• Informacje na temat:

  marek edelman

Artykuły na temat: marek edelman
 • "Karino": Zmarł operator Jan Laskowski

  ..." Wojciecha Jerzego Hasa (1958). W tym samym roku debiutował "Ostatnim dniem lata" jako autor zdjęć. Przylgnął do polskiej Nowej Fali. Paweł Edelman: Znakomite czarno-białe zdjęcia Laskowskiego w "Ostatnim(...). Marek Hendrykowski, niedoścignionym mistrzem liryczno-dramatycznej fotografii filmowej w kinematografii polskiej, ale na koncie ma też liczne scenariusze, wyreżyserowany samodzielnie film fabularny...

 • "Psy": Kultowa produkcja ma już 22 lata

  "Psy" Władysława Pasikowskiego bez cienia wątpliwości zasługują na miano filmu kultowego. Niezapomniane kreacje stworzyli w nim: Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos i Agnieszka Jaskółka. 20 listopada 2014 roku mijają 22 lata od premiery "Psów".

 • Zmarł operator Jan Laskowski

  Jan Laskowski, wybitny autor zdjęć filmowych, który współpracował z reżyserami tej rangi, co Jerzy Kawalerowicz, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern czy Jerzy Skolimowski, zmarł 8 grudnia w Warszawie. Miał 86 lat.

 • Film o Marku Edelmanie

  Pokazem filmu dokumentalnego Artura "Barona" Więcka "Dowódca Edelman" o Marku Edelmanie, ostatnim żyjącym przywódcy powstania w Getcie Warszawskim, zainaugurowany zostanie we wtorek, 28 kwietnia, 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy" w Warszawie.

 • Oscary: Debiut Pawła Edelmana

  Nominacja za zdjęcia do "Pianisty" to dla Pawła Edelmana pierwsze wyrożnienie przyznane przez Amerykańską Akademię Filmową. W nocy z niedzieli na poniedziałek (23-24 marca) czasu polskiego okaże się, czy zamieni się ono w statuetkę. Zdaniem niektórych obserwatorów największym rywalem Edelmana jest Conrad L. Hall.

 • Roman Polański osobiście odebrał w poniedziałek tytuł Honorowego Obywatela Łodzi. Otrzymał symboliczne klucze do bram miasta i dyplom. To samo wyróżnienie przyznano również Kazimierzowi Dejmkowi, Markowi Edelmanowi i Janowi Karskiemu. Z kolei we wtorek reżyser odsłoni swoją gwiazdę w Alei Sławy na ul. Piotrkowskiej.

 • Gdynia: Dużo wspomnień i "Oskar"

  W poniedziałek, 12 września, wieczorem w Teatrze Muzycznym w Gdyni uroczyście rozpoczął się 30. jubileuszowy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Zgromadzonych licznie gości powitał Maciej Karpiński, dyrektor artystyczny festiwalu, a oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Juliusz Braun. Publiczność obejrzała najnowszą produkcję Marka Piwowskiego "Oskar" - informuje wysłanniczka portalu INTERIA.PL.

 • Hans Kloss powróci?

  Słynny agent polskiego wywiadu Hans Kloss powraca. Jak dowiedziała się sieć RMF FM, jesienią rozpoczną się zdjęcia do serial u o nowych przygodach bohaterskiego szpiega. W głównej roli nie zobaczymy jednak Stanisława Mikulskiego. Kto w takim razie zagra J-23?

 • Przeglad filmów o polskich Żydach

  11 filmów dokumentalnych zostanie zaprezentowanych podczas rozpoczynającego się 1 września w warszawskim Iluzjonie Filmoteki Narodowej przeglądu filmów dokumentalnych "Żydzi polscy - zarys historii". Przegląd towarzyszyć będzie festiwalowi "Warszawa Singera".

 • Artyści bojkotują TVP

  Ludziom kultury nie podoba się fakt, że Telewizja Publiczna została zawłaszczona przez - jak piszą w liście - "byłych neonazistów i wszechpolaków". Większość z nich krytykuje nowego prezesa TVP. Na znak protestu bojkotują TVP i namawiają do tego także widzów.

Wideo na temat: marek edelman
 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Baby są jakieś inne

  Reżyser Marek Koterski, twórca filmów "Dzień świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. "Baby są jakieś inne" to najnowsza rozprawa arcymistrza słownego humoru ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn oraz chwytliwym, acz coraz bardziej mylnym przekonaniem, kto z nas jest z Wenus, a kto wziął się z Marsa. "To temat, który fruwa w przyrodzie, wypływa w książkach, gazetach, parlamentach, na uniwersytetach i nagli, by go złapać,...

 • Proste pragnienia

  "Proste pragnienia" to niezwykle emocjonalna i przejmująca opowieść o tym, jak bolesna bywa codzienność przepełniona niekoniecznie dramatami, a zwykłymi problemami. Jola (Aleksandra Nieśpielak) niespełniona artystka, samotna matka, obecnie krawcowa, jej partner (Bartek Topa) zamieszany w przestępstwa i syn, zbuntowany nastolatek (Michał Śliwa) konfrontując swoje marzenia z rzeczywistością i próbują o siebie walczyć, ale spirala problemów kręci się coraz szybciej, a oni są coraz dalej od siebie.