• Informacje na temat:

  marek grechuta choroba

Artykuły na temat: marek grechuta choroba
 • Danuta Grechuta: W moim życiu Marek wciąż jest obecny

  W Krakowie 24 października rozpoczyna się 10. Grechuta Festival organizowany przez Danutę Grechutę. Żona artysty opowiada tygodnikowi "Dobry Tydzień" o jego wielkiej wierze, miłości i wspólnych(...) obowiązek zrobić krok dalej. Uznał, że już muszę z nim iść przez życie. Wybuch jego popularności był nagły. Zostałam więc wciągnięta w tę machinę i musiałam mu pomagać. Marek szybko dążył do ślubu. Po...

 • Dni, których nie poznają...

  W ciągu ostatnich 12 miesięcy na zawsze odeszło kolejnych kilkudziesięciu muzyków, kompozytorów, wykonawców i ludzi związanych ze światem muzyki. Największą stratą dla polskiej muzyki jest bez wątpienia niedawna śmierć Marka Grechuty, który zmarł 9 października w wieku 61 lat. Natomiast świat najbardziej opłakiwał odejście Syda Barretta, współzałożyciela i wokalisty Pink Floyd.

 • "Śpiewanie to nie zawody sportowe"

  W "Metrze" śpiewała główne role. Wróżono jej karierę piosenkarki, choć zaczynała jako tancerka, a jeszcze wcześniej pianistka. Wypadek na scenie zabrał jej cztery lata życia. Teraz napisali dla niej muzykę mistrzowie polskiej piosenki, a Instytut Sztuki uhonorował ją Stypendium im. Marka Grechuty. Z Joanną Lewandowską, piosenkarką, kompozytorką, autorką płyty "Najwcześniej później" (premiera 30 października 2006 roku) rozmawiał Maciej Łukasz Gołębiowski (miesięcznik "Hi-Fi i muzyka").

 • Marcin Różycki nie żyje

  W wieku 36 lat zmarł lubelski bard Marcin Różycki. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

 • Konkurencja depcze po piętach Foremniak

  Do programu, "Czy masz Ty talent", niekwestionowanego hitu stacji Łubu Dubu, dołączy nowa gwiazda. W gronie jurorów zasiądzie przepiękna Gosia Nieforemniak, porównywana do znanej ze świata telewizji, lecz niedorównującej jej urodą, Małgorzaty Foremniak. Czy swoimi zdolnościami jurorskimi zdoła przyćmić ulubienicę polskiego kina?

Wideo na temat: marek grechuta choroba
 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Baby są jakieś inne

  Reżyser Marek Koterski, twórca filmów "Dzień świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", powraca do zapalnego tematu relacji damsko-męskich. "Baby są jakieś inne" to najnowsza rozprawa arcymistrza słownego humoru ze stereotypowymi opiniami na temat ról kobiet i mężczyzn oraz chwytliwym, acz coraz bardziej mylnym przekonaniem, kto z nas jest z Wenus, a kto wziął się z Marsa. "To temat, który fruwa w przyrodzie, wypływa w książkach, gazetach, parlamentach, na uniwersytetach i nagli, by go złapać,...

 • Proste pragnienia

  "Proste pragnienia" to niezwykle emocjonalna i przejmująca opowieść o tym, jak bolesna bywa codzienność przepełniona niekoniecznie dramatami, a zwykłymi problemami. Jola (Aleksandra Nieśpielak) niespełniona artystka, samotna matka, obecnie krawcowa, jej partner (Bartek Topa) zamieszany w przestępstwa i syn, zbuntowany nastolatek (Michał Śliwa) konfrontując swoje marzenia z rzeczywistością i próbują o siebie walczyć, ale spirala problemów kręci się coraz szybciej, a oni są coraz dalej od siebie.