• Informacje na temat:

  marek z czterdziestolatka

Artykuły na temat: marek z czterdziestolatka
 • "Czterdziestolatkowi" stuknęła czterdziestka

  Dokładnie 40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • Tak Czterdziestolatek świętował... osiemdziesiątkę!

  ...najważniejszych gości na urodzinach Czterdziestolatka była oczywiście jego serialowa żona Magda, czyli Anna Seniuk oraz dzieci Jagoda (Mirella Olczyk-Kurkowska) i Marek (Piotr Kąkolewski). - Czterdzieści...

 • "Warsaw by Night": Samotność w metropolii

  Izabela Kuna, Stanisława Celińska, Roma Gąsiorowska i Agata Kulesza są w obsadzie filmu "Warsaw by Night", który trafił 6 lutego do kin. Reżyserka Natalia Koryncka-Gruz opowiada w nim o kobietach połączonych pragnieniem przeżycia prawdziwej miłości oraz o samotności w dużym mieście.

 • Warszawa "Czterdziestolatka"

  W 1975 roku Telewizja Polska wyemitowała "Czterdziestolatka". Pierwsza seria cieszyła się ogromnym powodzeniem, więc powstała również kontynuacja serialu, "Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później(...) widać zresztą część Osiedla Pańska, a kiedy inżynier Karwowski rozmyśla na własnym balkonie zagadywany przez żonę Madzię w tle widać Pałac Kultury" - pisze w swojej książce "Polska na filmowo" Marek...

 • Robert Więckiewicz: Wystarczy myśleć, to metoda na życie

  "Dużo myślałem o Teodorze Szackim i w ten sposób przygotowywałem się do roli. W ogóle dobrze jest myśleć. Myślenie to jedna z moich metod na życie" - mówi Robert Więckiewicz, który w filmowej adaptacji powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" wcielił się w kultowego polskiego prokuratora.

 • ​To on zabije Marka Bromskiego!

  Tomasz Gut - niepozorny czterdziestolatek, który 20 lat temu zamordował swoją dziewczynę, a który przebywa teraz na obserwacji w zakładzie psychiatrycznym - jest bardzo niebezpiecznym człowiekiem. To on zabije komisarza Marka Bromskiego!

 • Fenomen "Czterdziestolatka"

  Perypetie rodziny Karwowskich śledziła cała Polska. Co sprawiło, że widzowie pokochali "Czterdziestolatka"?

 • Nie żyje Zofia Czerwińska!

  Aktorka zmarła w środę, 13 marca, w Warszawie. Miała 85 lat. Do historii polskiego kina przeszły jej role w takich produkcjach, jak "Miś", "Czterdziestolatek" czy "Alternatywy 4".

 • "40 lat minęło": 80. urodziny Andrzeja Kopiczyńskiego

  10 kwietnia w siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza odbył się jubileusz z okazji 80. urodzin Andrzeja Kopiczyńskiego, serialowego "Czterdziestolatka".

Zdjęcia na temat: marek z czterdziestolatka
Dyskusje na temat: marek z czterdziestolatka