• Informacje na temat:

  marek kolodynski aktor

Artykuły na temat: marek kolodynski aktor
 • "Wilczyca": Wampiryzm i zdrada narodowa

  Mimo że reżyser tego filmu, Marek Piestrak, uznawany jest powszechnie za "polskiego Eda Wooda", czyli najgorszego ojczystego reżysera, jego horror "Wilczyca" doceniono jako pionierską próbę wampirycznego horroru na gruncie rodzimej kinematografii. W czwartek, 11 kwietnia, mija 30 lat od premiery obrazu.

 • Cybulski współczesny

  - Porwać pokolenie, stworzyć wzór na ekranie - to się zdarza, ale niezwykle rzadko - mówi Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika "Kino" i juror Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Czy któryś z młodych współczesnych aktorów jest w stanie dorównać legendzie odtwórcy roli Maćka Chełmickiego w "Popiele i diamencie"?

 • Polski kandydat do Oscara?

  Komisja Selekcyjna ds. 75. edycji Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar 2002 w składzie: Feliks Falk (przewodniczący), Sławomir Fabicki, Dariusz Jabłoński, Jan Kidawa-Błoński i Andrzej Kołodyński, zdecyduje, który z polskich filmów zostanie zgłoszony do Oscara. Jak podała witryna Stopklatka , największe szanse na nominację mają dwie produkcje: "Edi" Piotra Trzaskalskiego oraz "Dzień świra" Marka Koterskiego .

 • Komu filmowe "Paszporty"?

  Magdalena Piekorz za obraz "Pręgi" , Wojciech Smarzowski za "Wesele" i Leszek Dawid za dokument "Bar na Viktorii", otrzymali nominacje do tegorocznych Paszportów "Polityki" w kategorii "Film". Nagrody zostaną wręczone na początku 2005 roku.

 • Aktorka Kinga Preis otrzymała Nagrodę im.Zbigniewa Cybulskiego 2006 za rolę Gosi w filmie Feliksa Falka "Komornik" . Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 13 listopada, w Warszawie. Zwycięzcą głosowania publiczności został Tomasz Kot ( "Skazany na bluesa" ).