiemu w "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna. Mogła być gwiazdą na miarę Poli Negri - wspominała zapomnianą aktorkę jej przyjaciółka. Gdyby żyła, Teresa Tuszyńska obchodziłaby 5 września 70. urodziny.

 • Chcesz przeczytać "Rewers"?

  Powieść Andrzeja Barta "Rewers", oparta na scenariuszu do filmu Borysa Lankosza pod tym samym tytułem, który zdobył w tym roku nagrodę główną festiwalu filmowego w Gdyni, trafi w środę, 28 października, do księgarń. To ironiczna i niejednoznaczna opowieść o czasach stalinizmu.

Wideo na temat: marcin nowel
 • Obława

  W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza... W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcin Dorocińskiego, świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, Weronika Rosati w uznanej przez krytyków za rewelacyjną kreacji skrajnie odmiennej od jej wizerunku, oraz odkrywająca również nowe wcielenie Sonia Bohosiewicz. W drugim planie...

 • Pani z przedszkola

  "Pani z przedszkola" to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca - zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o...

 • Moja krew

  Igor (Eryk Lubos), bokser, podczas jednej z walk zostaje poważnie ranny i musi zrezygnować z kariery. Po kolejnych, nieudanych związkach z kobietami zaczyna myśleć o tym, żeby zostawić po sobie "coś" - dziecko. Do tego właśnie potrzebna jest mu przypadkowo poznana na bazarze Wietnamka (Luu De Ly), która zgadza się urodzić mu dziecko w zamian za polskie obywatelstwo. To trudne na początku spotkanie ludzi odmiennych kultur zmieni wszystko w życiu bohaterów?